29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Ziemeļkurzemē līdz Kolkasragam un Slīteres mežu ūdenskritumiem! Kopā ar Andri Grīnbergu

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

28. marts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas: 7.30.

 

Brokastu pauze Mērsragā  ceļotāju iecienītajā viesu namā „Vētrasputns”: garšīgas pildītās pankūkas ar žāvētu gaļu un tēja vai kafija.

(Cena: 4,50 EUR)

 

Pūrciema Baltā kāpa ir līdz 20 metrus augsta un viena no iespaidīgākajām Latvijas kāpām. Tā izveidojusies pirms 6000 gadiem – Baltijas jūras senās stadijas – Litorīnas jūras laikā un ir vecāka par pašreizējās jūras veidotajām kāpām. Kāpas apkārtne piesaista ar pirmatnējo dabu un senvēsturi, jo šajā vietā atrasta pirmā akmens laikmeta iedzīvotāju apmetne Rīgas līča rietumu piekrastē. Lai ceļotāji šo valsts nozīmes arheoloģisko un dabas pieminekli varētu apskatīt pilnībā, izveidota īpaša taka gar Pilsupes krastiem. Takas garums ir nepilns kilometrs.

  

Kolkasrags un skatu tornis – izcilākais Latvijas piekrastes zemesrags, kur vērojama divu jūru – Baltijas jūras (Dižjūras) un Rīgas līča (Mazjūras) satikšanās vieta, bet raga galā vēl saglabājušās vecās bākas drupas. Iespaidīgs objekts jebkurā gada laikā! Ceļojumā līdzi ieteicams paņemt binokļus, kas dos iespēju pavērot ūdensputnus un skatīt Kolkas bāku tālumā. Labos laika apstākļos pie horizonta var samanīt kuģus un Serves bāku Sāmsalā.

 

 

Zviedru grāvja (Pitragupes) ūdenskritums – neliels, bet skaists ūdenskritums (augstums 1,1 metrs, platums pavasaros līdz 2,2 metriem). Izveidojies pār vidusdevona Narvas svītas dolomītmerģeļiem. Tas atrodas Slīteres mežos, Dundagas pagastā, tālu prom no apdzīvotām vietām, un sasniedzams ejot nelielā, ap stundu garā pārgājienā.

 

Pusdienas un lībiešu muzejiņš Mazirbē. Kompleksais piedāvājums ar trim ēdieniem: uzkodiņa, tad bukstiņbiezputra (kas vēlas, var pasūtīt arī veģetāro versiju), lībiešu kafija vai tēja un keksiņš saldajā. Apskatīsim arī lībiešu muzejiņa ekspozīciju.

(Kopā: 9 EUR)

 

Zārtapu ūdenskritums – visai populārs, bet grūti sasniedzams ūdenskritums Slīteres mežos. Atkal iesim pārgājienā pa dabas takām, visai kalnainu reljefu (kangaru - vigu reljefs), vērosim Slīteres dabu. Ūdenskritums izveidojies pār Narvas svītas smilšakmeņiem, kas ir vieni no senākajiem Latvijā apskatāmajiem iežiem, kas ir miljoniem gadu vecāki par Gaujas un Salacas krastos redzamajiem. Zārtapu ūdenskritums nereti uzskatīts par vienu no skaistākajiem mazajiem Latvijas ūdenskritumiem. Platumā tas nav liels, bet augstums – 2,2 metri. Zārtapu grava jau kopš 1957.gada ir aizsargājams ģeoloģisks piemineklis.

 

Skatu tornītis Slīteres Zilajos kalnos. Maza foto pauzīte.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ~ 21:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ēšanas izmaksas

 

Ceļojuma vadītājs: dabas pētnieks Andris Grīnbergs.

Piedāvājums piemērots pārgājienu cienītājiem!

Dienas gaitās pa visām takām kopā nostaigāsim ap 8 km.

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *