29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Gar Nemunas krastiem Lietuvā – Panemunes un Raudondvaris pilis, salds medus un aromātiski vīni, ar kuģīti Nemunas ūdeņos, varenais Seridžius pilskalns, ziedēšanas prieks Kauņas botāniskajā dārzā, mājīgā Babtinas muiža

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

23. - 24. maijs
2 dienas | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 96 € Rezervēt
Pamatcena 96 €

Ceļojuma programma

kskursijas programmā:

1.      Diena - 23.maijs
 

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Viena no varenākajām pilīm Nemunas krastos ir Panemunes pils – šajā vietā jau no 14. gadsimta atradies teitoņu ordeņa cietoksnis, taču mūsdienās redzamā pils ir saglabājusies no nedaudz vēlākiem laikiem – 17. gadsimta, kad šeit saimniekojusi aristokrātu dzimta ar saknēm Ungārijā. Tipiski savam laikmetam pilī ir īpaši nodalīta aizsardzības zona, dzīvojamais spārns un saimniecības daļa, kā arī torņi, nu kuriem paveras plašs skats uz apkaimes laukiem. Pili pakalna galā ieskauj parks un pieci dīķi. Cauri gadsimtiem pils kļuvusi par īstenu arhitektūras stilu enciklopēdiju, kur skatāmas gan renesanses, gan baroka, gan klasicisma iezīmes, mūsdienās pils atjaunota.

(Pils apmeklējums vietējā gida vadībā – 3.50 EUR pieaugušajiem, 2.50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 

Lai piedzīvotu Nemunu tās dažādībā, dosimies stundu garā braucienā ar kuģīti!

(Brauciens ar kuģīti – 5 EUR personai)

 

 

Dienas salduma devu nobaudīsim Medus ielejā. Saimnieka Ovidius un bišu draudzība aizsākusies pirms vairāk kā 30 gadiem, kad pēc mācību noslēguma viņš sāka strādāt kolhoza “Aušra” bišu dravā, kas vēl piecu gadu laikā privatizācijas ceļā kļuva par viņa paša dravu. Gadu gaitā saimniecība ir izaugusi līdz ap 130 bišu saimēm. Tirgojot medu vietējā Jurbarkas tirdziņā un arī citur Lietuvā, saimnieks nonācis pie secinājuma, ka sabiedrībā par pašām bitēm un medus dažādību ir zināms ļoti maz, tādēļ izveidota “Medus ieleja” – vieta, kur paviesoties pie bitenieka, nogaršot dažādu veidu medu, uzzināt interesantus faktus par bišu dzīvi, nobaudīt arī medus vīnu un lietuviešu tradicionālo medus kūku – meduoliai. No ceļa nogurušajiem iespēja pārnakšņot kempingā.

(Viesošanās saimniecībā, dažādu veidu medus, medus vīna un medus kūkas degustācija – 5 EUR)

Vēlas pusdienas ap launaga laiku, kurās baudīsim tradicionālus, pēc senām receptēm gatavotus lietuviešu ēdienus! Lietuvieši jau izsenis bijuši zemkopju tauta, tādēļ arī virtuvē dominē tie produkti, kurus iespējams iegūt savā saimniecībā – dārzeņi un augļi, graudaugi, piena produkti, gaļa, medus arī viss, kas atrodams un nomedījams/noķerams savvaļā – dažādas ogas, sēklas, zāļu tējas, medījums, zivis, sēnes... Saimniecībā, kur viesosimies, īpašā godā turēti un ar rūpību tiek gatavoti Žemaitijas novada ēdieni, kurus šajā dienā nobaudīsim!

(Kulinārā mantojuma pusdienas – 10 EUR)

  

Dienu noslēgsim viesojoties pie vīndara Juoza Vilkina viņa saimniecībā Kiduliai ciemā. Viņa dzimtā vīna darīšanas tradīcijas dzīvo jau vairāk kā 130 gadus, amats pārmantots no vecātēva un Juozas cer, ka vēlāk vīna darīšanu pārņems arī viņa mazdēls un tālāk viņa mazdēls... Šajā saimniecībā vīna darīšana ir nevis bizness, bet labi apmaksāts hobijs, tā dažkārt nosmej pats saimnieks. No pašu saimniecībā izaudzētiem un apkaimē ievāktiem augļiem un ogām top dažādi vīna veidi, bet īpašs lepnums ir pieneņu vīns – šī saimniecība bija pirmā, kurā tāds tapis visā Lietuvā! Līdzās jau ierastiem ogu vīniem top vīni arī no nātrēm, bietēm, ar piparmētru piedevu... Saimnieks teju vienmēr ir gatavs eksperimentēt ar garšas niansēm, bet par “tautās laižamu” atzīst tikai pašu labāko. Paviesosimies, izzināsim saimniecības vīna darīšanas stāstu, nogaršosim 11 dažādu veidu vīnus, būs iespēja tos iegādāties!

(Viesošanās saimniecībā un 11 vīnu degustācija – 8 EUR)

Iekārtošanās un nakšņošana viesnīcā Jurbarkā, divvietīgos numuros.

 

Vakarā iespējama neliela pastaiga Jurbarkas muižas parkā. No agrākās greznās muižas līdz mūsdienām saglabājušies divi spārni, baznīca un 2015. gadā atjaunota ieejas arka ar slaidām kolonnām, sakārtots parks ar celiņiem un daļēji regulāru plānojumu.

 

2.      Diena - 24.maijs

Brokastis viesnīcā (iekļautas ceļojuma cenā)

  

Dienu sāksim aktīvi, uzkāpjot vienā no iespaidīgākajiem Lietuvas pilskalniem – Seredžius kalnā. Tas atrodas netālu no vietas, kur Nemunā ietek Dubisas upe. Savulaik tas bijis otrais no cietokšņiem ceļā uz Nemunas lejteci, tādēļ stratēģiski nozīmīgs punkts ūdensceļa pārvaldībā – no krustnešu uzbrukumiem vien kalnā esošā pils gadsimta laikā cietusi 9 reizes! Apmetne pakalnā saukta arī par Piestves vai Palemones pili. Līdz ar Melnas līguma noslēgšanu 1422. gadā pilskalns zaudējis savu nozīmīgumu un pamests. Šobrīd tas ir ap 30 metru augsts, ar pils vietu 50x35 metru plašumā, un, lai sasniegtu virsotni, jāpieveic ap 300 pakāpienu. Īstens izaicinājums, bet skats ir kāpiena vērts!

  

Nevēžas upes krastā slejas Raudondvaris muiža, kas saglabājusies jau no 17. gadsimta un ir viens no skaistākajiem renesanses arhitektūras paraugiem Lietuvā. Šeit saglabājies parks, divas kungu mājas, oranžērija, kur savulaik auguši pat citrusaugļi, staļļi un ledus pagrabs. Muiža gadsimtu gaitā piederējusi vairākām Lietuvas aristokrātu dzimtām, arī Radziviliem, Zabielām, Tiškevičiem, no kuriem pēdējie pili paplašinājuši īpaši krāšņi. Viņu laikā pili papildināja grezni sienu gleznojumi, mākslas darbi, bibliotēka ar retām grāmatām, izveidotas eksotisku augu un dzīvnieku kolekcijas. Šobrīd muiža atjaunota, kompleksa ēkās iekārtotas radošās darbnīcas.

Iepazīsim pili vietējā gida vadībā!

(Apmeklējuma maksa tiks precizēta)

Kauņas vecpilsēta jau pirms vairāk kā 700 gadiem izveidojusies blakus pilij divu lielāko Lietuvas upju satekā, Nemunas un Neres krastā. Mūsdienās Kauņa ir otra lielākā kaimiņzemes pilsēta. Nelielā ekskursijā izstaigāsim ievērojamākās vietas Kauņas vēsturiskajā centrā, ielūkosimies vecpilsētas baznīcās.

  

Vitauta Dižā Kauņas universitātes botāniskais dārzs - dibināts 1923. gadā, kā Lietuvas Universitātes pētniecības centrs. Par dārza ierīkošanas vietu toreiz izvēlējās bijušo Juozapa Godlevska muižu, kuras parks ar tajā esošajiem dīķiem bija lieliska vieta jauniem stādījumiem. Dārza veidošanu vadīja Tartu Universitātes profesors Konstantīns Regels.
Mūsdienās parks aizņem 62.5 hektārus, tajā sastopami aptuveni 7000 augu un stādījumu. 
Starpkaru periodā būvētajā oranžēriju kompleksā mūsdienās gatavojas papaijas un banāni.
Iepazīsim botānisko dārzu vietējā gida vadībā!

(Ieejas maksa 5,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,50 EUR)

  

Noslēdzot ceļojumu, apmeklēsim nelielo, bet mājīgo Babtinas muižu. Caur gadsimtiem tā piederējusi dažādām lietuviešu, poļu un vācbaltiešu dzimtām, katrai pievienojot ko savu. Kādā periodā muiža ir bijusi lauksaimniecības centrs, muižas ēkas būvētas no koka, vēlāk rekonstruētas, pārbūvētas, būvētas jauna... Īstenu uzplaukumu muiža piedzīvojusi Emanuela un Vandas Tiškeviču, kā arī viņu pēcteču laikā, kas, būdami prasmīgi uzņēmēji, uzbūvējuši eklektisku pili, kompleksā bijušas 16 dažādas ēkas. Kaut ierasts, ka pēc agrārās reformas muižas tiek nolaistas, Babtinas muižu sagaidīja daudz veiksmīgāks liktenis – to īpašumā ieguva politiķis Vlads Nagevičus, kurš šeit saimniekojis līdz pat 2. Pasaules kara beigām. Šajā laikā muiža slavena ar šķirnes zirgu audzēšanu un Jāņu nakts svinēšanu, kuru aktīvi apmeklējusi Kauņas inteliģence. Bez tam, saimnieks savus viesus no netālu esošās Kauņas vedis ar savu tvaika auto un pēc svinībām tāpat nogādājis mājās!

Šobrīd muiža ir privātīpašums, un tagadējie saimnieki rūpējas, lai muižas agrākā godība atgrieztos ne vien interjeros, bet arī ikdienas dzīvē – piedāvā istabas viesiem, notiek dažādi koncerti, pasākumi, izstādes, festivāli, mākslas plenēri, uzņemtas filmas, skatāma antīkas tehnikas izstāde. Iepazīsim muižu un tās dzīvi vietējā gida vadībā!

(Muižas apmeklējums – 4 EUR personai)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 96

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana viesnīcā Jurbarkā, brokastis 2.dienā, ceļojuma apdrošināšana

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, personīgie tēriņi u.c.

 

Uzmanību!

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Piemaksa par nakšņošanu 1 vietīgā numurā - 15 EUR

Pamatcena 96 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *