29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Pērnavas apkaimes nepieradinātās muižas – gleznoto interjeru pērle Testamā, Audru muižas biezie mūri, Pootsi vīna muiža, mols ar leģendu, kur Pērnavas upe satiekas ar jūru

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

5. aprīlis
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Dienu sāksim senajā, reiz bīskapam piederējušā Audru muižā, kas pastāv jau kopš 15. gadsimta vidus. Kaut arī kungu nams 2. Pasaules kara laikā gājis bojā un tā vietā uzcelta kolhoza kantoru ēka, no agrākās godības saglabājušās 14 dažādas ēkas – klētis, kūtis, staļļi, kalpu māja ar stūra torni, pārvaldnieka māja, spirta fabrika un citas. Atsevišķām no ēkām sienu biezums sasniedz pat 1m! Muižu ieskauj parks, kam cauri tek Audru upe ar četriem tiltiem.

(Ekskursija muižas teritorijā vietējā gida vadībā – 2 EUR) 

 

Testamā muiža ir celta 19. gadsimta pirmajos gados, bet 1876.-77. gadā pēc pārbūves ieguvusi šī brīža izskatu ar koridoru sistēmu visā ēkā, plašu vestibilu un izteiksmīgām kāpnēm tajā. Muižas vecākajā daļā saglabājies manteļskurstenis, bet restaurāciju laikā atklāti sienu un griestu gleznojumi.  Muižas komplekss ietver arī zirgu stalli, kučiera māju, galvenās ēkas portiku, siltumnīcas drupas, šķūni un ūdens dzirnavas. Šobrīd īpaši radošā atmosfērā Testamā muižā līdzās sadzīvo senais mantojums un mūsdienīga skola. Muižu apjož skaists parks, kas ir 19. gadsimta 2. puses parku filosofijas spožs paraugs.

Ieklausīsimies muižas stāstos – par to, kāda bija “cena” zemnieku ģimenēm, kā radušies pēdu nospiedumi manteļskursteņa grīdas ķieģeļos, kā “atšifrētas” gleznotās grieķu dievības...

(Ekskursija vietējā gida vadībā – 5 EUR pieaugušajiem; 4 EUR skolēniem, pensionāriem)

 

Pusdienas

 

Dienu turpināsim ar Pootsi muižas un tās vīna darītavas iepazīšanu, kā arī nogaršosim no pašu augļiem un ogām gatavotus vīnus. Muiža dibināta jau 16. gadsimtā un laika gaitā piederējusi arī Latvijas teritorijā zināmajām Pālenu, Lilienfeldu un Maidelu dzimtām. Jau 20. gadsimtā ēkai skolas vajadzībām pievienots otrais stāvs. Šobrīd tā ir privātīpašums, kura saimnieki ar muižu ir saistīti jau trešajā paaudzē, un senajās velvēs top dažādi vietējo ogu vīni. Nogaršosim tos, kā arī kādu limonādi, izzināsim muižas stāstu saimnieka vadībā!

(Ekskursija muižā un vīnu degustācija – 5 EUR)

 

Dienu noslēgsim Pērnavas līča krastā, aplūkojot Pērnavas upes kreisā krasta molu. Kaut arī atrodas sekla līča malā, Pērnava vienmēr ir bijusi tirdzniecības pilsēta, kurai svarīgs jūras ceļš. Lai novērstu smilšu uzkrāšanos upes grīvā, 19. gadsimta sākumā upes grīvā no ozolkoka baļķiem uzbūvēts mols, kas gan pēc dažām desmitgadēm aizstāts ar akmens molu. Tā būvniecībai laukakmeņus iedzīvotāji piegādājuši no tuvākās apkaimes un Kihnu salas. Tiesa gan, mola apskate atkarīga no laika un ūdens apstākļiem – ja jūrā ūdens līmenis ir augsts, mols tiek appludināts, bet, ja zems, redzami pat senie ozolkoka pāļi.

Vietējie par molu stāsta kādu leģendu – ja mīlētāji, sadevušies rokās un tās ne brīdi neatlaižot, spēj noiet molu no viena gala līdz otram, un galā noskūpsta viens otru, tie mūžam paliks kopā un viņus gaida laimīga un saticīga dzīve.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00 

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c. izmaksas

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošani derīgu pasi vai ID karti!

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *