29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Narcišu ziedēšanas laiks Dienvidigaunijā – Igaunijas lielākā narcišu kolekcija, Sivahavas vilnas fabrika un ārstniecības augu dārzs, un vakara kūka Igaunijas mājīgākajā muižā

Pieejamie datumi un cenas

17. maijs
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

Kā no vilnas top dzija, iepazīsim Sivahavas vilnas fabrikā – muzejā. Baltais akmens nams būvēts 1958. gadā, tomēr senākās šeit atrodamās vilnas pārstrādes iekārtas ražotas jau 19. gadsimta beigās un darbojas joprojām. Ēkas otrā stāva grīdā joprojām redzams, kur strādnieki savulaik īpaši aktīvi staigājuši – palikusi “taciņa”. Iepazīsim fabrikas darbību, un, tā kā tā strādā joprojām, būs iespēja iegādāties šeit saražoto produkciju, arī suņu vilnas izstrādājumus!

(Vilnas fabrikas apmeklējums - ~4 EUR personai)

  

Blakus fabrikai paviesosimies Sivahavas ekodārzā – šeit tiek audzēti dažādi ārstniecības augi un garšzālītes, kā arī dārzeņi ar pilnībā organiskām metodēm, neizmantojot nekādas ķimikālijas, mākslīgus kaitēkļu apkarotājus un sintētiskus zemes uzlabotājus. Visas saimniecībā nopērkamās zāļu tējas ir pašu dārzā izaudzētas vai ievāktas tuvējos mežos, kas, savukārti, ir Vehandu upes ielejas aizsargājamā ainavu apvidū. Lai saglabātu augu dabiskās īpašības, tie tiek žāvēti līdz +40 grādu temperatūrā. Iespēja iegādāties ekoloģiskas zāļu tējas un citus saimniecībā ražotus produktus!

(Viesošanās saimniecībā – cena tiks precizēta)

 

Pusdienu pauze Pelvā vai apkaimē (Piedāvājums un cena tiks precizēti)

 

 

Dārzkopis Andi Normets tiek uzskatīts par vienu no Igaunijas labākajiem sīpolpuķu pazinējiem, tādēļ viesosimies viņa narcišu dārzā, kurā ik gadu uzzied vairāk kā 140 dažādu šķirņu narcises. Bez narcisēm šeit iekopts arī dendroparks ar galvenokārt Tālo Austrumu augiem, savukārt jūlijā šeit zied vairāk kā 250 dažādu šķirņu lilijas. Iepazīsimies ar dārzu saimnieka vadībā!

(Dārza apmeklējums - ~3 EUR)

 

Dienu noslēgsim greznajā Cantervillas pilī, ko citkārt pazīst ar nosaukumu Pikajarves muiža, jo tā atrodas gleznainā Pikajarves ezera krastā. To dažkārt dēvē par Igaunijas mājīgāko muižu, un tā celta 1908. gadā pakalna galā.  Senā muiža un tās palīgēkas ir rūpīgi atjaunotas, pils zāles un gaiteņus atkal rotā portretu un ainavu gleznojumi, telpās izvietotas antīkas mēbeles, savukārt romantisku noskaņu visam piešķir greznas lustras. Šobrīd muiža ir privātīpašums, tajā iekārtota viesnīca, restorāns, telpas dažādiem skaistiem notikumiem, īpaši kāzām. Savukārt kādā parka stūrī iekārtojusies rotaļu zeme – īpašam priekam pašiem mazākajiem – ar baseiniem, slīdkalniņiem, batutiem un tērpu istabu.

Viesosimies muižā, izzināsim tās stāstu vietējā gida vadībā, kā arī ekskursijas noslēgumā nobaudīsim gabaliņu kūkas un tasi aromātiskas kafijas!

(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā, kūka un kafija – 7 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 30 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *