29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Sāmsala (Saaremaa) ar SPA

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

6. jūnijs
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
CeļasomaLV
no 98 € Rezervēt
Pilna cena 98 €

Ceļojuma programma

Piedāvājam šīs skaistās jūnija mēneša dienas pavadīt trešajā lielākajā Baltijas jūras salā -  Sāmsalā, kuru musdienās latvieši bieži vien dēvē par Sāremā. Sala pazīstama ar savām akmeņainajām piekrastēm, tradicionālajām lauku mājām, vējdzirnavām un viduslaiku pilīm. Jūnijs ir ziedu laiks, kuru šobrīd te netrūkst. Vakarā atpūtīsimies vienā no Kuresāres SPA viesnīcām, izbaudot relaksējošas sajūtas saunā, baseinā vai vienkārši pastaigājoties gar jūru. Brauciens piemērots gan pāriem, gan arī individuāliem ceļotājiem.   

1. diena: 7.00 izbraukšana no Rīgas (stāvvieta piretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā).   Kafijas pauze ceļā pie Ainažiem.

Pārcelšanās ar prāmi no Igaunijas kontinentālās daļas uz salu arhipelāgu.

Muhu sala – trešā lielākā Igaunijas sala. Koguva – ciems, kurā katra ēka ir kā Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Tikai šajā ciemā var redzēt kā salinieki dzīvoja senatnē. Te ir saglabājušies krautā akmens žogi, mājas ar salmu jumtiem, kontrabandas preču slepenās slēptuves saimniecības ēkās, kā arī pirts lopu kūtī. Šajā ciemā ir dzimis Johans Smūls, Igaunijā labi pazīstamās grāmatas “Trakais kapteinis Kihnu Jens” un daudzu citu grāmatu autors.

Lielākā Igaunijas sala - Sāmsala

Poides Sv.Marijas baznīca – baznīca, kas ar savu varenumu atgādina pili. Baznīca un ap to norisinājušies, notikumu ir attēloti igauņu vecmeistaru bildēs un aprakstīti hronikās.

Piretas akmens  lielākais salas akmens ar kuru parādīšanos šajā vietā ir saistīta teika par Lielo Tellu. Ir arī jaunāki ticējumi – ja puisis un meitene vienlaicīgi tam pieskaršoties, viņu kopdzīve būšot laimīga. Jūtīgi cilvēki, stāvot pie akmens, sajūt tā enerģiju.

Kaali meteorīta krāteris – lielākais meteorīta krāteris Baltijā. Šajā vietā ~ 7500 gadus atpakaļ zemē ietriecās ~ 40 tonnas smags meteorīts. Meteorīta krišana aprakstīta sengrieķu teikās.

Kuresaare – Sāmsalas galvaspilsēta un vienlaicīgi arī lielākā pilsēta. Pilsētas centra un Kuresāres bīskapa pils apmeklējums.

SPA vienīcā Kuresārē – SPA centra apmeklējuma iespejām – brīva ieeja saunā, peldbaseinā, Rüütli ūdens atpūtas centrā un trenažieru zālē!

2 dienaBrokastis un izbraukšana no vienīcas.

Pangas klintis – augstākās kaļķakmens klintis Sāmsalā un Muhu salā kopā ņemot. Kopējais klinšu garums 2,5 km. Pastaiga ~ 1km garumā klinšu pakājē gar jūru. Klintis katru gadu maina savu izskatu rudens vētru ietekmē.

Anglas vējdzirnavu komplekss – vienīgais pāri palikušais vējdzirnavu pakalns Sāmsalā. Kompleksu, savas vizītes laikā Igaunijā, ir apmeklējusi arī mūsu prezidente V.Vīķe-Freiberga.

Karjas baznīca – 13.gadsimtā celta baznīca ar lielisku akustiku. Baznīcas iekšpusi varēsim apskatīt tikai gadījumā, ja tā būs atvērta.

Mājupceļā iebrauksim lielveikalā Pērnavā, lai sapirktu igauņu “labumus”.

Atgriešanās Rīgā ap 20.00 

Atlaides un piemaksas

  • ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 90 EUR

  • piemaksa par vienvietīgu numuriņu viesnīcā: 25 EUR

 Ceļojuma cenā ietilpst

  • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

  • biļete uz prāmja turp un atpakaļ

  • naktsmītnes SPA viesnīcā (divvietīgas istabiņas ar TV, dušu un WC) ar brokastīm un SPA centra apmeklējuma iespejām – brīva ieeja saunā, peldbaseinā, Rüütli ūdens atpūtas centrā un trenažieru zālē

  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi

Papildizmaksas

  • ieejas Kuresāres bīskapa pilī – 6,00 EUR / 4,00 EUR (studentiem un pensionāriem uzrādot apliecību)apliecību 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti

  • LR pilsoņa/nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007.gada 19.novembra un ir derīga vēl 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām, vai derīga ID kate;
  • Pases, kas izdotas līdz 2007.gada 19.novembrim (beztermiņa un uz 50 gadiem izdotās) nav derīgas ceļošanai!

 

Pilna cena 98 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *