29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Uz vizbulīšu ziedēšanas svētkiem Renavas muižā Lietuvā! Dautaru muižas burvība, sena aptieka Viekšņu ciemā un gleznains skats uz Ventu no Papiles skatu torņa!

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. aprīlis
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 29 € Rezervēt
Pamatcena 29 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

  

Pikeļu baznīca - vecākā un skaistākā Mažeiķu rajona koka baznīca, viena no Lietuvas koka arhitektūras pērlēm! Dievnams īpaši lepojas ar septiņiem renesanses un baroka laika altāriem. 

(Ziedojums)

  

Renavas muižas ēka celta 19.gs. vidū klasicisma stilā. Sākotnēji tās īpašnieks A. Renne bija ieplānojis to būvēt kā dzīvojamo īpašumu. 1880. gadā neorenesanses stilā celtā savrupmāja var lepoties ar divstāvu paviljoniem, no divām terasēm paveras skats pār upi, tāpat var aplūkot plašos dārzus, kuros atrodamas dažādas ekskotisku ārzemju koku sugas. Muižā pirms Pirmā Pasaules kara tika attīstīta zīdtārpiņu audzēšana, lai no tiem iegūtu vērtīgo zīda diegu. Pavasaros muižas parku iekrāso vizbulīšu ziedi un jau gadiem tiek svinēti Vizbulīšu svētki - arī šodien! Aicinām svinēt pavasari, apbrīnot vizbulīšu ziedēšanu, brīvā dabā klausīties lielisku mūziku un baudīt citas aktivitātes!

Vietējā gida vadībā iepazīsim šo krāšņo muižas ansambli un parku un baudīsim svētku gaisotni! 

(Ekskursija vietējā gida vadībā 3 EUR, pensionāriem EUR 2, skolēniem 1,50 EUR)

  

Dautaru muiža- 20. gadsimta sākumā būvētā muižas pils nedaudz vairāk kā 100 gadu laikā pieredzējusi visu- spozmi, nacionalizāciju pēc 2. pasaules kara, pamestību un nolemtību, lai visbeidzot 2005. gadā kā Fēnikss atdzimtu no pelniem. Muiža ne tikai ar saimnieku lielu pietāti restaurēta, bet arī tajā tiek rīkoti klasiskās mūzikas koncerti.

(Ekskursija muižā un tējas/kafijas pauze ar pašceptiem pīrāgiem EUR 7)

  

Piestāsim Mažeiķos, lai iegādātos svaigi ceptu šakoti. Šīs tradicionālās lietuviešu kūkas/cepuma gatavošana parasa īpašas prasmes un zināšanas. Tas tiep cepts uz atklātas uguns, kur iegūst zarainu formu, dobu vidu, kārtainu faktūru un neatkārtojamu garšu.

 

Sena aptieka Viekšņu ciemā - nelielajā Viekšņu ciemā ir saglabājusies unikāla celtne - sena aptieka, kurā saglabājies 19.-20. gs. aptiekas interjers, sadzīves priekšmeti, aptiekāra dzīvokļa iekārta, senas receptes, instrumenti u.c. interesantas lietas.

(Ekskursija muzejā vietējā gida vadībā EUR 3; studentiem, pensionāriem, invalīdiem EUR 2)

  

Neliels ieskats Papiles pilsētiņā. Uzkāpsim 15 metrus augstajā skatu tornī,no kura paveras lielisks skats uz pilsētiņu, Sv.Jāzepa baznīcu un Ventas ieleju.

Baudīsim gleznainu skatu uz Ventas upi!

 

Mājupceļā vēl neliels ieskats Žagares pilsētiņā, kura slavena ar savu Katliņu namu, baznīcu, klasicisma stila pili un Ķiršu festivāliem, kas ik gadus pulcē tūkstošiem viesu.

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 29 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *