29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

TULPJU SVĒTKI BURBIŠĶU MUIŽĀ! Elegantā Pakrojas muiža - lielākā Lietuvā | Jonišķi | Sinagogu komplekss | Basketbola muzejs

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

9. maijs
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

IESAKĀM!
2020. gada 09. maijā, sestdien
piedāvājam 1 dienas ekskursiju uz Lietuvu

Tulpju svētki Burbišķu muižā!
Pakrojas muižas un Jonišķu šarms...
 
Pl. 7:20 tiekamies, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Ceļā kafijas pauze.
 
Jonišķi - kādreizējā zemgaļu zeme. Pilsētas centrs pasludināts par urbānistikas pieminekli.

Jonišķi lepojas ar Basketbola muzeju, kur tiek eksponētas valsts labāko basketbolistu fotogrāfijas, krekli ar autogrāfiem, viņu izcīnītās medaļas u.c. Šis muzejs ir otrais Basketbola muzejs Eiropā, kur var atrast arī 1937. gada Eiropas basketbola meistarsacīkšu (kas notika Latvijā) fotogrāfijas, Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dāvanas - īpaša šķīvja kopiju, ko saņēma Lietuvas basketbolisti u.c., cena 2 € /pers.
 
Pilsētas dominante ir eklektiskā stila Jonišķu Sv. Jaunavas Marijas Debessbraukšanas baznīca un piemineklis Lietuvas Neatkarības desmitgades atcerei. Ekskursijas laikā pa pilsētu, kopā ar vietējo gidu aplūkosim vēsturisko fresku, kurā attēlotas trīs nozīmīgākās Jonišķu vēstures personas, kā arī Sinagogas, kas ir vienīgais līdz mūsdienām saglabājies divu sinagogu komplekss Lietuvā. Apmeklējums sinagogās ar vietējo gidu pieaugušajiem 4 € /pers., pensionāriem un skolēniem 2.50 € /pers.
 
Burbišķu pils un parks – viens no skaistākajiem muižu kompleksiem Lietuvā, pavasaros priecē ar bagātīgiem tulpju stādījumiem, bet kā apskates objekts interesants arī citos gadalaikos, ar sakopto ainavu parku un atjaunoto pili. Plašajā parkā ir daudzas ūdenskrātuves, 15 saliņas, kuras savieno 12 tiltiņi. Lieliska vieta romantiskām pastaigām.
   
Šogad jau 20. reizi tiek svinēti Tulpju ziedēšanas svētki - viens no krāšņākajiem pavasara festivāliem!    
Ieejas maksa pieaugušajiem no 10 € /pers.; bērniem un skolēniem no 5 € /pers. Svētkus kuplina mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī muzikāli priekšnesumi. Darbosies izbraukuma ēdināšanas punkti, kur varēsiet ieturēt pusdienas (norēķini tikai ar skaidru naudu).
  

Klasicisma stilā būvētā Pakrojas muiža ir lielākais muižas ēku komplekss Lietuvā, kas saglabājies līdz mūsdienām. Komplekss sastāv no 26 darbojošām ēkām un to ieskauj viens no iespaidīgākajiem 19.gs. vidū veidotajiem vēlā klasicisma ainavu parkiem. Pilsētiņas simbols ir Eiropā vienīgais piecu arku tilts, celts pēc romiešu tiltu celtniecības paraugiem. Ekskursijas laikā iespēja iejusties muižas dzīvē un tuvāk izdzīvot muižas stāstus, kopā ar baronesi Aleksandrinu ceļojot pa muižas apkārtni un apmeklējot muižas slēptākos nostūrus.
Ekskursija muižas kompleksā ar gidu (krievu valodā) un ieejas biļete pils ēkā 7 € /pers.
 
Atgriešanās Rīgā ap pl. 21:00
 
Cena: 27 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa nomas un degvielas izmaksas, grupas vadītāja – pavadošā gida pakalpojumi, Lietuvas ceļu nodokļi.
Cenā nav iekļauts: ziedojumi un ieejas maksas apskates objektos, ēdināšanas izdevumi.

Svarīgi: Izbraukšanai no valsts katram ceļotājam nepieciešama derīga pase vai personas ID karte.

Skaisti ceļot kopā!
Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *