29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Uz Baldones novadu! Observatorija! Mercendarbes muižas stāsti un ziepes. Ausekļu dzirnavas

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. aprīlis
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 26 € Rezervēt
Pamatcena 26 €

Ceļojuma programma

Pavasara ieskaņu brauciens           
2020. gada 18. aprīlī, sestdien
 
Uz Baldones novadu! Observatorija!
Mercendarbes muižas stāsti un ziepes! Ausekļu dzirnavas!
 
Pl. 8:00 pulcēšanās, pl. 8:10 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā. Ceļā kafijas pauze.

Baldones novads. Simtgadīgā liepu aleja mūs aizvedīs līdz Mercendarbes muižai...
Tās saimnieki un laiki ir mainījušies, bet muižas vēsturiskais izskats un šarms ir saglabājies līdz pat mūsdienām. No pagājušā gadsimta saglabājušās vestibila grīdas flīzes un oriģinālie sienu krāsojuma fragmenti, kā arī senās kāpnes. Šobrīd šeit tiek rīkoti dažādi kultūras un svinību pasākumi. Par muižas vēstures līkločiem uzzināsim ekskursijā kopā ar gidi Zani; izmaksas: rīta kafija ar sāļām un saldām uzkodām un ekskursija ar gidi 5 € / pers. 

Pēc ekskursijas piedalīsimies ziepju vārīšanas meistarklasē! Latviešu tradīcijās jau izsenis ir bijis vārīt ziepes tieši no kazas piena. Ne velti! Kazai ir vērtīgākais piens, tas ir bagāts kalcija, vitamīna B6, kālija, niacīna, antioksidantu un selēna avots. Meistarklasē būs iespēja izprast un piedalīties dabisku, Latvisku ziepju pagatavošanā – 5 € /pers.
 
Rīgas ainava no skatu torņa Riekstukalnā. Vienā no Riekstukalna nogāzēm 2018. gadā ir uzbūvēts 19,2 metrus augsts metāla tornis no kura paveras Latvijas dabas un arī galvaspilsētas ainava ar Rīgas vēsturiskajiem torņiem un augstceltnēm, kā arī Baldones un tuvāko novadu zaļiem pakalniem.

Pusdienas (organizētas grupai no 6 € /pers.). Kafe Mežvidi Baldonē.

Iepazīsim Baldoni! Jau izsenis Baldone ir bijusi slavena ar saviem dabas dziednieciskajiem resursiem – ārstnieciskajām dūņām un minerālūdens avotiem, jo sērūdens dziednieciskās īpašības nodrošināja Baldones uzplaukumu un atpazīstamību gan Latvijā, gan citviet pasaulē.
Ekskursijā:
-    Ceriņu parks. Nostāsti liecina, ka parks bijis iemīļota satikšanās vieta kūrortvietas iedzīvotāju vidū.
-    Paviljonā “Ķirzaciņa” atrodas sēravota ieguves vieta, no kura padeve ir nodrošināta strūklaku skulptūrām  “Māra” un “Vāverīte”. Pie avota 1797. gadā, kad tika dibināts Baldones kūrorts.
-    Vanagkalna dabas parks - vietējās nozīmes dabas parks. 1989.gadā vienā no Vanagkalnu starppauguru ieplakām tika izbūvēta Vanagkalnu brīvdabas estrāde
-    Baltā pils - viena no Baldones pilsētas skaistākajām ēkām un ievērojamākajiem objektiem, baltās krāsas un arhitektūras dēļ (aplūkosim no ārpuses) u.c.
 
Baldones observatorija iespēja paceļot kosmosa tālēs, kā arī palūkoties tuvāk uz Saules sistēmas planētām. Ceļojums tuvāk zvaigznēm! 
Ekskursijas ilgums 1 stunda, izmaksas 2 € / 1 pers.
  
Skaistā Iecavas upes krastā ir izveidota latviešu lauku sēta – Ausekļu dzirnavas, ar seno darbarīku kolekciju, skaisti iekārtotu atpūtas vietu un teritoriju. Kopš 2011.gada ūdensdzirnavu ēka ir atguvusi savu stalto stāju, atdzimušas arī "Lazdu" vējdzirnavas. Iespēja redzēt Kuzņecova porcelāna rūpnīcas vecos dzirnakmeņus. Ekskursijā kopā ar muzeja gidu aplūkosim senās tehnikas un darba rīku ekspozīcijas un demonstrācijas. Pieaugušajiem 3.50 € /pers., skolēniem 2.50 € / pers., pnsionāriem 3 € /pers. Mājupceļš.
 
Atgriešanās Rīgā ap pl.19:30.
 
Cena: 26 €
 
Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa nomas un degvielas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.
 
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apmeklējumu vietās un ēdināšanas izdevumi.
 
Skaisti ceļot kopā! Maršrutu sagatavoja gide un grupas vadītā Inita Sproģe
Pamatcena 26 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *