29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Daba mostas Lietuvā – Japāņu dārzs Palangas pievārtē, ar plostu ezerā Telšos, Džiugas siers, mājīgās Enģeļu dzirnavas

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

1. maijs
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Viens no neparastākajiem Lietuvas dārziem atrodams Žemaitijā – šeit kopš 2007. gada top Japāņu dārzs vairākās zonās – bonsai dārzs, akmeņu dārzs, akmeņu aplis, tējas namiņš. Dārzs jau sākotnēji veidots kā lielākais japāņu dārzs Eiropā, aizņemot 16ha platību. Šeit savdabīgā harmonijā satiekas daba, cilvēka darbs un milzu pacietība, kas nepieciešama ainavas, bonsai un atmosfēras veidošanai. Šajā bonsai dārzs radās negaidīti. Pēc 2010. gada janvārī notikušās japāņu dārza projekta prezentācijas Tokijā daži japāņu bonsai audzētāji kā atbalstu piedāvāja aptuveni 700 četrus līdz 180 gadus vecus bonsai kociņus. Skolotājs Hajime Watanabe ekspozīcijas demonstrēšanai izveidoja bonsai dārzu, kurā pašlaik var aplūkot aptuveni tūkstoti bonsai kociņu: priedes, egles, kadiķus, acālijas, kļavas, sakuras, plūmes, cidonijas, klintenes u. c.

 (Ieeja parkā un ekskursija vietējā gida vadībā – 9.50 EUR pieaugušajiem, 8 EUR pensionāriem, 6.50 EUR bērniem līdz 16gv.)

 
Pusdienu pauze Telšos.

 

Telšos atrodas arī slavenais Siera nama “Džiugas” restorāns, kurā tiek piedāvāts iegādāties par Žemaitijas lepnumu kļuvušo cieto sieru “Džiugas”. Siera nama priekšā novietota skulptūra ar siera rituli, kurā dzīvo pele. Kafejnīcā nobaudīsim Džiugas siera saldējumu!

  

Dosimies nesteidzīgā braucienā ar motorizētu plostu Masčio ezerā Telšosun baudīsim pilsētas panorāmu no ūdens puses! Plosts ir aprīkots ar jumtiņu - komfortabli būs dažādos laika apstākļos!

(Brauciens ar plostu 6 EUR/pers.)

 

Dienu noslēgsim rāmā atmosfērā netālu no Telšiem – Eņģeļu dzirnavās. Šeit upes ielokā, pie plaša dzirnavu ezera un bagāta meža ielokā kopš 1851. gada ar ūdens spēku tika malti graudi. Šobrīd ēkas trīs stāvos ir iekārtots viesu nams ar mājīgām istabām, pasākumu zāli un pirtiņu, bet atmosfēru joprojām papildina dzirnavu elementi un daļa vēsturiskā interjera. Eņģeļu dzirnavas ir vieta, kur aizbēgt no ikdienas steigas un veldzēties dabas bagātībā. Arī mēs ieklausīsimies dzirnavu neparastajos vēstures stāstos, izzināsim graudu malšanas tradīcijas, iepazīsimies ar četriem dabas elementiem un apmeklēsim maģisku ozolu. Ekskursijas noslēgumā baudīsim tasi aromātiskas zāļu tējas un mājās ceptu saldo pīrāgu.

(Dzirnavu apmeklējums, tēja un saldais pīrāgs – 8 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00 

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

Uzmanību! Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *