29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Smiltenei -100! Jaunieviņas | Mēru muižas muzejs | Smiltenes sidrs

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

13. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Skaisti...
2020. gada 13. jūnijs, sestdien       
aicinām  1 dienas ekskursijā
 
Smiltenei -100! Latviskā ceļinieku pilsēta - vieta, kur augt!

Līdz pl. 7:20 pulcēšanās, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā. 

Z/S Jaun-Ieviņas ir daudznozaru saimniecība, kas nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību. Tās pamatnozares ir putnkopība, biškopība, dārzeņu un graudaugu audzēšana, kā arī kokogļu ražošana. Daļu no saražotās produkcijas saimniecība pārstrādā un pircējiem piedāvā (medu, olas, sukādes, kaltētas cūku pupas u.c.) bioloģiski ražotus produktus. Pastaiga pa mežu, gar upītes krastu un - savvaļas zirgi... Saimniecības apmeklējums, ekskursija un lauku labumu cienasts brokastīs 5.50 € /pers.
Uzmanību! Gadījumā, ja nevēlēsieties apmeklēt  šo saimniecību, aģentūrai to ir obligāti nepieciešams paziņot pirms brauciena!

Smiltenes novada muzejā Mēru muižā atklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta novada medicīnas vēsturei. Ekspozīcija tapusi godinot un novērtējot dakteru Krūmalu ieguldījumu Smiltenes kultūrvēsturiskā mantojuma pētīšanā, vākšanā un saglabāšanā. Aplūkojama novadpētniecības un Birzuļu pamatskolas muzeja ekspozīcija. Apmeklējums kopā ar muzeja gidu pieaugušajiem 3 € / pers., skolēniem un pensionāriem 2.50 € /pers.

Smiltene -
Tavs latviskais šarms spēj vienmēr mani apburt
Un katrā gadalaikā tu mirdzi īpašāk katrreiz /Dz. Melnudre/

Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīca ir celta krusta veidā. Ernsta fon Lipharda altārgleznu “Kristus augšāmcelšanās” atjaunojis Janis Rozentāls. Baznīcas pulkstenis ir Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dāvana. Ziedojums 1 € /pers.

Kalnamuiža. Ekskursija Kalnamuižā un Smiltenē kopā ar firsta madāmu Lilī. Iepazīsim pilsētas nozīmīgākās vietas - vēsturiskais centrs, Sarkanā Krusta slimnīca un parks, Tepera ezers u.c. Noslēgumā baudīsim Firsta madāmas sarūpētos kārumus. Ekskursija pilsētā un degustācija –    5€  /pers.

Cērtenes pilskalns ir vissenākais Smiltenes pagātnes liecinieks. Iespējams, Cērtenes pilskalns ir viens no mūsu senajiem dubultsvētkalniem un šī vieta senatnē bijusi ievērojams un nozīmīgs centrs plašai apkārtnei, kur vienlaikus varējis uzņemt daudzus tūkstošus cilvēku.

Smiltenes sidra darītavā top ar rokām darināts Latvijas ābolu sidrs un priežu mežu ogu vīns, kas ražots pēc Normandijas un tradicionālās Šampaņas metodes. Darītavā iespējams doties pa dzērienu radīšanas takām, aplūkot darināšanas procesu un sidru nogaršot. Apmeklējums un degustācija 5 € / pers.

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā līdz pl. 21:00

Cena: 27 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apmeklējumu vietās, ēdināšanas izdevumi, ziedojumi, apdrošināšana.
 
Skaisti ceļot kopā!
Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *