29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Kur Vidzeme ar Igauniju tiekas (Markuzu un Kalamecu gravas) – dabas un aktivitāšu cienītājiem

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. aprīlis
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
CeļasomaLV
no 34 € Rezervēt
Pilna cena 34 €

Ceļojuma programma

Šinī braucienā piedāvājam doties uz Latvijas un Igaunijas pierobežu, kurā satiekas Alūksnes, Karulas un Hānjas augstienes. Maršruts veidots galvenokārt pa dabas objektiem, no kuriem daži ir maz pazīstami, jo grūti pieejami, un domāts cilvēkiem, kas vēlas šo dienu pavadīt pie dabas apskatot sinteresantākos dabas objektus šinī apkārtnē. Apvidus kuru apmeklēsim vietām var būt šķēršlots, bez iestaigātām takām, tāpēc parūpēsimies par pārgājienam piemērotiem apaviem.

7:00 izbraukšana no Rīgas (stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā).

Markuzu un Kalamecu gravas – šīs ir krāšņas gravas ar ūdenskritumiem, alām, akmens slāņu atsegumiem un daudziem pārsteidzošiem skatiem gravas ir valsts nozīmes ģeoloģiskie aizsargājamie objekti. Kalamecu gravas hgarums ir 240 m, platums, dziļums 12 m. Gravā tek Kalamecu upe, kuras gultnē izveidojušies 7 dažāda lieluma ūdenskritumi. Markuzu gravas garums ir 250 m, dziļums 13 m. Tā ir kanjonveida grava ar ūdenskritumiem, alām un dolomīta atsegumiem. Mūs sagaida ~ 2,5 km pastaiga pa šķēršļotu apvidu.  

Raganu klintis pie Vaidavas - upes kreisajā krastā ir izveidojušies 8 – 10 m augsti smilšakmens atsegumi, bet klinšu lejasdaļā upe ir izskalojusi nelielas nišas. Vārds klintīm dots pateicoties daudziem nostāstiem par raganu darbošanos šajā apvidū ... šī iespējams ir sena kulta vieta.

Dzenīšu (Vaidavas) dižvītols – lielākais vītols Eiropā, ne tikai Baltijā vai Latvijā. Vītola apkārtmērs 9,28 m, tā stumbrs 2,5 m augstumā sadalās 4 lielos zaros, kas dalās vēl sīkāk. Starp dižkoku pētniekiem vienota viedokļa par koka vecumu nav, Guntis Eniņš uzskata, ka tā vecums ir ~ 100 gadi, bet igauņu pētnieks Jānis Allas to novērtē uz 400 gadiem.

Dzērves kalns un skatu tornis - 2015.gadā atklāts 27 m augsts skatu tornis (metāla ar koka apdari), no kura paveras skaists skats uz Pilskalna ezeru un Kornetu ezeru apkārtnes ainavu, Drusku kalnu, Igaunijas Hānjas augstieni un Karulas augstieni.

Drusku pilskalns – viens no augstākajiem un stāvākajiem pilskalniem Latvijā. Kalna DA sāns ir 45° slīps. E.Brastiņš 20 gs.20.gados raksta: “Šis ir vienīgais šāda veida kraujums, kas pārsteidz ar savu varenumu katru apmeklētāju... Apkārtne brīnumjauka un kalnaina. No pilskalna redz puspasaules, it īpaši uz Igaunijas pusi, kur tālumā paceļas Munameģis”

Drusku pilskalna taka - šī ~ 3 km garā taka savieno Dērves kalna skatu torni ar Drusku pilskalnu. Taka, vūdamās cauri mežas, mūs novedīs pie Drusku ezera, bet pēc tam izvedīs pilskalnā.

Lielais Munameģis – augstākais kalns Baltijā (318 m), katras Padomju Latvijas sievietes sapnis. Torņa galā 1969. gadā uzbūvēts 29,1 m augsts skatu tornis no kura paveras plašs skats uz Hānjas augstieni.

Reuge un Lakstīgalu grava  – Reuge atrodas ledāju veidotā ielejā, kur izvietojušies 7 ezeri. Gar ezeriem ved dabas taka pa kuru var izstaigāt „Lakstīgalu gravu”. No gravas stāvajām nogāzēm izplūst ārā liels skaits avotu, kas veido ūdeņiem bagātu strautu. Te no pagājušā gadsimta 30-to gadu vidus izmanto ūdens enerģiju. Tika ierīkotas ūdens trieces (tieši tulkojot no igauņu valodas – „ūdens auni”). Tie uzpumpē ūdeni kalnā. Mājas uz kuru tiek pumpēts ūdens atrodas 30 m augstāk. Te atrodas arī nesen uzbūvēts skatu tornis stārķa ligzdas formā no kura var aplūkot Rouges apkārtni.

Hinni kanjons – izveidojies devona laikmeta smilšakmenī. Tas atrodas Kahrilas ezera tuvumā Hānjas dabas parka īpaši aizsargājamā joslā. Kanjons ir 15-20 m dziļa un 300 m gara ieleja ar stāvām nogāzēm, kuras apakšā, dziļi smilšakmenī ir tek Enni strauts. Tas ir vienīgais šādaveida dabas objekts .

Tamme-Lauri ozols – varenākais Igaunijas ozols, kura apkārtmērs ir 8,32 m. Koks ir aprīkots pat ar zibensnovedēju. Tas reiz rotāja igauņu 10 kronu banknoti. Tamme-Lauri ozols savu nosaukumu esot guvis pēc uguns dieva Lauritsa, kurš dzīvojot ozolā un apkārtnes saimniecībās sūtot nelaimes un ļaunumu, bet reizēm arī veiksmi.

Ierašanās Rīgā ~ 21.00

! Svarīgi! Tā kā pārgājiens visu dienu norisinās dabā, pašiem ir jāparūpējas par laikapstākļiem un fiziskajām aktivitātēm piemērotu apģērbu un apaviem. Katrs pats sev sarūpēsim arī sviestmaizes un karstu tēju termosā.

Atlaides

  • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 26 EUR

 Ceļojuma cenā ietilpst

  • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildizmaksas

  • visi apskates objekti ir bezmaksas

 

Pilna cena 34 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *