29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Zied narcises un sakuras Dienvidlietuvā – dzīvespriecīgie Druskininki, tikko cepts šakotis, griķu gardumi un grezni atjaunotā Užutraķu muiža, pasakains Meža muzejs un gleznais skats pār Nemunas lokiem

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. - 19. aprīlis
2 dienas | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 95 € Rezervēt
Pamatcena 95 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

1.diena – 18. aprīlis

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 7:30

 

Rīta pauze ceļā.

 

Aprīļa vidus parasti ir tas laiks, kad uzzied sakuras. Šis krāšņais augs, kas uz Baltiju atceļojis no Japānas, pēdējos gados iegūst aizvien lielāku popularitāti arī Lietuvā. Savu Sakuru aleju 2016. gadā ieguva arī Alītas pilsēta. Iekārtots neliels, pavasarī rozā ziedošs parks, caur kuru vijas pastaigu un atpūtas celiņi.

*Uzmanību! Ja siltā pavasara dēļ sakuras būs jau noziedējušas, apmeklēsim Baltās Rozes tiltu. Tas ir augstākais gājēju tilts Lietuvā. Savulaik tas celts dzelzceļa un kariešu vajadzībām 19. gadsimta pašās beigās pēc jaunas kronšteinu tehnoloģijas. 1915. gadā cara karaspēks tiltu uzspridzināja, bet vācu armija uzbūvēja pagaidu koka tiltu. Satiksmē tiltu izmantoja līdz 1926. gadam, kad to demontēja. Tilts no jauna uzbūvēts 2015. gadā un atklāts nākamā gada 4. jūnijā, kļūstot par Lietuvas augstāko tiltu, sasniedzot 38m augstumu virs upes. Šobrīd tilts piemērots gājēju un velosipēdistu kustībai. No tā paveras gleznains skats ne vien uz Nemunas ūdeņiem, bet arī uz seno, leģendām apvīto Alītas pilskalnu.

 

Pusdienu pauze Alītā (Piedāvājums un cena tiks precizēti).

  

Nemunas loki ir viens no ainaviskākajiem Lietuvas apvidiem, tādēļ palūkosim to no Merkines skatu torņa augstumiem. Šis neparastais tornis atgādina kādu vīteņaugu, slejas 26 metru augstumā un tiem, kam augstums vai kāpšana ir īstens izaicinājums, ir iespēja piestāt kādā no skatu platformā “pa ceļam”.

 

Šakotis muzeja apmeklējums - te aplūkojams arī lielākais šakotis, kas reģsitrēts Ginesa rekordu grāmatā ar 3,72 metru augstumu un 86 kilogramu smagumu! Izzināsim šakotis gatavošanas stāstu – šī zarainā kūka top ne vien Lietuvā, bet arī Polijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Japānā un citur. Šeit aplūkojami arī seni cepšanas rīki. Piedalīsimies sakoša cepšanā, iemēģināsim roku arī mīklas liešanā!

(Šakotis darbnīca un muzeja apmeklējums – 10 EUR)

 

Nakts viesnīcā Europe Royal Druskininkos, divvietīgos numuros.

 

Brīvs vakars Druskininku piedāvājumu baudīšanai.

Mēs iesakām:

*Pastaigas Vijūneles parkā – šeit kopš 2011. gada iestādītas vairāk kā pusmiljons narcišu sīpolu, bet no 2012. gada parkā ik pavasari uzplaukst arī sakuras!


*Gājēju iela ar muzikālajām strūklakām


*Lietuvā lielākais akvaparks –
22 dažādas pirtis, baseini, ūdens atrakcijas, 30 grādu siltums un 9 metrus augstas palmas (Tikai ūdens centra apmeklējums 2h 14 EUR, bērniem līdz 17gv. 10 EUR; 3h 17 EUR, bērniem līdz 17gv. 13 EUR. Baseini un pirtis – 2h 20 EUR, 3h 23 EUR, bērni netiek ielaisti)

 
*Brauciens ar gaisa trošu vagoniņu abos virzienos – 5 EUR, skolēniem un senioriem 4,50 EUR 

 

*Vakariņas pēc izvēles kādā no Druskininku kafejnīcām

 

2.diena – 19. aprīlis

Brokastis viesnīcā (iekļautas cenā).

  

Dienu sāksim Girio Aidas meža muzejā Druskininku pievārtē. Turot cieņā Dzūkijas biezos mežus, jau 20. gadsimta 70. gados vietējiem mežziņiem radās ideja, ka vajadzētu veidot vietu, kur atraktīvā veidā pastāstīt par notikumiem un dzīvi mežā. Drīz vien tapa Meža muzejs, kuru 1992. gadā noposta uguns, tomēr jau gada laikā muzejs atdzimst jaunā godībā – 3,5 reizes lielāks. Ap muzeju un tajā aplūkojamas ozola, bērza, egles, priedes koka skulptūras, kuras gatavojuši mākslinieki no visas Lietuvas, tas glabā plašu bibliotēku un šobrīd ir aizraujošs meža informācijas un izglītības centrs. 

(Ekskursija muzejā vietējā gida vadībā – cena tiks precizēta)

 

Ap pusdienas laiku viesosimies saimniecībā, kur godā turēti griķi. Dzūkijas reģionā griķi audzēti jau tālā senatnē, tādēļ līdz mūsdienām saglabātas dažādas no šī veselīgā auga gatavotas receptes. Saimniecībā ne vien audzē griķus un tos gatavo, bet kopj arī citus senos amatus – vilnas velšanu, karošu grebšanu, Lieldienu olu krāsošanu, vaska sveču gatavošanu, seno svētku svinēšanu... Iepazīsim griķus kopā, noslēgumā nobaudot griķu maltīti – zupu, griķu miltu pankūkas, griķu pīrāgu un griķu ziedu tēju!

(Viesošanās saimniecībā un griķu maltīte – 10 EUR)

  

Dienas noslēgumā paviesosimies grezni atjaunotajā Užutraķu muižā, kas tiek uzskatīta par vienu no vislabāk saglabātajām Lietuvas muižām. Arī šobrīd Galves ezera krastā iespējams sajust, kā Lietuvas aristokrāti dzīvojuši gadsimtu senā pagātnē. Pils savulaik piederējusi Jozefam Tiškevičam un viņa laikā pils ieguvusi iespaidīgus, Luija XVI stila interjerus, plašu parku ar skulptūrām un lielu augu bagātību. Šobrīd muiža atjaunota un iepazīsim to vietējā gida vadībā, ekskursijas noslēgumā nobaudot tasi kafijas ar kūku!

(Ekskursija Užutraķu muižā – 6,50 EUR pieaugušajiem, 5 EUR skolēniem un pensionāriem; kūka un kafija pils terasē – cena tiks precizēta)

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 95

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana viesnīcā Europa Royale Druskininki, brokastis viesnīcā, kūrorta nodoklis, apdrošināšana

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas izmaksas (izņemot brokastis vienīcā), ziedojumi u.c. 

 

Piemaksa par nakšņošanu 1 vietīgā numurā - 18 EUR

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 95 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *