29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Vasks, Vivaldi “Gadalaiki” – multimediāls koncertšovs - muzicē Vestards Šimkus, Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris. Turpceļā – majestātiskā Vērgales muiža ar kādu īpašu mīlasstāstu

Pieejamie datumi un cenas

28. marts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

11:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Kafijas pauze ceļā.

  

Vērgales muižas komplekss - muižas ēka celta 18.gs., bet 1837. gadā pārbūvēta pēc barona Bēra pasūtījuma kā medību pils. Pils būvēta vēlā klasicisma jeb ampīra stilā. Pils telpās saglabājušās ozola kāpnes, krāsns durtiņas, daļā telpu - grīdas segumi. Pilī no 1922. gada 26. oktobra atrodas Vērgales pamatskola. Pils priekšā atrodas parādes pagalms, to veido divas simetriski viena otrai iepretim novietotas celtnes, kuras ir stipri pārbūvētas, tomēr saglabātas daudzas klasicisma stilam raksturīgas detaļas. Šobrīd muižā joprojām veiksmīgi darbojas skola, bet aristokrātisko gaisotni rada otrajā stāvā apskatāmā plašā gleznu kolekcija, bet gaiteņos joprojām dzīvo kāds skaists un patiess mīlasstāsts, kuru zina katrs vērgalietis. Ap muižu iekārtots pils parks - kādreiz šeit krāšņi ziedējušas rozes, to stādi vesti pat no Itālijas!

Paviesosimies arī Vērgales muzejā, kas iekārtots kādreizējā muižas brūzī - šeit divos stāvos iepazīstami Vērgales stāsti, atrodama kāda interesanta bērnības atmiņa, notiek dažādas mākslas izstādes un iespējams uz brīdi paviesoties vienā no lielākajiem Kurzemes manteļskursteņiem!

(Muižas un muzeja apmeklējums vietējā gida vadībā – 1.50 EUR pieaugušajiem, 1,30 EUR studentiem un pensionāriem, 1 EUR skolēniem)

 

Pusdienu pauze bistro Liepājā.

 

 

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” multimediālā projektā - koncertšovā pianista Vestarda Šimkus un vijolnieces Darjas Smirnovas izpildījumā varēs

baudīt Antonio Vivaldi un Pētera Vaska radīto mūziku, ko saista nosaukums „Gadalaiki”, kur mūzika tiks papildināta ar krāšņu gaismu un video performanci no Latvijas vadošajiem video un gaismu māksliniekiem!

GADALAIKI koncertuzveduma apmeklētātjiem tiks dota unikāla iespēja klasiskās muzikas slavenos skaņdarbus baudīt reizē ar speciāli radītu 3D video un gaismu performanci vienkopus ar Vestardu Šimku, Darju Smirnovu un Liepājas Kamerorķestri, piedaloties Latvijas labākajiem video un gaismu māksliniekiem. Tas būs Mārtiņa Feldmaņa gaismu šovs koncerta pirmajā daļā, savukārt koncerta otrajā daļā tās būs video projekcijas, ko katrs savam gadalaikam radīs Artis Dzērve, Ineta Sipunova, Viktors Keino un Mīnus Astoņi (Andris Vētra).

Pasākuma pirmajā daļā pianists Vestards Šimkus klausītājus priecēs ar Pētera Vaska klavierdarbu ciklu „Gadalaiki”, ko komponists radījis vairāku gadu garumā. 1980. gadā tas sākās ar “Balto ainavu” – tā laika Baltijas komponistu minimālisma garā radītu meditāciju, kurā izmantotas tikai dažas skaņas. 1981. gadā tika radīts jau krietni izvērstāks, dramatiski aktīvs skaņdarbs “Rudens klaviermūzika”, savukārt 1995. gadā tam sekoja dabas skaņu ainava “Pavasara klaviermūzika”, bet darbu ar nosaukumu “Vasara” Vasks uzrakstīja 2009. gadā.

 

Koncerta otru daļu aizpildīs viens no ievērojamākajiem un pazīstamākajiem Antonio Vivaldi skaņdarbiem – četru vijolkoncertu cikls "Pavasaris", "Vasara", "Ziema" un "Rudens". Kopā ar Liepājas Kamerorķestri to atskaņos viena no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra spožākajām vijolniecēm Darja Smirnova. Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē. Komponējot šo vēlāk tik slaveno mūziku, Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot dabas un sadzīves ainas, un partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Šajos skaņdarbos netrūkst ne harmonijas, ne izdomas.

 

GADALAIKI koncertšovs sola pasākuma apmeklētājiem neaizmirstamu pieredzi klasiskās mūzikas baudījumam vienkopus ar mūsdienīgu video un gaismu performanci!

(Koncerta biļetes 17. rindā un 1. balkonā – 25 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 01:30

 

Ekskursijas cena: EUR 27

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, koncerta biļete, ēšanas maksas

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *