29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Dabas un dzejas maģija kopā ar Signi Lūsiņu

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

4. aprīlis
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Kāju izlocīšanas pauze Vallē

  

Saltupju Svētavots ir ūdeņiem tik bagāts, ka izveido nelielu upīti – Saltupi, kas pēc aptuveni simts metriem ietek Dienvidsusējas upē, avots uzskatāms par vienu no garākajiem pazemes avotiem Latvijā. Avota ūdens sastāvā ir dzelzs un sēra savienojumi, kas padara avota gultni spilgti oranžā krāsā.

Apmēram 3,5 m no avota galvenās iztekas ir neliels akmens (75 x 55 x 20 cm; apkārtmērs – 2,25 m) ar dabiskas izcelsmes iedobumu, kas izmantots senajos ritos.   

 

Brokastpusdienas  Aknīstē

  

Kaldabruņa. Pļavas muzejs.  Pļavas muzeja ekspozīcija ir veidota līdzībā ar cilvēka dzīves ciklu. Tajā apskatāma un piedzīvojama Smilgu ekspozīcija, Bērnības gaismas objekts, Kaldabruņas Māras josta ozola dobumā, Vārdnieku vainags, Pūra vainags, Aizsargājamo un retāk sastopamo augu ekspozīcijas. Katrs objekts pārsteidz ar vizuālo un emocionālo iespaidu. Muzeja ekspozīcijas apskate gida vadībā, multimediju ekspozīcija, radošā darbnīca.  

( Maksa EUR 5 )

  

Raiņa muzejs “Tadenava”.  Raiņa dzimtā vieta Tadenava ir viņa saules un mīlas filosofijas šūpulis. Jaunajā ekspozīcijā, ko veidojuši muzeja speciālisti sadarbībā ar dzejnieci Inesi Zanderi un dizaina biroju H2E, saules motīvam piešķirta vadošā loma. Saule, kas rit visu cauru dienu pa debess jumu, būs muzeja apmeklētāja ceļvedis Tadenavā. Saule iespīdēs tēva istabā, kur aug Pliekšānu dzimtas koks. Tur, rēķinot, rakstot un lasot, gādāts par saimniecību un prātots par bērnu nākotni. Saule ielūkosies mātes istabā, kur auklēti bērni un pūralādē krāti rokdarbi. Saule vadīs mazo Jāni Pliekšānu caur bērnības mājām un skolām līdz pašai Rīgai.

Raiņa muzeja “Tadenava” kompleksu veido 19. gs. 60. gados – Raiņa tēva Krišjāņa Pliekšāna saimniekošanas laikā – celtā pusmuižas dzīvojamā māja un šķūnis, 20. gs. 20. gados izveidotās jaunsaimniecības “Dāboliņi” dzīvojamā māja, kā arī pirts un pagrabs. 

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2.50, pensionāriem EUR 2)

 

Jāņa Akuratera daiļrades taka Brodos.  Dzejnieks, rakstnieks un politiķis Jānis Akuraters dzimis Dignājas pagasta “Jaunzemjos”, kas ir tagadējā Ābeļu pagasta teritorija, tādēļ arī daiļrades taka izveidota tieši šeit. Pieejama viegli uztverama informācija par Akurateru un viņa daiļradi. Stendos lasāma informācija ne tikai par Akuratera radītajiem literārajiem darbiem, bet arī par viņa dzīvi, ģimeni un rakstnieka veikumu sabiedriskajā darbā un karadarbībā. Tāpat takā var uzzināt par Akurateru dzimtas izpēti un par Akurateru dzimtas salidojumiem.

 

 

Trušu un eksotisko putnu apskates saimniecība "Karlīnas" atrodas „Aivaros”, Vietalvas pagastā, Pļaviņu novadā. Saimniecībā saimnieko Līga Lipenīte un Silvars Dumpis. Līga ir biedrības „Trusis un citi” biedre un kopā ar Silvaru ģimenes saimniecībā audzē tīršķirnes trušus - Tīringas, Kalifornijas, Burgundas, Kastor rex, Dalmācijas rex, Šinšilla rex u.c. šķirņu, daži no tiem vesti pat no Slovākijas, Čehijas.

“Karlīnās” trušus var apskatīt un iegādāties, tāpat tiek piedāvāti trušādas izstrādājumi. Šeit apskatāmi arī ekskluzīvi putni - lavandas tītari, zelta kohini, sudraba viandotes, zīda vistas, āfrikas zosis, pudeļpīles, kaziņas. „Karlīnās” dzīvo arī Āfrikas milzu gliemeži. Gliemeži kā mājdzīvnieki populāri ģimenēs, kur bērniem ir alerģija no dzīvnieku spalvām. Gliemeži alerģiju neizraisa, netrokšņo un ir viegli uzturami.

(Maksa EUR 3)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Maršrutu sagatavoja un vada gide Signe Lūsiņa

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *