29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Valka | Valga: viena pilsēta - divas valstis! Dizaina viesu nams - Bergervilla

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

27. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

2020. gada 27. jūnijs, sestdiena
aicinām vienas dienas ekskursijā

Valka | Valga: viena pilsēta - divas valstis!

Pl. 7:20 pulcējamies, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā. Ceļā kafijas pauze.

Robežpilsētas Valka un Valga piedāvā:
Valkas/Valgas, Latvijas/Igaunijas robeža  -  tieši robežas dēļ te ir vērts pabūt! Kur gan vēl citur ir iespējams dažu stundu laikā paviesoties divās valstīs? – ar vienu kāju stāvot Latvijā, ar otru – Igaunijā, iemūžini sevi fotogrāfijā pie robežstaba un Eiropas Savienības ceļazīmes “sākas Latvija” un “sākas Igaunija!”

Valgas rātsnams. Šī ēka ir zīmīga Latvijas vēsturē, jo 1917.-1918.g. par pilsētas mēru ievēlēja latvieti Kārli Aleksandru Ozoliņu un tieši tad Latvijas Pagaidu Nacionālā padome, Kārļa Ulmaņa vadībā Valgas Rātsnamā pieņēma deklarāciju, kurā pasludināja Latvijas autonomiju!

Interesantākās apskates vietas Valgā – Sv.Jāņa baznīca atrodas pašā pilsētas sirdī. Dievnams uzbūvēts 1816. gadā pēc Kristofa Hāberlanda projekta, un tā ir vienīgā baznīca ar ovālu pamatu plānu Igaunijā.  Piemineklis Polijas karalim Štefanam Batorijam, kurš 16.gs. Valgai piešķīra pilsētas tiesības; dēkaiņa, ceļotāja, dzīvespriecīgā fantazētāja Tomasa Nipernādija skulptūra. Valgas stacijas galvenā ēka 1949. gadā tika uzcelta jauna vērienīga staļinisma stila stacijas ēka. Ekskursija vietējā gida vadībā 1.50 € / pers.

Valkas - Lugažu ev. luteriskā baznīca. Agrāk šo baznīcu uzskatīja par zemnieku dievnamu, jo kungu baznīca bija K. Hāberlenda  Sv. Jāņa baznīca, kura šobrīd atrodas Valgā. Lugažu baznīca vairākkārt postīta un atjaunota, glabā stāstus par seniem notikumiem. Gadījumā, ja laikapstākļi būs labvēlīgi, iespējams uzkāpt tornī, no kura pavares brīnišķīgs skats uz vienu pilsētu divās valstīs (baznīcā ziedojums no 0.50 € /pers.).

Piemineklis Latviešu Nacionālajai Padomei - monumenta pamatni veido lielākais dzirnakmens Latvijā – kā dzīves, laika un notikumu aplis. Idejas autore ir tēlniece Arta Dumpe.
Piemineklis Kārlim Ulmanim Lugažu laukumā.
Pusdienas.

Valkas novadpētniecības muzejs. Vidzemes skolotāju seminārs, kuru no tā dibināšanas līdz savai nāvei, vadīja latviešu pedagogs, koru kultūras pamatlicējs, skolotāju skolotājs Jānis Cimze. Ekskursija muzeja gida vadībā iepazīstinās ar  J.Cimzes dzīvi un darbu, būs iespēja  noskatīties īsfilmu "Pilsēta, kur sākas Valsts". Kopš 2017.gada decembra šeit aplūkojama arī izstāde “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis”. Tā veidota kā hronoloģisks stāsts par sabiedriski politiskajiem notikumiem Valkā 1914.- 1920.gadā.
Apmeklējums un ekskursija muzejā 2 € pieaugušajiem; 1 € pensionāriem, skolēniem, studentiem.

Viesosimies dizaina viesu namā Bergervilla. Meža stigu krustojumā, 200-gadīgu priežu ieskauta, meža zvēru apsargāta, noslēpumaina stāv Vijciema medību pils. Šodien vēsturiskajā medību pils ēkā ierīkots dizaina viesu nams, kas piedāvā izsmalcinātā atmosfērā baudīt mieru un klusumu un atpūsties no ikdienas skrējiena. Muižas stāsts, lauku krēma kūka un kafija vai tēja - 7 € /pers.

Mājupceļš.  Atgriešanās Rīgā ~pl. 21:30

Cena: 30 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa( atbilstoša grupas lielumam)  izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, ziedojumi, ēdināšanas izdevumi.

Uzmanību! Robežas šķērsošanai katram ceļotājam līdzi nepieciešama pase vai ID karte!

Ceļojam ar prieku!
Pamatcena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *