29 700 300
67 700 300
Mēs jau strādājam 
cb@cb.lv

Vidzemes krāšņie pieturpunkti - peonijas Gunas Rukšānes dārzā, Rūjienas saldējums, mājīgā Oleru muiža un ar kuģīti Burtnieka ezera plašumos

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

13. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 29 € Rezervēt
Pamatcena 29 €

Ceļojuma programma

Svinam vasaru! Izmaržojam peoniju bagātību Gunas un Jāņa Rukšānu dārzā, degustējam saldējumu Rūjienā un baudām Burtnieka leģendām apvītos ūdeņus un krastus! 

Ekskursijas programmā: 

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas. 

Rīta kafijas pauze. 

 Ciemos pie Gunas Rukšānes peoniju ziedēšanas laikā, kurai jaunībā dārzs nebija sirdslieta. Tikai 1995. gadā, kad viņa apprecējās ar izcilo selekcionāru Jāni Rukšānu, viņa ieraudzīju, ka Dārzs vienmēr ir miera, harmonijas un prieka oāze pretstatā ikdienas kņadai. Dārzs nekad nepieviļ, tas nepieprasa nedalītu uzmanību, tas pacietīgi gaida savu veidotāju, kopēju un apbrīnotāju. Izgājusi “mācekļa gadus” Jāņa dārzā, Guna saprata, ka vēlas būt dārzniece un par to arī kļuvu, nopērkot Raiskuma pagasta „Jaunrūjas”. Dārzs arvien auga, prasmes un pieredze arī. Guna ir arī vairāku grāmatu autore. 

(Ziedojums)

Pusdienu pauze. (Pusdienu piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)


"Rūjienas saldējuma" degustācija. 
Tas gatavots no dabīga piena un krējuma, ir gadsimtos pārbaudīta vērtība. Rūjienas pienotava, kas dibināta 1911. gadā, savulaik bijusi lielākā Baltijā un joprojām ir unikāla Latvijā ar to, ka tik ilgu laiku darbojusies savās vēsturiskajās telpās. Rūjienas pienotava par saldējuma ražotni pārtapa 1988. gadā. Sākumā vafeļu glāzītes nebija pieejamas, arī papīra glāzītes bija deficīts, tāpēc daļu saldējuma pildīja papīra glāzītēs, daļu - pat plastmasas maisiņos! Laika gaitā rūpnīca ir laidusi klajā vairāk kā 30 saldējumu šķirnes, no kurām pēdējos gados populārākā ir "Rūjienas dzērveņu konuss". Jūs sagaida lieliskā un gardā "Rūjienas saldējuma" degustācija!

(Degustācija: 5 EUR pieaugušajiem, 3 EUR skolēniem un pensionāriem)

Oleru muižas jeb Ohlershof apbūve un tās apkārtne pirmoreiz iezīmēta 1683.gada zviedru mērnieku  sastādītajā kartē. Tā atrodas Oleru ezera krastā. Ap 1860.gadu muižas īpašnieks fon Krīdeners vēlas nedaudz pazemināt ūdens līmeni, bet rezultātā sākas ezera pārpurvošanās. Tā veidojās teikas: “Vecie olerieši stāsta, ka barona meita iemīlējusies muižas kurinātājā, kurš savukārt radījis daiļās meitas zīmējumu uz muižas pagraba sienas pie krāsnīm. Barons šo mīlestību neatzinis. Barona meita un jaunais kalps noslīcinājušies ezerā. Tāpēc barons licis ezeru nosusināt un solījies, ka pēc pāris gadiem ezera vietā būšot milzīgs rožu dārzs.” Iepazīsim muižu un tās stāstus!

(Ekskursija vietējā gida vadībā – 4 EUR)

 Ceturto Latvijas lielāko ezeru – Burtnieku – iepazīsim no divstāvu motorplosta „Made Marija” klāja. Plosts Burtnieka viļņus sāka vagot šī gada jūnijā un stāstiem bagātā piedzīvojumā ezera plašumos vedīs arī mūs. Burtnieks ir 40 kvadrātkilometrus plašs, vidējais dziļums 2,9 metri, bet dziļākā vieta – 4,1 metrs. Viena no leģendām vēsta, ka ezers reiz atlidojis pa gaisu un uzkritis pilij ar zelta torņiem...

(Brauciens ar kuģīti 7.50 EUR)

 Iepazīsim arī Burtnieku muižas parku, kurā atradusies gan Burtnieku ordeņpils, gan Burtnieku muiža, kas gan sagrauta 2. Pasaules kara laikā. Parkā savulaik bijis arī dekoratīvs dārzs, bet šobrīd Vīsraga dabas takā iespējams iepazīt palieņu pļavās un ezerā dzīvojošos putnus, dabas procesus applūstošās Ēķinupes palienē. Burtnieku parka estrādē 1988. gadā notika rokoperas „Lāčplēsis” pirmizrāde.

(Gida vadīta pastaiga Burtnieku parkā -  2 EUR)

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ~22:00. 

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas, degustācijas u.c. maksas

Pamatcena 29 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *