29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Nepieradinātā Vidzeme - Krustkalnu rezervāta takas, Burkānciema kazu sieri, Dumpju keramikas darbnīca un Viesienas klučkas "Lielajos Kupros". Dienas noslēgumā - skats no Brežģa kalna

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

6. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 29 € Rezervēt
Pamatcena 29 €

Ceļojuma programma

Iebrienam Vidzemē! Tajā, kas prom no ierastajām tūristu takām, bet glabā īsteno novada dvēseli - dabas bagātībās, amatu un saimniekošanas prasmēs un tajā, ko likt galdā ikdienā un svētkos! 

Ekskursijas programmā: 

7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas. 

Rīta pauze ceļā. 

Ar visstingrāko aizsardzības režīmu lepojas Krustkalnu dabas rezervāts, tomēr zinoša vietējā gida vadībā kādu mazu daļu no tā ir iespējams iepazīt! Dosimies nelielā pastaigā, lai iepazītu rezervāta bagātības - mežus, pļavas, ūdeņus, augus un dzīvniekus. 

Rezervāts dibināts 1977. gadā, lai saglabātu šeit izveidojušos īpatnējos dabas kompleksus, ko veido Madonas – Trepes vaļņa reljefs. Te augstas pauguru virsotnes mijas ar dziļām ieplakām, kurās izveidojušies nelieli ezeri un purvi, kā arī daudzi avoti. Šādos apstākļos Krustkalnos ir izveidojusies bagāta augu un dzīvnieku valsts. Rezervāta platība ir 2978 ha. Teritorijas lielāko platību aizņem meži. 

Gājienam Krustkalnu rezervātā aicinām nodrošināties ar laika apstākļiem un iešanai atbilstošiem apaviem un apģērbu. Pastaiga rezervātā ~1,5 - 2h. 

(Pastaiga rezervāta teritorijā - bez maksas)

 

"Burkānciems" -  kazu saimniecība, sierotava, "Madonas novada garša" objekts! Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir kazkopība un siera gatavošana. Ganāmpulkā ir ap 150 kazas. Saimniecības sierotavā top svaigais siers, Fetas, Mocarellas un Camambert veida sieri, kā arī puscietie sieri, kas tiek nogatavināti vismaz 2 mēn. Sierotavā top arī govs piena sieri. Saimniecība atrodas civilizācijas neskartā dabas nostūrītī starp Krustkalnu un Teiču dabas rezervātiem.

(Ekskursija, ražotnes apskate, degustācija EUR 5)

 

Dienas turpinājumā viesosimies pie keramiķiem Baibas un Eināra Dumpjiem, lai iepazītu Vidzemes keramikas tradīcijas. Šeit top ne tikai virpotie trauki, bet, sadarbībā ar arheologiem un citiem vēstures entuziastiem, arī senāko (neolīta perioda) podniecības procesu izzināšana - senie trauki pētīti un atdarināti Latvijas nacionālā vēstures muzeja vajadzībām. Iepazīsim seno un mūsdienu podniecību, kā arī būs iespēja iegādāties darbnīcā tapušos traukus! 

(Viesošanās darbnīcā - 2,50 EUR) 

 

Jau pēcpusdienā piestāsim brīvdienu mājā "Lielie Kupri", kur godā celtas un turētas vidzemnieku kulinārās tradīcijas - protams, ēdieni sātīgi un spēku dodoši! Ieklausīsimies saimnieces Silvijas stāstā par Vidzemes kulinārajām tradīcijām, kā arī nobaudīsim viņas gatavotās Viesienas klučkas - kartupeļu ēdienu ar gaļas mērcīti un krējumu, kā arī kafiju un pīrāgu. Viss saimniecībā vai kaimiņos uz vietas audzēts un svaigi gatavots! 

(Viesošanās saimniecībā, kulinārā programma un pusdienas - 6 EUR) 

 

Dienas noslēgumā - Skats uz Piebalgas kalniem un pakalniem no Brežģa kalna 11 metrus augstā skatu torņa, kurš te uzstādīts 2017.gadā! 

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Pasteidzies pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits grupā ļoti ierobežots! 

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēdināšanas izmaksas, ziedojumi

Pamatcena 29 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *