29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Uz Sāremā krāšņajiem dārziem! Eiropā lielākais peoniju dārzs, Septiņu vēju, Porcelāna un Fēniksa dārzi, dabīgās GoodKaarma ziepes un Sāremā klasika – Kāli krāteris, Pangas klintis, pusdienas Anglas dzirnavās, Serves rags saulrieta krāsās

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

13. - 14. jūnijs
2 dienas | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 99 € Rezervēt
Pamatcena 99 €

Ceļojuma programma

 

Ekskursijas programmā:

 1.diena – 13. jūnijs (sestdiena)

 

Plkst. 7:10 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

Rīta pauze ceļā.

 

Īsi pirms pusdienas laika pārcelšanās ar prāmi uz Muhu salu (brauciens ar prāmi ~30 minūtes).

  

Igaunijas trešajā lielākajā salā paviesosimies Septiņu vēju dārzā – Muhu salā vēji ir itin bieži viesi, tādēļ dekoratīvais dārzs ir veidots tā, lai ar vējiem “draudzētos”, šeit apmēram hektāra platībā aug vairāk kā 100 dažādu nosaukumu augi. Uzmanība pievēršama ceriņiem, kas šeit atradušies jau desmitgadēm un no mežonīgiem krūmiem pārvērsti par labi koptiem krūmiem. Dārza moto ir – “Atgriežamies pie dabas!”, tādēļ liela loma dārzā ir dažādām graudzālēm. Rūpīgi izmantotas arī modernas dārzu formas – terases, keramikas dekori... Dārza malā darbojas “Radošā ligzda” – saimnieku keramikas darbnīca. Keramikas izstrādājumus iespējams iegādāties dārza veikaliņā!

(Dārza apmeklējums – 5 EUR)

  

Pārbrauksim uz Sāremā salu un šeit apmeklēsim Porcelāna dārzu – šādu nosaukumu tas ieguvis, jo dārza īpašniece ne tikai rūpējas par augiem, bet arī apglezno porcelānu. Ko stādīt dārzā saimniece izvēlas pēc krāsas, formas, kompozīcijas, lai kopaina veidotos kā gleznā, mazāk uzmanības pievēršot kolekcionēšanai. Dārzs lepojas ar lielu skaitu tauriņu, putnu, kukaiņu un citu radību, kas ciena ekoloģisku vidi. Dārzā ap 350 dažādu ziemciešu, vairāk kā 160 šķirņu rozes, vairāki desmiti dažādu mūžzaļu un vasarzaļu koku un krūmu.

(Dārza apmeklējums – 5 EUR)

Apmeklēsim vienu no Sāremā salas vizītkartēm – Kaali meteorīta krāteri, kas atzīts par astoto lielāko pasaulē. Tas veidojies pirms nepilniem astoņiem tūkstošiem gadu, kad virs jau apdzīvotas salas uzsprāga meteorīts, izveidojot deviņu krāteru lauku. Lielākā no debess ķermeņa atstātajām iedobēm viegli apskatāma arī mūsdienās, kad tā zemākajā daļā izveidojies neliels dīķis. Sendienās krāteri ieskāva masīvas akmens sienas, kuras tuvumā atradumi liecina, ka šeit atradusies upurēšanas vieta.

  

Saimniecībā Good Kaarma top ekoloģiskas ziepes, skrubji, neparastas rotas un dažādi suvenīri. Saimnieki labprāt iepazīstina ar ziepju gatavošanas procesu, kā arī vietējā veikaliņā ir iespējams iegādāties šeit izgatavotos produktus. Šeit nobaudīsim arī vienkāršas salinieku pusdienas!

(Saimniecības apmeklējums – bez maksas, iespēja papusdienot – cena un piedāvājums tiks precizēti)

Ceļš uz viesnīcu Kuresārē, iekārtošanās, brīvs vakars.

 

Nakšņošana Saaremaa Spa Hotel Meri, divvietīgās istabās.  Iespēja izmantot blakus esošās viesnīcas Ruutli ūdens centru bez papildus maksas.

 

Iespēja pasūtīt bufetes tipa vakariņas viesnīcā – 12 EUR pieaugušajiem, 10 EUR bērniem 13-16gv., 8 EUR bērniem 4 – 12gv. Pašu ērtības labad, vakariņas nepieciešams pieteikt, piesakoties braucienam!

 

Iespēja doties ekskursijā uz Sāremā tālāko dienvidu punktu – Serves ragu, aplūkot tā bāku un atrast laimes akmentiņu – ar caurumu! 

 

2. diena – 14. jūnijs, svētdiena

 

Brokastis viesnīcā (iekļautas viesnīcas cenā).

  

Dienu sāksim Sāremā peoniju dārzā, kas ir vienīgais, kurā Ziemeļeiropā tiek audzētas peonijas griezto ziedu tirdzniecībai. Platības ziņā tas ir lielākais peoniju dārzs Eiropā – šīs cēlās puķes aug vairāk kā 4 hektāru platībā, kas būtu 6 futbola laukumu izmērā! Visdažādāko šķirņu peonijas sastādītas tematiskajās zonās, un sastopamas teju visās iespējamās krāsās un krāsu kombinācijās! Iepazīsim ziedu dažādību nesteidzīgā pastaigā!

(Peoniju dārza apmeklējums – 10 EUR)

Turpat blakus viesosimies arī Tēju un neparasto ogu dārzā, kur īpatnēji norobežotās dobēs aug ārstniecības augi, no kuriem vēlāk tiek gatavotas zāļu tējas. Tā kā dārzs ir izveidots, lai regulāri novāktu ziedu/lapu/ogu ražu, dārzs nepārtraukti mainās. Dārzs sastādīts “šaha galdiņa stilā”, agrākās Nemmes saimniecības vietā.

(Viesošanās dārzā – 1,50 EUR)

Uz brīdi piestāsim vienā no Sāremā vējainākajām vietām – Pangas stāvkrastā. Siluri klints ir plaša krauja, kas sākas no Gotlandes salas Zviedrijā, vijās caur Baltijas jūru, un paceļas virs zemes virsmas Sāremā rietumu piekrastē. Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz 21,3 m, un tas stiepjas 2,5 km garumā. Pangas stāvkrasts slienas kā atsegts kaļķakmens mūris tieši no jūras.

  

 Vēl viens no Sāremā simboliem ir vējdzirnavas, tādēļ salas iepazīšanu noslēgsim Anglas vējdzirnavu kalnā. Šeit cita citai blakus apskatāmas vairākas vējdzirnavas, kā arī iekārtota vēstures ekspozīcija.

(Dzirnavu apmeklējums – 4 EUR pieaugušajiem, 2 EUR pensionāriem, skolēniem; iespēja papusdienot – piedāvājums un cena tiks precizēti)

  

Dienu noslēgsim Fēniksa dārzā – tā rašanās stāsts ir diezgan neparasts – pēc mājas pārbūves saimniece uzmetusi skatu dārzam, kur tikai vienā pusē bijusi neliela dārzeņu dobe... un sapratusi, ka kaut kas ir ļoti jāmaina. Un tā, pa nelielam gabaliņam vien, ir tapis krāšņs dārzs – iekļaujot vecās ābeles, kas kopējai ainai piešķir senatnīgu noskaņu. Kā arī saglabāts princips – jo tālāk no mājas, ko dabai tuvāk, varbūt pat mežonīgāk! 2017. gadā saimnieki saņēma Dārza Dizaina un Dārza risinājumu balvas, savukārt gadu vēlāk – prezidenta balvu par skaistāk iekopto māju Igaunijā.  

(Dārza apmeklējums – 5 EUR)

 Pārcelšanās ar prāmi uz kontinentu, mājupceļš.

 

 Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 99

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana SPA Hotel Meri, baseins un pirtis viesnīcā SPA Hotel Ruutli, brokastis viesnīcā, prāmja biļetes turp un atpakaļ

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numurā viesnīcā EUR 25

Ceļojumā ņemam līdzi derīgu pasi vai ID karti!

Tā kā ekskursijas laikā apmeklēsim vairākus dārzus – ģērbjamies atbilstoši – ērtos, staigāšanai piemērotos apavos!

Pamatcena 99 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *