29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Uz tulpju svētkiem Burbišķu muižā! Greznā Bistrampoles muiža, klostera maltīte atjaunotajā Palevenes klosterī (2020. gada jaunums!) un Kupišķu jūra

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

9. maijs
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

 

Burbišķu muižas pils un parks – viens no skaistākajiem muižu kompleksiem Lietuvā! Atjaunota romantisma stila pils, ekspozīcija par pili un tās agrākajiem iemītniekiem; Plašajā parkā ir daudzas ūdenskrātuves, 15 saliņas, kuras savieno 12 tiltiņi. Pils lepojas ar savu lielisko tulpju kolekciju un dažkārt to mēdz dēvēt par «Lietuvas mazo Holandi ». Pilī viesosimies laikā, kad sāk ziedēt ne tikai tulpes, bet arī daudzie koškrūmi. Katru gadu maija pirmajā sestdienā šeit notiek Lietuvas tulpju svētki, kas pulcē tūkstošiem skatītāju no Lietuvas, Latvijas, Polijas u.c. valstīm. Šajā dienā Burbišķos notiek Tulpju svētki, kad papildus ziedošām tulpēm pievienojas tirdziņš, koncerti, darbnīcas, izstādes un citas aktivitātes!

(Maksa par apmeklējumu - ~10 EUR, pensionāriem, skolēniem (uzrādot apliecību), ~5 EUR – 2020. gada cenas vēl tiks precizētas!)

  

Bistrampoles muižas dvēsele ir 1855. gadā klasicisma stilā būvētā pils. Pils apkaimi grezno parka dīķis un strauts ar tiltiņu, bet parka malā uz neliela pakalna slejas rotonda, no kuras paveras skats uz plašiem laukiem. Zem rotondas slēpjas ledus pagrabs, kam esot ap 400 gadu.  Vēl kompleksā ir akmeņu klēts, kas vismaz divas reizes vecāka par 19. gadsimta pili, un ratnīca, kurā iekārtota viesnīca. 20. gadsimta sākumā barons Bistrams bijis liels tehnisku novitāšu cienītājs, tādēļ viens no pirmajiem apkaimē iekārtojis muižā elektrisko apgaismojumu un izbūvējis spēkstaciju, kurā šobrīd iekārtota neliela Lietuvas grāmatu kontrabandistiem veltīta ekspozīcija. Augsto Bistrampoles novērtējumu apstiprina muižas vestibilā izliktās Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites fotogrāfijas – šī muiža savulaik izvēlēta par abu prezidentu tikšanās vietu. Bistrampolē divas vasaras kā viesis dzīvojis arī poļu rakstnieks, Nobela prēmijas laureāts Henrihs Senkevičs.

(Viesošanās muižā un tās teritorijā – 1 EUR)

  

Palevenes dominikāņu klostera komplekss un Sv.Dominika baznīca - vienīgais vēlā baroka piemineklis, kas saglabājies Augštaitijā! Palevenes klostera pirmsākumi meklējami 1676. gadā, kad šeit apmetas pirmie dominikāņu mūki. Klostera ansambli veidoja vairākas ķieģeļu un koka ēkas, kuras bija apjoztas ar mūra sienu. Pati vērtīgākā klostera ēka ir Sv. Dominika baznīca, kuras celtniecība uzsākta 1676. gadā. Dievnama interjers saglabājies no 18.gs., jo iepriekšējais nopostīts Ziemeļu kara laikā. Nelielā, bet greznā baznīca ar astoņiem altāriem tiek uzskatīta par unikālu vēlā baroka pieminekli Lietuvā.

(Ziedojums)

Cauri gadsimtiem klostera komplekss cietis no laika zoba un sabiedrības vienaldzības, tomēr pēdējo gadu laikā notiek intensīvi atjaunošanas darbi, tikko atklātas pirmās telpas. Tajās paviesosimies, ieturēsim klostera pusdienas – zivju zupu un rupja maluma miltu pankūkas, tēju ar kādu gardumu, kā arī nodegustēsim vietējos dzērienus – vīnu un alu!

(Klostera pusdienas ar stāstu, vīna un alus degustācija – 10 EUR)

  

Kupišķu pilsētiņas apskate vietējā gida vadībā. Neliela Lietuvas pilsētiņa, kura pirmo reizi rakstos minēta jau 1480. gadā. Kupišķos visos laikos risinājušies raibi notikumi - pilsēta ir degusi, postīta karos, 17.gs. te notikušas raganu prāvas. Vietējā gida vadībā dosimies ekskursijā un apskatīsim: muzeju zem atklātām debesīm - skulptora H. Orakauska metāla, koka un akmens skulptūras; Kupišķu baznīcu – iespaidīgo neogotikas celtni ar diviem torņiem, lielāko baznīcu Lietuvā, Kupišķu jūru - ceturto lielāko Lietuvas mākslīgo ūdenstilpni, kuras krasti ir labiekārtoti iedzīvotāju atpūtai u.c. interesantas lietas.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 3)

 

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00 

 

Ekskursijas cena: EUR 27

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Uzmanību! Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *