29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Latgale Otrajās Lieldienās – varenā Aglonas bazilika un Kristus Karaļa kalns, neparasti sieri lauku mājā “Upenīte”, Andrupenes lauku sēta ar sātīgām latgaliešu vakariņām

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

13. aprīlis
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Kristus Karaļa kalns – skulptūru parks, kuras izveidots brīvprātīgi, kā pateicība Dievam. Šeit ap 20 hektāru platībā apskatāmas nu jau vairāk kā 220 koka skulptūras, iekopti stādījumi, izveidoti vairāki dīķi. Koka skulptūras atsevišķi un grupās ataino Bībeles notikumus un tēlus no cilvēces pirmsākumiem līdz pat mūsu dienām. Ik pavasari šeit norisinās talkas, kurās tiek gatavotas jaunas un pārkrāsotas agrāk uzstādītās skulptūras.

(Ziedojums)

  

Aglonas bazilika - svētvieta, kurp dodas tūkstošiem cilvēku! Pašreizējais dievnams un klostera ēka celti no 1768. - 1780. g. Dievnama interjera apdare tapusi 18.–19. gs., taču kancele, ērģeles, biktssols – 18. gs. nogalē. Baznīcā glabājas plaša gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā slavenā svētbilde "Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte", kuru atsedz tikai reliģisku svētku laikā. Pastāv uzskats, ka gleznai piemīt dziednieciskas spējas. 1993. gadā Aglonas svētvietu apmeklēja Romas pāvests Jānis Pāvils II. Šīs vizītes dēļ notika plaši dievnama atjaunošanas darbi un apkārtnes labiekārtošana.

(Ekskursijas vietējā gida vadībā EUR 1.50, skolēniem, pensionāriem EUR 1)

 Viesosimies lauku sētā “Upenīte”, kur nobaudīsim saimnieces Ineses neparastos sierus – ar upenēm, ar marinētiem gurķiem, ar burkāniem. Saimniecība atrodas Ciriša ezera krastā, šeit hektāra platībā aug upenes, sastādīti arī citi augļu koki un krūmi – ķirši, plūmes, āboli... Šeit kopj latgaliskās tradīcijas un galdā liek Latgales ēdienus, ražo piena izstrādājumus, audzē vietējos kultūraugus un piedāvā latgaļu melno pirti, vasarā pērties ar īpašām upeņu zaru slotiņām. Viesosimies saimniecībā un nobaudīsim šeit sietos sierus!

(Viesošanās saimniecībā, trīs veidu sieru degustācija, tēja/kafija – 3.50 EUR)

  

Dienu noslēgsim Andrupenes lauku sētā, kas vienlaikus ir arī muzejs – šeit nokļūsim 20. gadsimta sākuma Latgales laukos, kur iespējams apskatīt lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darba rīkus un sadzīves priekšmetus, ielūkoties Latgales melnajā ceplī. Uzzināsim sētas stāstu, nobaudīsim īstenas latgaliešu vakariņas - muzejā ceptu maizi, zaļo sviestu, speķīti, putru (pancaks ar cymusu), šmakovciņu un asuškas ar zāļu tēju. Tas viss – mūzikas pavadībā!

(Viesošanās muzejā vietējā gida vadībā, sātīgas vakariņas un muzikāls priekšnesums – 16 EUR pieaugušajiem, 14 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 28 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *