29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Garšas medībās uz Kurzemi - Elpas sieri Kazdangas pilī, izsmalcinātais Aizputes vīns, ciemos pie jestrajām Zirņu sievām un viss par Zirņiem, zirņiem un "Zirņiem"! GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

29. marts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze pie Saldus

  

Kazdangas pils celta laikā no 1800.gada līdz 1804.gadam klasicisma stilā pēc arhitekta Johana Georga Ādama Berlica projekta. Tā piederējusi ļoti bagātiem un politiski ietekmīgiem Kurzemes baroniem Manteifeļiem. 1905.gada revolūcijā pils tika nodedzināta, bet pēc diviem gadiem to atjaunoja. Pirmā pasaules kara gados pils atkal tika izpostīta. To atjaunoja un pārbūvēja. 1930. gadā pilī tika izvietots Kazdangas Lauksaimniecības tehnikums.

Kazdangas pils joprojām tiek uzskatīta par vienu no krāšņākajiem klasicisma stila paraugiem Kurzemē. Tās projektā un plānojumā ir saskatāmas daudzas līdzības ar Mežotnes pili.

Ap pili 19.gs. sākumā ierīkots ainavu parks, kurš ir ne tikai lielākais Latvijā, bet arī viens no dendroloģiski bagātākajiem un vecākajiem.

  

Kazdanga lepojas ar savu ražojošo uzņēmumu - SIA “Elpa”, kas ir  ir vienīgais piena pārstrādātājs Dienvidkurzemē. Uzņēmums ražo pienu, kefīru, jogurtu, saldo un skābo krējumu, biezpienu, mīkstos Kazdangas sierus, puscieto kazas sieru “Kazdangers” un saldo biezpiena našķi “Sniegbaltīte”. "Elpas"  produkciju (četru veidu sierus un jogurtu) degustēsim Kazdangas pilī.

(Maksa par ekskursiju Kazdangas pilī un sieru degustāciju EUR 3.20)

 

 

Tālāk dosimies uz Aizputes vīna darītavu. Vīna darīšanas tradīcijas nav meklējamas tikai siltajās dienvidu zemēs, bet arī tepat pie mums Latvijā. Kā vēsta leģendas, hercogs Jēkabs jau tālajā 17. gs. bija izveidojis vīna dārzus Kurzemē. Un teju katrā viensētā jau kopš seniem laikiem ir darināts gan vīnogu, gan mūsu reģionam raksturīgāks – augļu un ogu vīns. Arī Aizputes pilsmuižas senajos velvju pagrabos netiek aizmirstas senās vīna darināšanas tradīcijas. Paaudzēs nodotas zināšanas, kas kalpojušas kā vaļasprieks un aizraušanās, ir ļāvušas veidot ģimenes uzņēmumu "Eko vīns", kas šodien sniedz iespēju jebkuram interesentam uzzināt ko vairāk par vīna darīšanu, kā arī nobaudīt Aizputes vīna darītavā tapušo vīnu. Cilvēka lielākās vērtība ir veselība, tāpēc vīna pagrabos tiek darināts tikai dabīgs vīns, kura darīšanas procesā netiek pievienoti ne sulfīti, ne kādi citi ķīmiski konservanti, kas varētu kaitēt veselībai. Jūs sagaida ekskursija, vīnu degustācija un siera uzkodas.

(Ekskursija un degustācija: 7 EUR/pers.)

 

Berghofas muiža- tagadējā Kalnamuižas pils celta pēc toreizējā muižas īpašnieka barona Heinriha Teodora Karla Otto fon Mēdema pasūtījuma arhitektam Gvido Berči. Darbi pabeigti 1912.gadā. Tagad muižā iekārtots jauks, omulīgs viesību nams, viesnīca un Rožu krodziņš. Pēc iepazīšanās ar muižu, Rožu krodziņā būs iespēja iemalkot kafiju!

(Muižas apskate - maksa tiks precizēta).

  

Ciemos pie jestrajām Zirņu sievām! Pelēkos zirņus kā Ziemassvētku ēdienu pazīst visi, bet Jūs būsiet pārsteigti par daudzveidību, kā Zirņu sievas zirņus prot iemānīt visdažādākajās kombinācijās. Kulinārā mantojuma meistarklases  “Zirnis parastais un mūsdienīgais” ietvaros baudīsim  zirņu frikadeļu zupu,  zirņu pikas, zirņu žagariņus, žograušus ar zirņiem,  pildītās zirņu miltu pankūkas u.c.

Mielojoties uz ar gardajiem zirņu ēdieniem, dzirdēsim interesantus stāstus par Zirņiem, zirņiem un “Zirņiem”. Būs arīn lieliska izdevība iegādāties z/s "Bebri"  dzirnavās tapušos veselīgos produktus - griķus, griķu miltus, zirņu miltus u.c.

(Kulinārā mantojuma pusdienas EUR 6) 

  

Ciemojamies pie Daigas Brilas, kura zem produktu līnijas "Livonijas dzintars" gatavo  dziednieciskas ziedes, Dzintara balzamu problemātisku ādu un brūču dziedēšanai, dziednieciskus sejas krēmus jutīgai ādai, matu maskas pret matu izkrišanu un citus līdzekļus,  kuru sastāvā izmanto gan dzintara smiltis, pulverus, gan tīru dzintarskābi un dzintara ēterisko eļļu. Klausīsimies stāstījumā, izmēģināsim veselīgo produkciju un cienāsimies ar unikālu jogurta saldējumu, kura sastāvā arī ir dzintars!

(Ekskursija, tēja, kafija un saldējuma degustācija EUR 3)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, u.c.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *