29 700 300
67 700 300
Mēs jau strādājam 
cb@cb.lv

Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, bišu dzīves noslēpumi “Upeslāčos”, vērtīgās kaņepes “Obelisk Farm” un skats pār Teiču dabas rezervāta koku galotnēm

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

5. jūlijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

 

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Kafijas pauze ceļā.

  

Bišu muiža „Upeslāči” piedāvā retu iespēju iepazīties ar 1875. gadā celto muižkunga vasaras rezidenci, tā saukto foļvarku, kura realizējot projektu, ir pārtapusi par mūsdienīgu bišu paviljonu. Apskatīsim bišu dzīvi tuvumā, iemēģināsim roku kādā no bitenieka ikdienas darbiņiem, mielosimies ar tikko ceptām pankūkām ar medu!   (Saimniecības apmeklējums un pankūkas ar medu – 4 EUR/pers.)

  

Buru jahta Sea Este būvēta nelielā ciematiņā Zviedrijā, ne visai tālu no Stokholmas, bet šobrīd vago Rāznas ezera ūdeņus. Jahtas korpuss gatavots no sarkankoka pēc pazīstama angļu burulaivu dizainera rasējumiem – jahtas izgatavošana ilga 4000 stundas. Kopš 2012. gada jahta ir Latvijā un nu no tās klāja iespējams iepazīt Rāznas ezera krasta ainavas, ļaujot ezera vējiem piepūst uzvilktās buras. Burājums Rāznas ezerā ~2 stundas.  (Brauciens ar jahtu Rāznas ezerā – 10 EUR/pers.)

 

Pusdienu pauze Rēzeknē.

  

Mājupceļā piestāsim Obelišku ciemā, kur iepazīsim vienu no Latvijas „brīnumaugiem” – sējas kaņepi. Obelisk Farm saimnieko Andris un Debora, kas pēc ilgiem Londonā pavadītiem gadiem ieradušies Latgales laukos ar sauju kaņepju un lielu sapni, kas pamazām tiek pārvērsts realitātē, vadoties pēc uzskata, ka kaņepe ir nākotnes augs – tā spēj pabarot, apģērbt, izmitināt un izdziedēt visu pasauli, ja vien to prasmīgi pielietotu. Obelisku saimniecībā no kaņepēm top visadažādākie produkti – kaņepju sēklas, tēja, proteīnu pulveris, enerģijas batoniņi, papīrs, zemesriekstu sviests, ziepes un pat būvmateriāli no kaņepju šķiedras. Viesosimies saimniecībā, uzzināsim tās neparasto stāstu, kā arī degustēsim saražoto kaņepju produkciju!

(Viesošanās saimniecībā un degustācija – 5 EUR personai)

Mirklis, lai ielūkotos Teiču dabas rezervātā no skatu torņa Kristakrūgā. Teiču rezervāts dibināts jau 1982. gadā, lai aizsargātu purvāju ainavu, kurā atrodami gan plaši sūnu lauki, gan zāļu purvs, gan purva salas, gan 18 ezeri, lāmas un akači. Purvs ir nozīmīgs punkts putnu migrācijas laikā – šeit pirms aizlidošanas pulcējas ap pusotru tūkstoti liels dzērvju un līdz astoņiem tūkstošiem putnu liels zosu bars. Pirms mājupceļa palūkosimies uz purvu no 27 metrus augsta skatu torņa!

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00.  

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

 

Uzmanību! Dalībnieku skaits ekskursijā ļoti ierobežots - piesakies savlaicīgi!

Pamatcena 30 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *