29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Sijā zeltu, Daugaviņa… Pārgājiens gar Pērsi un Daugavu (~ 8 km). Zivju pikniks. Izbrauciens ar vikingu laivu. Pēcpusdienas kafija un vietējo gardumu degustācija Bilstiņmuižā… GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

7. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

Skaisti un interesanti! Jums patiks!
2020. gada 07. jūnijā, svētdien
 
Sijā zeltu, Daugaviņa…
Pārgājiens gar Pērsi un Daugavu (~ 8 km). Zivju pikniks. Izbrauciens ar vikingu laivu.
Pēcpusdienas kafija un vietējo gardumu degustācija Bilstiņmuižā…
 
Plkst. 7:50 tiekamies, pl. 8:00 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Ceļā rīta kafijas pauze Liepkalnos.
 
Ir vērts pašam izdzīvot skaistu Daugavas stāstu, kuģojot gar dolomīta klinšu krastiem, kas vislabāk redzami tieši no upes, ieraudzīt kādreiz varenos - Oliņkalnu un Sēlpils pilskalnu - tagad kā salas Daugavā …
Kāpsim uz vikingu liellaivas “Lāčplēsis” klāja un dosimies neticami skaistā braucienā pa Daugavas kanjonu - klintis, ūdens, stāsti un dabas maģijas saspēle! Maksa – 8 € /pieaug; 5.50 € /pensionāriem, skolēniem, studentiem
 
Zivju pikniks Daugavas malā!
Te dzīvo kāda jauna, enerģiska ģimene, kas ne vien piedāvā naktsmītnes, bet nodarbojas arī ar zivju kūpināšanu – stāsta un rāda, kā tas notiek, uzdod āķīgus jautājumus un, protams, piedāvā degustēt gatavo produkciju. Mielosimies ar Daugavas sama zupu, nobaudīsim ~ 8 veidu kūpinātas zivis, būs maizīte un ūdens vai morss – 5 €/pers.
 
Pārgājiens gar Pērsi un Daugavu. Pārgājiena garums ~ 8 km!
Brīvdienu mājā Pērsejas - šeit var sākt ne tikai pārgājienu, bet arī ūdens maršrutu, ja izvēlas iznomāt airu laivas vai SUP dēļus.

Kopā ar saimnieci apskatīsim PĒRSES GRAVAS MAKETU, ar INTERAKTĪVĀS ekspozīcijas palīdzību, ieraudzīsim, kas palika zem uzpludinājuma ūdeņiem… Maksa – 1 €/pers.
…pēc tam dosimies pārgājienā, baudot Pērses gravas šarmu, kas nav zudis arī šodien.
Stāvi, iespaidīgi krasti, atjaunotās kāpnes, kas veda Pērses gravā, Pērses ūdenskrituma vieta… nokāpsim lejā pie Pērses un varēsim iebrist upē.
 
Iegriezīsimies Kokneses pilsdrupās, kur iespējams pieskarties vairāk kā 800 gadus seniem mūriem un senā bruģa atsegumam, ieraudzīt unikālās akas vietas atsegumu un izjust šīs vietas īpašo auru. Kokneses pils bija viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijā. Rīgas arhibīskapa mūra pils celtniecība šeit uzsākta 1209.g., neilgā laikā tapa milzu pils ar priekšpili un nocietināto Kokneses pilsētu tai līdzās. Pēc Pļaviņu HES ūdenskrātuves uzpludināšanas ūdens sasniedzis pils pamatus. Kokneses viduslaiku pilsdrupas joprojām ir vienas no ainaviskākajām vietām starp divām upēm Pērsi un Daugavu.
 
Pilsdrupas mūsdienās ir „apdzīvotas”- te iespējams kalt naudu, pārģērbties un fotografēties viduslaiku tērpos, ielūkoties bendes „darbistabā”, iegādāties amatnieku darinājumus un suvenīrus. Šajā gadā jauna taciņa uzved mūs uz priekšpils nocietinājuma vaļņa augstākā punkta, no kurienes paveras galvu reibinošs skats! Ieejas maksa pilsdrupās - 1.60 €/ pieaugušajiem; 1.20 €/ pensionāriem, skolēniem, studentiem (uzrādot apliecību); 0.80 € / represētajiem.
 
Tālāk taka mūs vedīs gar Daugavas krastiem, garām Kokneses luterāņu baznīcai. Ja tā būs atvērta, iegriezīsimies! Celta 17.gs.b, pieredzējusi karus, par mata tiesu izglābusies no nojaukšanas, tā joprojām lepni stāv pašā uzpludinātās Daugavas krastā (ziedojums).
 
Pa taku nonāksim uz salas, kur top Likteņdārzs – vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts. Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē. Dosimies apskatīt Likteņdārza jaunumus kopā ar gidu un priecāties par skaistajiem skatiem Daugavas vidū. Maksa – 2 €/pers.
 
Pēcpusdienas kafijas / tējas pauze un mājas kūpinājumu un paipalu produkcijas degustācija.
 
Bilstiņu muiža atrodas gleznainā vietā iepretim Kokneses pilsdrupām. Bilstiņu muiža 16.gs. bija Bilšteinu ģimenes īpašums, bet no 1787.g. līdz agrārreformai piederēja Gestenmeieriem. Muižas ēka un tās kādreizējās saimniecības ēkas tagad ir privātīpašumi. Vietā kur Pērse satiekas ar Daugavu, saglabājušās no dolomīta celtas muižas brūža drupas ar manteļskursteņa paliekām. Vietējie sauc ēku arī par vešūzi, jo no pie tās esošās dolomītā mūrētās akas ticis ņemts saimniecības ūdens. Otrā krastā atrodas Kokneses pilsdrupas.
 
Bilstiņu muižas rijas ēka pārbūvēta par restorānu un viesu namu "Divas upes" – miera osta, kas ļoti iemīļota gan Latvijas, gan ārvalstu ceļotājiem. Muižā atkal rit saimniekošana – te piedāvā ne tikai naktsmītnes, bet arī pēc mājas receptēm kūpina gaļu, audzēt paipalas un gatavo dažādas delikateses, ko var iegādāties - sākot no svaigām oliņām – līdz marinētām olām, bezē cepumiem un pat olu liķierim! Degustācija – 2.50 €/pers.
Degustēsim produkciju un dosimies nelielā pastaigā pa Bilstiņu kalnu, lai no pretējā krasta apskatītu iespaidīgās Kokneses pilsdrupas.
 
Atgriešanās Rīgā ap plkst. 21:00
 
Cena: 30 €
 
Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) nomas un degvielas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, ēdināšanas izdevumi.

Jauki ceļot kopā ar Jums!
Maršrutu sagatavoja gide Daiga Dūniņa
Pamatcena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *