29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

6. jūnijs
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 65 € Rezervēt
Pamatcena 65 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Pārcelšanās ar kuģīti uz Manilaidas salu (~800m no ostas).

 

Salas dzīvesveidu iepazīsim Manijas muzejā – šeit apskatāma ekspozīcija divos stāvos – pirmajā stāvā Jūs gaida stāsts par roņu medībām, salinieku ikdienas dzīvi un priekšmetiem, kā arī tērpiem, savukārt nama otrajā stāvā skatāmas dažādas mainīgās, ceļojošās izstādes. Iepazīsim muzeju vietējā gida vadībā!

(Muzeja apmeklējuma maksa tiks precizēta)

  

Manilaidu mēdz dēvēt par Kihnu salas mazo māsu vai brāli – kaut arī tuvējo muižu zemju dokumentos sala minēta jau kopš 16. gadsimta, skaidri zināms, ka pirmie patstāvīgie iedzīvotāji uz šo salu pārcēlušies dzīvot 1933. gadā, kad no Kihnu šurp dzīvot atnāca 22 ģimenes. Šobrīd gan patstāvīgo iedzīvotāju skaits ir mazāk kā 40. Sala ir apmēram 4,5km gara un līdz 500m plata, to šķērso viens vienīgs ceļš un abpus tam paveras salām raksturīgā ainava – dižāki un mazāki laukakmeņi, smilgāji, kurus pavasarī rotā silpureņu audzes, kadiķi un jūras klajums. Dosimies pastaigā pa salu, sasniedzot tās ragu ar nelielu bāku, paviesosimies kādā vietējā sētā, lai papusdienotu. Dienas piedāvājumā – salinieku zivju zupa!

 

Kaut arī mūsdienās sala ir apdzīvota, tā joprojām glabā noskaņu par laikiem pirms vairāk kā simt gadiem, kad vētru laikā šeit zvejnieki raduši patvērumu, vasarās tā izmantota kā apkārtējo muižu siena pļavas, bet ap Jāņiem Kihnu salas sievas šurp braukušas pēc madarām dziju krāsošanai (tādēļ Manilaida dažkārt tiek dēvēta par Madaru salu!).

 

Iepazīsim salas burvību nesteidzīga pārgājiena laikā! (~8km)

*Par simbolisku papildsamaksu no salas dienvidu gala uz ostu iespējams atgriezties “taksometrā”, tā pārgājiena garumu saīsinot.  

 

Pēcpusdienā pārcelsimies atpakaļ uz kontinentu.

 

 Tā kā Manilaidas salas krasti ir lielākiem un mazākiem oļiem klāti, tad peldei piestāsim Baltajā Krastā jeb Valgerannā, kur līdz baltai smilšu pludmalei iekārtota promenāde, iespējams uzkāpt savdabīgā skatu tornī un pēc aktīvas dienas veldzēties jūras viļņos. Brīdis atpūtai.

 

Neliela pauze lielveikalā Pērnavā.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 65

Cenā ieklauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, brauciens ar kuģīti uz salu un atpakaļ, zivju zupa uz salas

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, apskates objektos, ziedojumi u.c.

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 65 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *