29 700 300
67 700 300
Mēs jau strādājam 
cb@cb.lv

Zemgales ziedi, gardumi un mistērijas - teiksmām apvītais Pokaiņu mežs, "Abras" saldumi un peonijas Kroņaucē, Tērvetes pilskalns un "Guntiņu" veselīgās sēnes

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

6. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Mazliet kustību svaigā gaisā un sendienu mistērijas Pokaiņu mežā, mazliet veselīgu sēņu, mazliet saldumu labam noskaņojumam, mazliet ziedu baudas acīm... Ļaujies krāšņai dienai Zemgalē! 

Ekskursijas programma: 

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas. 

Rīta kafijas pauze. 

Pokaiņu mežs - viens no teiksmām un mistikas apvītākajiem mežiem Latvijā. Te var atrast īpatnējas akmeņu upes, savrupakmeņus, vaļņus, krāvumus, avotus, kurus mēdz uzskatīt par enerģijas un spēka pilniem veidojumiem. Ja tomēr dzīves pārliecība un zinātniskā pamatojuma trūkums liedz ticību pārdabiskiem brīnumiem, tad apkārtnes miers un iespēja izbaudīt interesantu pastaigu svaigā gaisā iepriecinās jebkuru skeptiski noskaņotu prātu. Galvenais – neaizmirst ērtus apavus, jo takas ved pa paugurainu apvidu.

(Ekskursija vietējā gida vadībā - EUR 4.50, senioriem EUR 4)

Lauku sētā "Guntiņas", kas atrodas blakus Spārnu pilskalnam, iepazīsim dažādas dziednieciskās sēnes - šeit tiek audzētas šitake sēnes nedaudz vairāk kā 20 gadus. Iegūst arī citas ārstnieciskās sēnes - zemes taukus un reiši sēnes. "Guntiņas" saimnieki sniedz  konsultācijas par šitake sēņu specifisko audzēšanu, to ārstnieciskajām īpašībām, kā arī piedāvā tās nodegustēt pēc saimnieces pagatavotās receptes. Atbraukušajām grupām  piedāvā iepazīt tuvējo apkārtni.

(Viesošanās un degustācija - 7 EUR)

Uzkāpsim pie "Guntiņām" esošajā Spārnu pilskalnā Spārnu ezera krastā. Tas ir ap 30 metru augsts kalns ar senu kultūras slāni, kura malas vietām sasniedz gandrīz 45° leņķi. Pilskalns bijis apdzīvots no 9. līdz 13. gadsimtam. Tiek uzskatīts, ka tas bijis Spārnenes zemju centrs. Šajā apkaimē atrodamas arī citas senas svētvietas - Svētes ezers, Zebrus ezers, Sesavas un Spārnu ezeri ar pilskalniem un Elku kalnu, kur agrāk vedis priesteru ceļš.

Tautas lietišķās mākslas studijā "Bēne" top koši un skaisti darbi. Tiek piedāvāta unikāla iespēja uzzināt par Zemgales villaines apaudu aušanas tehniku – no pamatiem līdz gala rezultātam. Audējas labprāt pamācīs un ļaus pašiem iemēģināt roku aušanā, sniedzot ieteikumus un noderīgas idejas. Un pats galvenais – ļaus iemīlēt šo seno arodu. 
Neliela ekskursija Bēnē.

Garšas kārpiņas palutināsim saldumu ražotnē "Abra" Bēnes pagastā. SIA "Positive Foods" ir Latvijas uzņēmums, kas rada veselīgas un garšīgas konfektes no augļiem, ogām un dārzeņiem, enerģijas batoniņus, kā arī dažādus augu pulverus. Tos visus vieno zīmols ABRA.
Labprāt uzņemam pie sevis viesus - gan pieaugušos, gan bērnus. Praktiskās darbošanās laikā jebkurš varēs pagatavot savas konfektes. Iepazīsimies ar produktu sastāvdaļām un ražošanas procesu, ielūkosimies ražotnē, nogaršosim gatavos produktus, ka arī baudīsim veselīgo nātru kokteili! 

(Ekskursija ražotnē, nātru kokteiļa un vismaz 10 dažādu veidu saldumu degustācija - 5 EUR, bērniem 3 EUR)

Peoniju kolekcija Kroņaucē - salīdzinoši nesen sena ābeļdārza vietā tapis agronoma, peoniju kolekcionāra Andra Berkina peoniju dārzs. Pats kolekcionārs šo vietu sauc par izstādi brīvā dabā un miera saliņu. Kolekcijā apskatāmas dažādu krāsu un izmēru peonijas - no zemām (25 cm) līdz pat iespaidīgi augstām (1.30 m)! Peoniju sēklas ceļojušas šurp no visas pasaules - pat Jaunzēlandes un Austrālijas.

(Ziedojums)

Dienas noslēgumā uzkāpsim vienā no Latvijas iespaidīgākajiem - Tērvetes pilskalnā. Arheoloģiskajos izrakumos atklāts, ka tas īpaši nocietināts ir bijis 11.-13. gadsimtā, kad senpilsētas platība sasniegusi pat 10 hektārus. Vairāk rakstisko liecību par pilskalnu saglabājušās no 13. gadsimta, kad šajā virzienā rīkoti vairāki Krusta karu gājieni, kā arī šaipusē valdījis un karojis zemgaļi valdnieks Nameisis (Namejs). 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, ēdināšanas maksas

Pamatcena 28 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *