29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Jūrkalnes puse (Rīvas loki, Labrags, Jūrkalne) - aktīvitāšu cienītājiem dabā

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

10. aprīlis
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
CeļasomaLV
no 30 € Rezervēt
Pilna cena 30 €

Ceļojuma programma

Kad mostas daba – laiks doties ārā! Piedāvājam to sākt darīt Lielajā piektdienā apmeklējot un izstaigājot Jūrkalnes pusi.  "Krasta erozija Jūrkalnē mums ir ikdienišķa situācija, īpaši šī vieta pie Labraga, kur brūk visu laiku. Ziemas nav, viss ir mitrs, tāpēc krasts brūk. Ja būtu sals, tad, iespējams, stāvkrasts ziemā nenobruktu. Pēdējo triju gadu laikā jūra ir paņēmusi 20 metrus no krasta"...

7:00 izbraukšana no Rīgas (autobusu stāvvieta pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā).

Ainavisks ceļš cauri Kabilei, Kuldīgai un Ēdolei līdz Labragam.

Rīvas loku dabas taka – tā sākas pie Ulmales – Labraga luterāņu baznīcas – virzienā prom no jūras, un vijas augšup un lejup pa Rīvas upes lejteces gleznaino senleju. Rīva plūst kanjonveidīgā gravā, kuras dziļums sasniedz 12 metrus. Skatam paveras neskaitāmi upes līkloči un stāvie krasta atsegumi, iespējams vērot krāšņus dabas skatus un augu daudzveidību. Ja paveiksies, var ieraudzīt arī zivju dzenīti vai melno stārķi. Pie takas vairākas vienkāršas atpūtas vietas ar soliņiem un ugunskura vietām, kur apēst līdzpaņemtās maizītes. Takai ir 3 posmi, pirmie divi - katrs 3 km garš, pēdējais – 2 km garš, visu posmu iziešanai plānojam 2,5-3 stundas. Atpakaļ uz takas sākumu – ar autobusu.

Tālāk gar Rīvas krogu dosimies apskatīt gājēju koka tiltu pār Rīvu - tas veidots vienlaiduma atgāžu sistēmas konstukcijā, būvēts 20.gadsimta sākumā kā autoceļa Ventspils - Grobiņa tilts, rekonstruēts 2002. gadā kā gājēju tilts. Netālu no Rīvas ietekas jūrā apskatīsim stāvkrastu, kurš pēdējā gada laikā vairākkārt “iebraucis” jūrā.

Jūrkalnē apskatīsim tās jaunāko lepnumu – dabas koncertzāli “Vējturu nams”, izcilo dabas vērtību – stāvkrastu un ciemosimies pie atraktīvā Jūrkalnes kalēja Aināra Ruļļa, kura metālkalumi neatstāj vienaldzīgu.

Atgriešanās Rīgā ap pl.21:00

! Svarīgi! Tā kā pārgājiens visu dienu norisinās dabā, pašiem ir jāparūpējas par laikapstākļiem un fiziskajām aktivitātēm piemērotu apģērbu un apaviem. Nepieciešami ērti apavi staigāšanai pa meža taku!

Katrs pats sev sarūpēsim arī sviestmaizes un karstu tēju termosā, jo Jūrkalnes apkārtnes krodziņos brīvdienās var nebūt brīvas vietas. Autobuss mūs gaidīs maršruta galā. Kopējais maršruta garums ~ 10 - 12 km.

 Atlaides

  • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 20 EUR

 Ceļojuma cenā ietilpst

  • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi

 Papildizmaksas

  • ekskursija pie kalēja – 2 eur/pers.

 

Pilna cena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *