29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Tulpju pasaka Tērvetē, Rundāles pils dārzā un Burbišķu muižas parkā! Cepelīni Šeduvas dzirnavās, neparastā Naisiai pilsētiņa un vakara pastaiga Šauļos

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

7. maijs
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze

  

Tulpju dārzs "Viestardi" Tērvetē - Latvijas mazie Burbišķi. Plašos "Viestardu" tulpju stādījumus dēvē par mazo Holandi – kolekcijā ir gandrīz 400 dažādu tulpju šķirņu. Mājas nosaukums "Viestardi" tāpēc, ka Tērvetē bija ķēniņš Viestards, un mēs jau neesam sliktāki par ķēniņiem,»  saka saimnieks Gundars Lācis. Katru gadu "Viestardos" tiek rīkoti krāšņi Tulpju svētki. Savukārt, mājas saimniece ir prasmīga konditore, kura cep brīnumgardas tortes, kliņģerus, pīrāgus. Apskatīsim plašo tulpju dārzu un cienāsimies ar saimnieces cepto torti un pīrādziņiem!

(Dārza apskate, torte, pīrādziņi un tēja, kafija  -  cena tiks precizēta)

  

Rundāles pils dārzā tulpju ziedēšanas laiks! Fantastiska krāsu un formu dažādība, kura noteikti ir jāredz! Tulpju sīpoli vesti pamatā no Holandes, taču skaistā dārza pamatā - Rundāles prasmīgo dārznieku darbs! Starp citu, te apskatāma arī kāda īpašā tulpju šķirne - "Latvija", ko 2015. gadā, sākoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, Latvijai svinīgā pasākumā uzdāvināja Nīderlande. 

(Dārza apmeklējums - EUR 2, skolēniem - 1 EUR)

Šeduvas dzirnavas - 20.gs. sākumā būvētas mūra dzirnavas. 1967.gadā šeit tika atvērts restorāns, kuru joprojām pazīst kā restorānu lieliskai maltītei! Pusdienu piedāvajumā cepelīni!

(Maksa tiks precizēta brauciena dienā)

 

Burbišķu muižas pils un parks – viens no skaistākajiem muižu kompleksiem Lietuvā! Atjaunota romantisma stila pils, ekspozīcija par pili un tās agrākajiem iemītniekiem; Plašajā parkā ir daudzas ūdenskrātuves, 15 saliņas, kuras savieno 12 tiltiņi. Pils lepojas ar savu lielisko tulpju kolekciju un dažkārt to mēdz dēvēt par «Lietuvas mazo Holandi ». Pilī viesosimies laikā, kad sāk ziedēt ne tikai tulpes, bet arī daudzie koškrūmi. Katru gadu maija pirmajā sestdienā šeit notiek Lietuvas tulpju svētki, kas pulcē tūkstošiem skatītāju no Lietuvas, Latvijas, Polijas u.c. valstīm. Mēs piedāvājam šo skaisto dārzu, parku un muižu apskatīt nesteidzīgā gaisotnē, bez drūzmēšanās un lieliem ļaužu pūļiem!

(Maksa par apmeklējumu - EUR 4, pensionāriem, skolēniem (uzrādot apliecību) EUR 2 - 2019.g.cenas!)

  

Naisiai pilsētiņa - neparasta ar savu iespaidīgo mākslas darbu -   Baltu arēnu. Baltu pilskalns, kas veidots kā arēna, spēj ietilpināt ap 30 000 cilvēku. Apkārtnē izveidoti ainaviski pastaigu celiņi, zālājā grafiski izveidotas senās baltu zīmes un kokgriezumu skulptūras, kas liecina par senču tradīcijām un folkloru. 

 

Vakara pastaiga pirms mājupceļa Šauļos - ceturtajā lielākajā Lietuvas pilsētā! Izstaigāsim galveno pilsētas gājēju ielu - te izvietotas interesantas skulptūras un pieminekļi. Apskatīsim arī Balto katedrāli - Sv.Pētera un Paula katedrāli.

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļautas: ieejas maksas, ziedojumi, ēšanas maksas u.c.

 

Uzmanību! Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 28 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *