29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Ciemos Kurzemes bagātajās muižās – Rūmenes šarms un atdzimstošā Nurmuiža, kazu piena labumi Vandzenē un viltīgais Mērsraga zemesrags

Pieejamie datumi un cenas

3. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Šodien – uz izcilajām Kurzemes muižām, nogaršot ko īpašu un noķert jūras vēju tur, kur raga vienā pusē veļas oļi, bet otrā – tīra, balta smilts!

Ekskursijas programmā:

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Rūmenes muiža - apmeklēsim vienu no interesantākajiem Kurzemes arhitektūras pieminekļiem – Rūmenes muižu. Rūmenes muiža ir grezna, neogotikas stilā celta ēka, ko no visām pusēm ieskauj skaists parks. Savulaik piederējusi fon Butlariem, vēlāk arī Tobago salas pēdējam gubernatoram Ditriham fon Altenbokumam, fon Firksiem u.c. Brīvvalsts laikā pils nonāk īpašumā brāļiem Dauguļiem, pēc II Pasaules kara te ierīkota pamatskola, tad sovhoza kantoris. Tagad pils ir Hotel Bergs lauku rezidence. Muižā 2009.gadā veikta vērienīga pārbūve un tā labiekārtota, ļaujot vēstures elpu izbaudīt pilnā spozmē. Muižas pārbūve saņēmusi Latvijas arhitektūras augstāko apbalvojumu.

(Ekskursija vietējā gida pavadībā 10 EUR/pers.)

  

Pēdējos gados kā fēnikss no pelniem atdzimst Nurmuižas komplekss – viena no retajām muižām, kas teju visu savu pastāvēšanas laiku ir piederējusi vienai dzimtai – 400 gadus tās īpašnieki bija dažādas fon Firksu paaudzes. Kungu māja celta jau 16. gadsimtā un laika gaitā vairākkārt pārbūvēta, līdz 20. gadsimta sākumā Vilhelma Bokslafa vadībā ieguva jūgendstila vaibstus. Rekonstrukcija notiek kopš 2005. gada un šeit atjaunota dīķu sistēma, tilti, lielais zirgu stallis, Vārtu tornis, Dārznieka māja, Kalpu māja, Smēde, Darba zirgu stallis, Putnu māja un šobrīd notiek aktīvi Kungu mājas atjaunošanas darbi. Iekārtots vīnogu dārzs, atjaunotas siltumnīcas ar vīnogu stādījumiem, top dažādi ornamentāli stādījumi. 2020. gada vasarā šeit paredzēts atklāt arī restorānu un piedāvāt nakšņošanas iespējas!

(Muižas kompleksa apskate vietējā gida vadībā 2,50 EUR)

 

Pusdienu pauze Talsos.

 

Viesosimies zemnieku saimniecībā “Bērzi”, kur audzē kazas, nodarbojas ar kazu selekciju, gatavo dažādus produktus no kazu piena un gaļas. Viens no saimnieces meistarstiķiem – no kazas piena gatavota siera kūka! Nobaudīsim to kopā ar tasi karstas tējas.

(Kazas siera kūka un tēja – 4 EUR)

  

Vandzenes muižas ansamblis būvēts 19. gadsimta sākumā, kas veidots Heikingu dzimtai. Pie muižas parādes durvīm novietoti divi interesanti objekti, proti, 17. gadsimta čuguna lielgabali, kas uzstādīti 19. gadsimta beigās. Patlaban muižā saimnieko skola. MUIŽAS APSKATE NO ĀRPUSES!

  

Mājupceļā uz brīdi piestāsim Mērsraga ragā – Kurzemes līča piekrastes izteiktākajā zemes ragā, kur pati daba rada brīnumus – raga vienā pusē jūras piekraste ir lielākiem un mazākiem akmeņiem nosēta, starp tiem arī viens no dižajiem jūrakmeņiem – Mērsraga Velnakmens, savukārt otrpus ragam no laukakmeņiem nav ne miņas...  Ņemot vērā jūras sēkļus un akmeņaino gultni, 19. gadsimta beigās ragā uzbūvēta bāka. Brīdis atpūtai pie jūras!

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:30

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 28 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *