29 700 300
67 700 300
Lansarote, Costa Teguise, 15km no lidostas, 1km no pilsētas centra

viesnīcas apraksts >
viesnīca atrodas jūras krastā
Kad vislabāk doties uz Lansaroti?

Labākais laiks, lai dotos uz Lansaroti ir no maija līdz oktobrim, bet maigā klimata dēļ, to var apmeklēt visu gadu. Lansarotē visu gadu pūš stipri vēji no Āfrikas, tāpēc dodoties uz šo Kanāriju salu, noteikti līdzi jāpaķer kāds lakats. Sērfotāji gan par vēju priecājas pat aukstākajos gada mēnešos!

Kāpēc doties uz Lansaroti?

Lansarote ir ceturtā lielākā Kanāriju sala – 60 km gara un tikai 15 km plata, no Āfrikas krasta to šķir 125 km. Lansarote pārsteidz ar savām neparastajām dabas ainavām, kur kopā savijas lavas melnā nokrāsa, balto un pelēko smilšu pludmaļu spilgtums, zilzaļais ūdens un skaidrās debesis. Lansarote ir vulkāniskas izcelsmes sala tāpat kā visas pārējās Kanāriju salas, salīdzinoši nelielajā salā ir 300 vulkāni! UNESCO mantojuma sarakstā Lansarote ierakstīta kā biosfēras rezervāts.

Ko izbaudīt Lansarotē?

Lansarotē iesakām izbaudīt pasakainās dabas ainavas. Lansarotē neredzēsiet pompozas un greznas augstceltnes. Lansarotē noteikti jāizbauda ūdens prieki – peldēšana, niršana, snorkelēšana, sērfings, vindsērfings, kaitošana. Lielākā daļa Lansarotes restorānu piedāvā spāņu un Vidusjūras tradicionālo virtuvi. Kanāriju salu raksturīgākie ēdieni ir – papas arrugadas – mazi, vietējās izcelsmes kartupeļi, kas vārīti ļoti sāļā ūdenī (tradicionāli jūras ūdenī) ar visu mizu, ko pasniedz ar zivi un Mojo mērci, ko gatavo no paprikas, pipariem, ķiplokiem, kumina un svaiga koriandra. Estofado – sautējums ar gaļu, dārzeņiem, turku zirņiem un chorizzo desu. Populāri ir puntillas de calamar – mazi astoņkājīši, kas apviļāti sviestā un cepti ļoti karstā eļļā. Boquerones – anšovu filejas, kas marinētas olīveļļā, etiķī un ķiplokos, lieliski garšo kopā ar svaigi ceptu maizi. Tradicionāls vietējo deserts ir bienmessabe, ko gatavo no grauzdētām mandelēm, medus un olu dzeltenumiem, tam ir ļoti piesātināta garša. To pasniedz gan kūkas izskatā, gan kā mērci uz saldējuma. 

Montanas del Fuego – Timanfaya vulkānu parku katru gadu apmeklē gandrīz viens miljons tūristu, šeit “guļ” ap 30 vulkānu, starp tiem vijas ceļu tīkls, ko izveidojis slavenākais Lansarotes arhitekts Cēzars Manrike. Ar kājām vai savu auto pārvietoties nedrīkst, tikai ar paša parka organizētiem ekskursiju autobusiem. Visapkārt paveras elpu aizraujoši skati uz lavas kalniem un vairāku metru augstajām klintīm. Pēc vulkāna izvirduma 18. gs., zemi pārklāja melni, rupji pelni “lapilli”, dēļ kuriem mūsdienās zeme ir ļoti neauglīga un reti kur sastopams kāds zaļums. Parkā izveidots arī restorāns, kur ēdieni tiek gatavoti, izmantojot ģeotermālo siltumu. 

Jardin de Cactus – arī šo dārzu projektējis arhitekts Cēzars Manrike. Šajā dārzā apskatāmi vairāk kā 7000 kaktusi, kas atvesti no visdažādākajām pasaules malām. Te ieraudzīsiet visdaudzveidīgāko formu un izmēru kaktusus, pat bez adatām.

Jameos del Agua – lavas alās atrodas ezers ar ļoti dzidru ūdeni, kur dzīvo balti un akli krabji. Ap ezeru izveidots bārs un restorāns, cenas ir augstas, bet vieta un atmosfēra ir ekskluzīva, tāpēc ir vērts to izbaudīt!

Cueva de Los Verde – vislielākā lavas ala pasaulē, 6 km gara un vietām līdz pat 24 m plata. Vienā no alas zālēm izveidota īsta koncertzāle.

Puerto del Carmen – populārākais Lansarotes kūrorts ar 6 km balto smilšu pludmali. Skaļu ballīšu piekritējiem šeit ir īstā vieta, jo te atrodamas viesnīcas jebkurai gaumei, bāri, kafejnīcas, skaļas diskotēkas, kā arī vienīgais kazino visā Lansarotē. 

Costa Teguise – kūrorts atrodas salas austrumu daļā un ir īpaši iecienīts vindsērfinga un kaitsērfinga cienītāju vidū. Tas ir otrs lielākais Lansarotes kūrorts, kas, protams, piedāvā apmeklēt gan daudzus restorānus ar lieliskām jūras veltēm, gan bārus ar atspirdzinošiem kokteiļiem. Teguises pilsēta, kas bija salas galvaspilsēta līdz pat 1852. gadam, svētdienās pārvēršas par lielu, vietējo izstrādājumu un kārumu tirgu.

Playa Blanca – atrodas salas pašos dienvidos, piemērots ģimenēm ar bērniem un tiem, kas vēlas baudīt mierīgu atpūtu. No šī kūrorta ostas ar ātrgaitas prāmi var nokļūt blakus salā Fuerteventurā.

Castilio de San Gabriel un Castiliode San Jose – šīs pilis, kā ari citi Lasarotes cietokšņi pašlaik kalpo kā muzeji un galerijas, kur var iepazīties ar salas vēsturi un kultūru. Daudzi mazie salas ciemati un pilsētiņas saglabājušas tradicionālo arhitektūru – mazas, baltas mājiņas, kas saceltas kalnu pakājēs.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *