29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Kurzemes muižiņas - Lielvirbu muiža | Dzirkstošais sidrs sērkociņu fabrikā | Cēres un Kukšu muižas

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. aprīlis
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

2020. gada 18. aprīlī, sestdien

Uz Kurzemes muižiņām!
Lielvirbu muiža. Dzirkstošais sidrs sērkociņu fabrikā. Cēres un Kukšu muižas raibie stāsti.
 
Plkst. 7:50 pulcējamies, pl. 8:00 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.Ceļā kafijas pauze.
  
Cēres muiža izveidojusies 1352.g. no senā Rīgas Heinriha lēņa. Pēdējie muižas īpašnieki no 1883.-1920.g. bija fon Kniges. 19.gs. veikta Cēres muižas klasicisma stilā celtās divstāvu kungu mājas pārbūve. Kungu mājas modernizācijas projektu realizējis Kurzemes arhitekts Teodors Zeilers. Muižā bijusi pienotava, siernīca, vējdzirnavas un darvas dedzinātava. No 1921.g. muižas ēka pieder pagasta pašvaldībai, un tajā atrodas Cēres skola. Nelielais  muzejs glabā neparastas un vērtīgas lietas un stāsta par izciliem šīs puses ļaudīm un notikumiem. Maksa – 1 € /pers.     
 

Dižstendes muižas Bruņinieku pils. Stendes muiža piederējusi baronu fon der Brigenu dzimtai, tās centrā atrodas dažādos laika posmos un stilos celtas ēkas, kas veido vienu no lielākajām Kurzemes muižu apbūvēm.
 
Senākā celtne muižas kompleksā ir 16.gs.sākumā būvētā Bruņinieku pils ēka - kādreiz nocietinātās pils dzīvojamais korpuss. Vecā pils atradusies uz nelielas 0,5 ha mākslīgi veidotas saliņas. Mūsdienās pils ir privātīpašums. Ar saimnieku laipnu atļauju, dosimies to izpētīt! Maksa –  2 € /pers. 

Pusdienas no 7 € /pers.

Lielvirbu muiža bija Kurzemes muiža, kas atradās mūsdienu Talsu novada Lielvirbu ciemā. Muiža bijusi bruņinieku lēņu muiža, kurā dokumentos pirmoreiz minēta 1429.g. Tajā bijušas vairāk nekā 20 ēkas (veidojies 18.gs.-19.gs.).
 
Muižā bijusi rosīga saimnieciskā darbība — ražots līdz pat 200 tūkstošiem litru spirta gadā, audzēti šķirnes gaļas lopi un zirgi. Pēc agrārās reformas Lielvirbu muiža pārgājusi Latvijas Valsts īpašumā un tajā atradās skola, bibliotēka, dzīvokļi. 2001.g. muiža piedzīvoja neveiksmīgu privatizāciju… un jau 2002.g. tika pārdota citam īpašniekam, kurš to palēnām atjauno. Un nu – muiža neuzbāzīgi, pat piesardzīgi, ver durvis apmeklētājiem. Ielūkosimies tajā arī mēs! Ekskursija muižā  - 2 € /pers.
 
„FABRIKA” un  ĀBOLU SIDRS. Ražošanas iekārtu skaņas, cilvēku darba rokas, kustība, dzīvīgums ir bijis un arī šobrīd mājo bijušajās sērkociņu fabrikas “Made at Sabile”, kartupeļu kaltes, augļu un dārzeņu konservu rūpnīcas u.c., ražotņu telpās. Šobrīd telpas ir izveidotas, lai ražotu ābolu sidru. Ekskursijas laikā uzzināsim šīs vietas vēsturi, ideju par sidra ražotnes izveidi, par sidra darīšanas procesu, ražošanas telpām un iekārtām. Un, protams, degustēsim dažādus dzirkstošos  sidrus. Dzērienus, kuri būs iekarojuši Jūsu garšas kārpiņas, varēsiet iegādāties veikaliņā. Ekskursija un degustācija 8.00 €/pers., bez degustācijas  – 5 € /pers.
 
Kukšu muižas tagadējā dzīvojamā ēka pēc vēsturnieku domām būvēta 18.gs. un sākotnēji bijusi vienstāva mūra ēka ar četrslīpju jumtu. 19.gs. atkārtotu pārbūvju rezultātā tā ieguvusi vēlā klasicisma muižu arhitektūras iezīmes.
 
Ap šo laiku ap muižas kompleksu izveidots arī parks. Muiža tiek uzskatīta par izcilu Latvijas muižu arhitektūras paraugu, kur pakāpeniskas evolūcijas gaitā notikusi stilistiska sintēze starp baroku un vēlīno klasicismu. Muižā saglabājušās 18.gs.v. melni glazētas podiņu krāsnis un durvis, kā arī vairāki 19.gs. sienu gleznojumi, kas apskatāmi muižas apskates ekskursiju laikā, gan arī uzturoties tās telpās iekārtotajā viesu namā. Muižas senie un mūsdienu stāsti kopā ar tās saimniekiem – 3.50 € /pers.
 
 
Mājupceļš.
Atgriešanās Rīgā ap pl. 20:30 - 21:00.

Cena: 27 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa noma un degvielas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.
 
Cenā nav iekļauts: izmaksas apmeklējumu vietās un ēdināšanas izdevumi.
 
Maršrutu sagatavoja gide un grupas vadītāja Daiga Dūniņa.
Jauki ceļot kopā ar Jums!
Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *