29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Pavasara ziedēšana Pērnavas dārzos – Tamme Talu neparastie ārstniecības augi, Pērnavas apriņķa bagātīgākais kolekciju dārzs, smalkie un dzirkstošie Tori sidri. Nokāpsim mistiskajā Elles alā!

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

16. maijs
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 29 € Rezervēt
Pamatcena 29 €

Ceļojuma programma

 

Ekskursijas programmā:

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

  

Garšu un smaržu paradīze Tammes lauku sētā! Ekskursija saimnieces vadībā pa saimniecību, kurā audzē ārstniecības augus un garšaugus – šeit aug gan dažādi ierasti ārstniecības augi, gan vairāki desmiti dažādu piparmētru, salviju, gan neparasti, mūsu platuma grādos mazāk zināmi augi, ar kuriem saimniece laipni iepazīstina! Pēc pastaigas - zāļu tējas baudīšana! Lauku sētas veikalā nopērkama vietējā produkcija: garšīgi ievārījumi no ogām un dārzeņiem, un augiem, augu un ārstniecības augu maisījumi, zāļu tējas un citi interesanti produkti.

(Ekskursija un zāļu tēja – 6 EUR)

 

Dienas otrajā pusē apmeklēsim Pērnavas apriņķī plašāko kolekciju dārzu Lepiku Mardi, kurā augu dažādība sasniedz 4000 nosaukumus – vairāk kā 700 veidu sīpolpuķes, 100 veidu paparžaugi, dienlilijas, prīmulas, hostas, ziemcietes, skujeņi un daudzi citi augi, īpašu uzmanību pievēršot neparastiem augiem no tālajiem austrumiem un Japānas. Stādījumos redzamos augus iespējams arī iegādāties!

 (Dārza apmeklējums saimnieku vadībā - 4 EUR)

Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā. (Piedāvājums un cena tiks precizēti)

 Tori Sv. Jura luterāņu baznīcu mēdz dēvēt arī par Igaunijas Kareivju piemiņas baznīcu. Tā celta jau 1854. gadā, bet nodedzināta Otrā Pasaules kara noslēgumā. To atjaunot sāka vien 1990. gadā, kad zālē jau auga koki... Iesvētīta 11 gadus vēlāk. Šobrīd dievnams veltīts Otrā Pasaules kara kareivjiem, kā arī šobrīd zvērestus šeit nodod policisti un oficieri. Bez tam, pateicoties baznīcas lieliskajai akustikai, tajā notiek koncerti.

(Ziedojums)

 

Pērnavas upes smilšakmens stāvkrastā Tori ciemā apskatīsim Elles alu – leģendas vēsta par šeit apslēptiem dārgumiem un eju, kas no Tori ved uz Vīlandi. Ala savulaik bijusi 32 metrus gara, bet tās zāle iegruvusi 20. gadsimta sākumā un 6 metrus augstā ieeja – 1974. gadā. Šobrīd apskatāmas alas reiz varenās aprises, Pērnavas upes stāvais krasts un pie ieejas sagaida pats saimnieks.

  

Ekskursijas noslēgumā atpūta un vēss, dzirkstošs sidrs Tori Sidru saimniecībā - saimniecībā augļu un ogu vīni tika gatavoti jau no vectēvu laikiem. Pašreizējie saimnieki balstās uz savu senču pieredzi - īpaši vērtēta tiek pagalmā augošā vecā ābele, kuras savdabīgi rūgtenās garšas zelta āboli tiek izmantoti Tori Sidru saimniecības unikālā sidra pagatavošanai. Tāpat saimniecībā tiek audzētas vīnogas.  Saimniecības produkcija 2016. gadā saņēmusi atzinību, kā labākais Igaunijas ekoloģiskais produkts!  Iepazīsimies ar saimniecību, degustēsim saimniecībā gatavotos dzērienus un iegādāsimies produkciju.

(Viesošanās saimniecībā, pastaiga dārzā un dzērienu degustācija 8 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

Pamatcena 29 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *