29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Kas Tallinā jauns? Kai Mākslas centrs – modernā māksla slepenā zemūdeņu ostā, jaunā Jūras ekspozīcija Resnajā Margaritā un 700 gadus sens kuģis

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas


0 dienas | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

Tallina domā un dara – šodien iepazīsim to, kas jauns un interesants – jūras zīmē! Modernu mākslu vairāk kā gadsimtu izmantotā zemūdeņu būves un remonta ostā (kuras viens no dibinātājiem Alfrēda Nobela brālēns) un Eiropā unikālu, vairāk kā pirms 700 gadiem burājušu tirdzniecības kuģi, kas atrasts tepat Tallinā!

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

  

Viens no neparastajiem Tallinas jaunumiem – Kai mākslas centrs iekārtots reiz slepenā zemūdeņu rūpnīcā, kas šeit darbojās līdz pat 2018. gadam. “Noblessner” zemūdeņu rūpnīcu 1912. gadā dibinājis Pēterburgas uzņēmējs un A. Nobela brālēns Emanuels Nobels un Arturs Lessners un turpmāko 5 gadu laikā šeit uzbūvētas 12 zemūdenes. Kuģu būves un labošanas vajadzībām angārs ar sešus metrus augstiem, lokveida griestiem izmantots līdz pat 2018. gadam.  Gada laikā telpas rekonstruētas un 2019. gada nogalē atvērts modernās mākslas centrs “Kai” (igauņu valodā – piestātne). Šeit aplūkojamas dažādas modernās mākslas izstādes, iekārtots kinoteātris, četras kafejnīcas un restorāns, kopā strādāšanas telpa, kā arī divas nelielas sapulču telpas.

Šobrīd centrā apskatāma lielizmēra gaismas instalācija “Radical Light” (“Radikālā gaisma”), kuru atzītā māksliniece Anne Katrine Senstad radījusi īpaši Kai mākslas centram. Tā ir ielūgums gaismu un skaņu pasaulē, iespēja piedzīvot kosmiskas izjūtas. Tas ir ceļojums neona gaismu pasaulē, plašā gaismu spektrā. Neparasto gaismu pasauli paspilgtina komponista JG Thirlwell radītais skaņu audums, rada iespaidu, ka šeit pat skaņa “spīd”. Abi mākslinieki sadarbojas jau kopš 2000. gada, un līdz šim spilgtākā sadarbība bija 2015. gadā, 56. Venēcijas biennālē, projektā "The Vanity of Vanities” (kas būtu tulkojums, kā “Iedomības iedomība” vai “Niecības iedomība”)

Iepazīsim telpu neparasto stāstu vietējā gida vadībā, kā arī baudīsim gaismu un skaņu spēles iespaidīgā izstādē!  

(Kai Mākslas centra apmeklējums vietējā gida vadībā – 11,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 8,50 EUR)

Neliela pastaiga Tallinas vecpilsētā, brīvs laiks pusdienu ieturēšanai.

 

 

Pēc divu gadu rekonstrukcijas no jauna atvērts Tallinas vārtu tornis Resnā Margarita – ar pilnīgi jaunu ekspozīciju. Tās centrālais elements ir Tallinā, tagadējā Kadrioru parkā, 2015. atrasts ap 700 gadu sens kravas kuģa - koges vraks. Tajā un tam blakus atrasti ap 700 dažādi priekšmeti – keramikas trauki, ādas cimdi, apavi, ķieģeļi, koka muca, akmens piesta un citi. Jaunajā ekspozīcijā apskatāms ne tikai kuģis un tā piederumi, bet arī 70 kuģu modeļu un 50 digitāli un interaktīvi objekti, kā arī stāsts no jūras tirdzniecības viduslaikos līdz kruīzu tūrismam mūsdienās, izstādes pasaules ostām un kuģu būves vietām, jūras ceļojumiem no pilsētas uz pilsētu un citām tēmām. Atjaunots ir ne tikai pats artilērijas tornis, bet arī ejas, kā arī izveidota jauna telpa zem torņa un kādreizējā pagalma.

(Muzeja apmeklējums – 10 EUR personai)

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

Uzmanību! Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *