29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Pavasara miers Sāremā – Baltijā iespaidīgākais meteorīta krāteris, ekoloģiskas ziepes, Serves rags, kadiķu sīrups un ņipras sinepes, muiža, kur aug ekstrakti “NaturaSiberica” kosmētikai, vēji Pangas stāvkrastā un Anglas dzirnavu spārnos

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

3. - 4. maijs
2 dienas | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 98 € Rezervēt
Pamatcena 98 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 1.diena –3. maijs (svētdiena)

Plkst. 7:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

Rīta pauze ceļā.

 

Īsi pirms pusdienas laika pārcelšanās ar prāmi uz Muhu salu (brauciens ar prāmi ~30 minūtes).

 

Apmeklēsim vienu no Sāremā salas vizītkartēm – Kaali meteorīta krāteri, kas atzīts par astoto lielāko pasaulē. Tas veidojies pirms nepilniem astoņiem tūkstošiem gadu, kad virs jau apdzīvotas salas uzsprāga meteorīts, izveidojot deviņu krāteru lauku. Lielākā no debess ķermeņa atstātajām iedobēm viegli apskatāma arī mūsdienās, kad tā zemākajā daļā izveidojies neliels dīķis. Sendienās krāteri ieskāva masīvas akmens sienas, kuras tuvumā atradumi liecina, ka šeit atradusies upurēšanas vieta.

 

Saimniecībā GoodKaarma top ekoloģiskas ziepes, skrubji, neparastas rotas un dažādi suvenīri. Saimnieki labprāt iepazīstina ar ziepju gatavošanas procesu, kā arī vietējā veikaliņā ir iespējams iegādāties šeit izgatavotos produktus. Šeit nobaudīsim arī vienkāršas salinieku pusdienas!

(Saimniecības apmeklējums – bez maksas, iespēja papusdienot – cena un piedāvājums tiks precizēti)

  

Organiskas ārstniecības augu tradīcijas tiek koptas Tellustes muižā, kur piecu hektāru platībā tiek audzēti un iegūti ekstrakti kosmētikas zīmolam NaturaSiberica. Muižas vēsture iestiepjas 16. gadsimtā, kad tā piederēja Tolsenu dzimtai. 18. un 19. gadsimtā kompleksu papildināja vairākas ēkas, no kurām daļa, salas spēcīgo vēju pairdinātas, saglabājušās līdz pat mūsu dienām. Pateicoties muižas attālajai vietai, tā ir ideāli piemērota ārstniecības augu platībām, no kurām vēlāk tiek iegūti augstas kvalitātes ekstrakti. Muižu ieskauj parks ar gadsimtiem veciem ozoliem, ābelēm, vītoliem, pelēkiem valriekstiem un kadiķiem, savukārt augu drogas tiek žāvētas 16. gadsimta celtnē ar salmu jumtu.

(Ekskursija muižas teritorijā vietējā gida vadībā – 1 EUR)

 

Ceļš līdz Kuresārei, iekārtošanās viesnīcā Kuresāres līča malā, brīvais laiks vakariņām. Iespēja izmantot blakus esošās viesnīcas spa centru bez papildus maksas!

 

Iespēja doties ekskursijā uz Sāremā tālāko dienvidu punktu – Serves ragu, aplūkot tā bāku un atrast laimes akmentiņu – ar caurumu! 

 

2. diena –4. maijs (pirmdiena)

Brokastis viesnīcā (iekļautas cenā)

  

Vietējā gida vadībā iepazīsim Kuresāres pili. Tā celta jau 13. gadsimtā un cieši saistīta ar vietējo cīņām pret krustnešiem. Reiz saukta par Arensburgas cietoksni, pils ir viena no interesantākajām Igaunijas aizsardzības būvēm, pārcietusi Livonijas karu, un tikai pēc tam ieguvusi biezos mūrus, kanālu, bastionus un vērienīgu aizsardzības sistēmu. Interesanti, ka agrāk celtais tika nevis nojaukts, bet iekļauts jaunajās konstrukcijās un izmantots, tā padarot šo būvi par savdabīgu aizsardzības celtniecības liecinieku, kur atrodamas liecības par laiku no 14. līdz 19. gadsimtam. Pilī pārmaiņus valdījuši gan vācu krustneši, gan dāņi, gan zviedri, gan krievi, bet šobrīd tas atvēlēts muzeja vajadzībām.

 (Ekskursija Kuresāres pilī vietējā gida vadībā – 10 EUR pieaugušajiem, 8 EUR pensionāriem un skolēniem)

  

Viens no Sāremā lepnumiem - kadiķi, kurus Orbu saimniecībā izmanto īpaši atjautīgi, gatavojot dažādus gardus un veselīgus sīrupus. Kā paši saimnieki saka – Sāremā kadiķu sīrups ir atbilde kanādiešu kļavu sīrupam. Tajā galvenā sastāvdaļa ir kadiķu jaunie dzinumi. Šeit top kadiķu sīrups, kadiķu-plūmju sīrups, valrieksti un lazdu rieksti kadiķu sīrupā, sīrups ar kadiķu dzinumiem, dažādas mērces un pat kadiķu marmelāde!

(Saimniecības apmeklējums un sīrupa degustācija – 2 EUR pieaugušajiem, 1 EUR pensionāriem)

 

Uz brīdi piestāsim vienā no Sāremā vējainākajām vietām – Pangas stāvkrastā. Siluri klints ir plaša krauja, kas sākas no Gotlandes salas Zviedrijā, vijās caur Baltijas jūru, un paceļas virs zemes virsmas Sāremā rietumu piekrastē. Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz 21,3 m, un tas stiepjas 2,5 km garumā. Pangas stāvkrasts slienas kā atsegts kaļķakmens mūris tieši no pludmales.

  

Igaunija īpaši lepojas ar sinepēm. Un jo stiprākas, jo labāk! Tādēļ Mustjala ciemā apmeklēsim sinepju saimniecību. Šeit sinepju sēkliņas pārvēršas visdažādākajās garšvielās – no saldām līdz ugunīgi asām, no dzeltenām līdz tumši sarkanām, top dažādi čatniji, mērces un čilli ēdienu piedevas, arī ļoti, ļoti asas! Iespēja iegādāties saimniecībā saražoto.

(Viesošanās saimniecībā – bez maksas)

 

 Pusdienas. (Piedāvājums un cena tiks precizēti)

 

Vēl viens no Sāremā simboliem ir vējdzirnavas, tādēļ salas iepazīšanu noslēgsim Anglas vējdzirnavu kalnā. Šeit cita citai blakus apskatāmas vairākas vējdzirnavas, kā arī iekārtota vēstures ekspozīcija.

(Dzirnavu apmeklējums – 4 EUR pieaugušajiem, 2 EUR pensionāriem, skolēniem)

 

 Pārcelšanās ar prāmi uz kontinentu, mājupceļš.

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 98

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana SPA Hotel Meri, baseins un pirtis viesnīcā SPA Hotel Ruutli, brokastis viesnīcā, prāmja biļetes turp un atpakaļ

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numurā viesnīcā EUR 25

 

Ceļojumā ņemam līdzi derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 98 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *