29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

ANDRUPENE un DAGDA GAIDA GOSTŪS ! Zilupe un PASIENE! GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

13. - 14. jūnijs
2 dienas | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 86 € Rezervēt
Pamatcena 86 €

Ceļojuma programma

JAUNUMS!
2020. gada 13.-14. jūnijā, sestdien svētdien     
Latgales ceļojums!
Brauksim uz skaistu un klusu lauku novadu, kas ir pievilcīgs ne vien ar neatkārtojamām Latgales dabas ainavām, bet arī ar jaukiem, gudriem cilvēkiem
 
ANDRUPENE un DAGDA GAIDA GOSTŪS !
Zilupe un Pasiene!
 
Pl. 07:20 pulcējamies, pl. 07:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Ceļā kafijas pauze.

1.diena 13.jūnijs |
Dagda, apskatīsim ievērojamākos objektus. Dagda ir pilsēta Latgalē, pie Dagdas ezera un Narūtas upītes, 267 km no Rīgas. Dagdas pilsētas vēsturiskais centrs - ebreju tirgotāju nami, kas piesaista gan vēsturnieku, gan tūristu interesi. Dagdas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca - vissenākā celtne Dagdas pilsētā.
Stāsts par Konstantīnu Raudivi (dzimis 1909. gada 30. aprīlī Asūnes pagastā, miris 1974. gada 2. septembrī Badkrocingenē, Vācijā) bija latviešu psihologs, filozofs un parapsihologs, pētījis iespējamo dzīvi pēc nāves, izveidojis savu metodi mirušo cilvēku balsu pierakstīšanai, izmantojot "elektronisko balsu" fenomenu. Ziedojums 1€,
 
Jaundomes dabas taka sniedz iespēju apskatīt Latgales dabas daudzveidību un iepazīties ar Jaundomes muižas vēsturi. Dabas takas garums ir 1,7 km (turp un atpakaļ). Ejot pa taku, var apskatīt vairākus dabas un vēstures objektus, piemēram, Ežezeru, ledus pagraba un alus brūža drupas, mežu un bebru apdzīvotu dīķi. Ežezeram ir 33-36 salas, un tas ir salām bagātākais ezers Latvijā!

Pusdienās - zivju zupa, vārīta uz ugunskura. Ekskursija un pusdienas 6 € no personas.

Apmeklēsim biedrību „Teira Latgolys muoksla”, kuras uzdevums saglabāt, popularizēt un veicināt izpratni par seno un tradicionālo dzīvesveidu un vērtībām Latgales kultūrtelpā, veicināt Latgales kultūras mantojumā balstītu jaunradi, popularizēt senās un tradicionālās amatu prasmes.
 
Melnās keramikas ceplis. Senču sadzīvē lietotie augi. Apmeklējums, zāļu tēja 2.50 € no personas.

Muzejā "Andrupenes lauku sēta" jūs nokļūsiet 20.gs. sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus.  Varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus”. Izmaksas 12 €  pieaugušiem  1 personai, 9 € pensionāriem, skolēniem 1 personai. Cenā iekļauts muzeja apmeklējums un vakariņas - degustācija. Vakaru papildinās folkloras grupas priekšnesums (iekļauts cenā).
Naktsmājas pie Rāznas ezera atpūtas bāzē/ viesu namā “Stāvkrasti”.

2.diena, 14.jūnijs
Brokastis.
Mākoņkalns (arī Padebešu kalns) ir 247,4 metrus augsts paugurs Latgales augstienes Burzavas paugurainē, Rēzeknes novadā. Paugura relatīvais augstums ir apmēram 50 metri, un tas atrodas 2,1 km uz dienvidaustrumiem no Rāznas ezera. Viduslaikos Mākoņkalnā atradās Volkenbergas pils.
No kalna paveras brīnišķīgs skats uz Rāznas un mazo Ubogovas ezeru.

Zvaniņu karaliene Ludmila no Lipuškiem
Zvaniņu kolekcija aizsākās ar bronzas zvaniņu, kuru uzdāvināja meita Olga. Šobrīd kolekcijā ir pāri deviņiem tūkstošiem zvanu un zvaniņu. Jāatzīmē, ka Ginesa rekords pieder amerikānietei Mirtlei Eldridžai (zvaniņu lēdijai no Skonsetas), kurai kolekcijā bija 9638 zvani. Pasaules līmenī Japānā Kazuo Tojama ir izstādījis 160 40 māla zvaniņu kolekciju savā muzejā. Šobrīd Ludmilu virza sapnis sasniegt Ginesa rekorda cienīgas kolekcijas apjomu! ;), Ieteicamais ziedojums 1 €.

Ludza
ir sena Latgales pilsēta gleznainā apvidū, ar brīnišķīgu vecpilsētu, kas celta starp ezeriem, ar pili pilsētas viducī, baznīcu kalna galā un brīnišķīgiem koka un ķieģeļu vienstāvu un divstāvu būvētiem namiem un slēgtajiem pagalmiem šaurajās, dārzos slīgstošajās ielās. Ekskursija ar vietējo gidu.

Ludzas pilskalna pakājē izveidotais Amatnieku centrs aicina apgūt senos arodus Suprātku istabā, līdzdarboties keramikas, audēju, skroderu darbnīcās. Izmaksas centra apskatei pieaug. 4 €, pens., skoln. 3.50 €. Baudīsim pusdienas, 8 € (trīs kārtas un dzēriens).

Zilupe ir pilsēta Latvijas galējos austrumos, 3 km no Krievijas robežas, vienīgā Latvijas pilsēta, kas atrodas starp 28. un 29.austrumu meridiānu. Ekskursija.

Pasiene. Viena no krāšņākajām Latgales katoļu baznīcām, kas celta 1761.g. savdabīgā poļu baroka stilā ar izcilām arhitektūras un mākslas vērtībām. Baznīca ir maz pārveidota, šeit joprojām saglabājies krāšņais poļu baroka interjers, ko veidojuši 18.gs. vietējie un ārzemju meistari. Pasienes baznīcā apskatāmi vairāki mākslas pieminekļi - centrālais altāris, sānu altāri, kancele. Baznīcas apmeklējums – Ziedojums 1 €,

Piemineklis "Austras koks" Latvijas tālākais austrumu punkts.
Tēlnieks V. Titāns ir izveidojis Latvijas neatkarības pasludināšanas 80.gadadienai veltītu skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē". Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā atrodas viena no četrām zīmēm "Austras koks", jo Pasienes pagasts būdams vistālāk uz valsts A, pirmais "sveic" sauli.

Draudzības kurgāns. Par godu latviešu, krievu un baltkrievu partizānu draudzībai izveidots 3m augstais Draudzības kurgāns un novietotas piemiņas zīmes. Draudzības kurgāns tika uzbērts 1959. gadā par godu II Pasaules kara antifašistiskās koalīcijas partizāniem un 3 valstu tautu draudzībai. Uz kurgānu stiepjas trīs alejas: no Latvijas puses - liepu, no Baltkrievijas - kļavu, no Krievijas puses - bērzu. Te satek kopā vienuviet 3 valstu robežas.
Mājupceļš.
Atgriešanās Rīgā ~  pl. 22:00.
 
Cena:  80 € + 6 € = 86 €            

Cenā iekļauts: autobusa (atbilstoša grupas lielumam, ir kondicionieris, nav WC) nomas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.
Naktsmītne - vieta divvietīgā numurā ar brokastīm. Cenā iekļauts Andrupenes folkloras grupas priekšnesums 6 €.

Cenā nav iekļauts: ieejas biļetes apmeklējumu vietās, ziedojumi,  ēdināšanas izdevumi, ceļojuma apdrošināšana.

Jauki ceļot kopā ar Jums!
Maršrutu sagatavoja gide Inita Sproģe
Pamatcena 86 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *