29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Pirmo reizi - Uz VIJOLĪŠU SVĒTKIEM Lietuvā, Renavas muižā! Lietuvas akmeņi | Skoda

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. aprīlis
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

JAUNUMS!
Dodamies uz dienvidiem!
2020. gada 18. aprīlī, sestdien

Uz Vijolīšu svētkiem Lietuvā, Renavas muižā! Lietuvas akmeņi | Skoda
Rīga - Mažeiķi - Renavas pils - Lietuvas lielākais akmens – Mosedis – Skoda -  Mažeiķi – Saldus – Rīga 
 
Plkst. 7:20 tiekamies, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Kafijas pauze Saldū.
 

Mažeiķi izsenis ir krustpunkts, kurā saplūst kuršu, žemaišu un zemgaļu tradīcijas. Baltu senās ciltis zemgaļi un žemaiši mentāli ļoti atšķiras no kuršiem – ir lēnīgi, nereti ķildojas tirdzniecības darījumu dēļ, bet kurši apveltīti ar strauju temperamentu – īsteni vikingi! 19. un 20.gs mijā Mažeiķos bija diezgan liela latviešu kopiena. Lietuviešu katoļu dievnams izskatījās gaužām necils, salīdzinot ar latviešu draudzes stalto mūra namu. Lūkosim, kā šodien tur dzīvo!
Mažeiķu muzejs Arheoloģijas ekspozīcija, stāsti par baltiem. Maksa pieaug. 4 €,  skolēniem 2 €.

Renavas muižā  smaržīgo pavasara ziedu vijolīšu svētki notiek jau 9. reizi!
Vēstures avotos Renavas muiža minēta  16.gs. 17.gs muižas īpašnieki  bija Rennes ģimene. Kopš 2012. gada muiža pieejama apskatei interesentiem. Apkārt muižai ir parks.
Ekskursija pilī ar gidu, pieaug. 3 €, pension. 2 €, 1 stunda eksk. un 1 stunda brīvais laiks svētkiem ar pusdienām – paredzēta izbraukuma ēdināšana. 

Lāpstas akmens ir  lielākais Lietuvā lietuviski Barstiču akmens ("Barstyčių akmuo").
Atklāts 1957.gadā, turklāt pilnīgi netīšām, meliorācijas darbu rezultātā. Tiek uzskatīts, ka akmeni šeit atnesis ledājs no Zviedrijas pirms 13. tūkstošiem gadu. Akmens ir 13,4 metrus garš, 3,6 metrus augsts un 7,5 metrus plats. Arī tā svars ir visai iespaidīgs - tas sver apmēram 680 tonnas. Pie akmens ir nelielas trepes, līdz ar to akmeni var ne tikai apskatīt, bet arī tajā uzrāpties. 1964. gadā akmens tika pasludināts par ģeoloģisko dabas pieminekli, bet 1985. gadā - par valsts nozīmes pieminekli.
 
Unikālo akmeņu muzejs Mosēde, kas izveidojusies Bartuvas upes krastā, ir viena no senākajām Žemaitijas apdzīvotajām vietām. Kā liecina vēstures avoti, jau 1253.gadā te slējusies kuršu pils. Bet tagad Mosēde pasaulē pazīstama ar vienīgo šāda veida unikālo akmeņu brīvdabas muzeju. Pilsētiņu padarīja slavenu ārsts Vaclovs Ints, kurš 1957.gadā ar divriteni aizvedis turp pirmo akmeni un iesākto turpina joprojām. Apmeklēsim muzeja  parku  pieaug. – 3 €, pens., skoln., 1 €.

No Skodas zemes sākas Lietuva! Te nebūs milzīgu rūpniecības, betona vai stiklotu ēku. Lauki, daba, miers un sirsnīgi ļaudis! Skoda ir pilsēta un pašvaldības centrs Lietuvā 2 km uz dienvidiem no Latvijas robežas pie Bārtas upes. Pilsētai ir seņūnijas statuss, tā ir arī apkārtnes seņūnijas centrs.
Skoda pirmo reizi minēta Kursas dalīšanas dokumentā 1253. gadā kā apdzīvota Scoden vieta kuršu apdzīvotā Cekļa zemē. 1259. gadā pilsētas apkaimē pie tagadējā Luknes ciema notika kauja pie Skodas, kurā žemaiši sakāva Livonijas ordeņa karaspēku. Kaujā krita 33 bruņinieku, ieskaitot Klaipēdas komturu Bernhardu. 1572. gadā Skoda ieguva pilsētas tiesības. Apskatīsim pilsētas ievērojamākās vietas.
 
Pl. 18:30 izbrauksim uz Rīgu, mājupceļš.
Atgriešanās Rīgā ap pl. 21:45
 
Cena 30 €
 
Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) izmaksas, pavadošā gida pakalpojums.
Cenā nav iekļauts: izmaksas apmeklējumu vietās, ēdināšanas izdevumi pusdienās, kafijas pauzēs, apdrošināšana.
 
Jauki ceļot kopā ar Jums!
Maršrutu sagatavoja gide un grupas vadītāja Inita Sproģe
Pamatcena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *