29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Maija brīvdienas Kuršu kāpā - kuģītis ar zivju pikniku Kuršu lagūnā un Nemunas deltā, akmens un koka māksla Jodkrantē, tuksnešainas ainavas un saulriets Pārnidas kāpā

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

1. - 2. maijs
2 dienas | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 95 € Rezervēt
Pamatcena 95 €

Ceļojuma programma

1. diena - 1.maijs

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Pārcelšanās uz Kuršu kāpu.

 

Viens no Kuršu kāpas košākajiem ciemiem – Jodkrante – šeit senas villas vijas ar dabas stūrīšiem, skulptūras un pieminekļi ar kūpinātu zivju tirgotavām. Šeit mīt stāsti par ieputinātiem kaimiņu ciemiem, dzintara rakšanu no dūņām, zvejniecības tradīcijām un vietējām slavenībām. Pirms nedaudz vairāk kā 20 gadiem gar dūņainu krastmalu, lai novērstu nepatīkamu smaku, māju applūšanu pavasaros un odu vairošanos, izbūvēta ainaviska promenāde, kuras posmā izvietota 31 akmens skulptūras ekspozīcija „Zeme un ūdens” teju kilometra garumā. Šeit līcī savulaik, smeļot dūņas un tās skalojot, atrasts dzintars, kā arī vairāk kā 400 priekšmetus liela dzintara figūriņu kolekcija no akmens laikmeta.Savukārt promenādes noslēgumā – slavenais Raganu kalns – vieta, kur kopš neatminamiem laikiem dzīres rīkojuši velni un raganas. 1979. gadā pēc vietējā mežziņa Jonas Staņus iniciatīvas šeit notika pirmā radošā nometne, kur koka daiļamata meistari radīja 25 pasaku un fantāziju tēlus. Arī turpmākajos gados līdz pat šodienai notiek radošās nometnes, kur amatnieki atjauno esošās un rada jaunas skulptūras.

 Apmeklēsim vienu no lielākajām gārņu un jūras kraukļu kolonijām Eiropā. Netālu no Jodkrantes gan kormorāni (jūras kraukļi), gan pelēkie gārņi ir dzīvojuši jau gadsimtiem, periodiski savā starpā „karojot”, ieņemot otras kolonijas ligzdas un aizsargājot barošanās teritorijas. Šeit ik vasaru uzturas vairāki simti gārņu un tūkstoši kormorānu pāru. Tiesa gan, attiecībā uz šo teritoriju mēdz teikt „jāaizsargā dabu no dabas”, jo putnu ligzdošanas vietās to dzīvestila dēļ mežā paveras spokaina ainava.

 

Dosimies pastaigā Nagļu dabas rezervāta izziņas takā – paviesosimies baltajās un pelēkajās kāpās, satiksim visteņu audzes, kā arī kārkliem apaugušas kāpas. Vasaras sezonā šeit sastopamas 33 Sarkanajā grāmata ierakstītu augu sugas. Pastaiga pa iezīmetu taku, smiltīm un koka laipām ~1km.

 

Uzkāpsim kādā neparastā skatu tornī Nidā. Tas tapis 2016. gadā sadarbojoties lietuviešu un franču jaunajiem arhitektiem. Torņa atrašanās vieta ir pašu Nidas iedzīvotāju izvēlēta – tā, lai redz  Nidas bāku un, protams, jūru. Tornis nav augsts, 10m, bet tajā iekārtota neliela estrāde pasākumiem, šūpoles un skatu platforma.

 

Iekārtošanās viesnīcā Nidā.

 

Ap saulrieta laiku iespēja apmeklēt Pārnidas kāpu –vietu, kur joprojām saglabājušās ceļojošās kāpas, un, ja laiks skaidrs, iespējams saskatīt kāpas otrpus Krievijas robežai. Zinātnieki izpētījuši, ka atkarībā no vējiem, kāpas pārvietojas no 0,5 līdz 10 metriem gadā. Kāpas, kas ir sīki akmentiņi, ko vējam pa spēkam pacelt, cilvēku neapmeklētajās vietās „izkārtojas” tā, ka atgādina jūras dzelmi. Baltās kāpas smilšu sastāvā ir 85-99% kvarca. 

Kāpas augstākajā punktā iekārtots milzu Saules pulkstenis, jo šī ir vieta, kur vienuviet var novērot gan saules lēktu, gan rietu. 

 

 

2. diena - 2.maijs

Brokastis viesnīcā (iekļautas cenā)

  

Sēdīsimies kuģītī un baudīsim nesteidzīgu priekšpusdienu Kuršu lagūnā un Nemunas deltā, ieklausoties stāstos par vietējo zvejnieku un dzintara racēju dzīvi, ceļojošām kāpām un neparastiem notikumiem, apmeklēsim Nemunas deltas ciemus. Brauciena laikā no kuģīša klāja vērosim kāpas plašumus, iepazīsim Nemunas deltu, ko dēvē par Lietuvas Venēciju, jo ciemu ielu vietā šeit plūst upes un pat vietējie no sētas uz sētu pārvietojas laivās. Apmeklēsim un iepazīsim arī zvejnieku un laivu būvētāju ciematiņu, piedalīsimies piknikā ar zivju zupu un vēl kādu vietējo gardumu! Brauciens ar kuģīti Kuršu lagūnā un Nemunas deltā ~5h.

 (Brauciens ar kuģīti ~ 5 h un zivju pikniks - ~35 EUR)

 

 

Mājupceļā pastaiga Saules pilsētā Šauļos. Sauli šeit iemieso dažādi tēli – gan pilsētas nosaukums, gan viens no senākajiem saules pulksteņiem Lietuvā uz katedrāles sienas, gan zelta puisēns kolonnas galā, gan strūklaka „Saules diski” un vitrāža „Saules kauja”. Dosimies nelielā pastaigā pa gājēju ielu, Eiropā trešo vecāko. Kaut arī ielas malās esošā arhitektūra cietusi karos, tā atjautīgi atjaunota, kā arī papildināta ar oriģinālām detaļām – dažādām skulptūrām un to leģendām. Bez tam – nelielās skulptūrās atainoti mazie veikaliņi – pie miesnieka bodes atradīsim sivēnu, pie grāmatnīcas kolonnu ar grāmatu galā, pie apavu veikala – bronzas zābakus un ne tikai. Piedzīvosim Šauļu atklāšanas prieku!

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 95

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, prāmja biļete, nodoklis iebraukšanai Kuršu kāpā, nakšņošana viesnīcā Nidā, brokastis viesnīcā, vietējā gida pakalpojumi braucienā ar kuģīti

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas, personīgie tēriņi, brauciens ar kuģīti Kuršu lagūnā un zivju pusdienas

 

Piemaksa par dzīvošanu 1 vietīgā numurā EUR 20.

Braucienā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti

Pamatcena 95 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *