29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

MANA MĪĻĀ LATVIJA

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

24. - 27. decembris
4 dienas | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - krievu
Interlux Travel
no 108 € Rezervēt
Pamata + Ekskursiju pakete 108 €

Ceļojuma programma

Vidzeme – Latgale – Zemgale – Kurzeme             

Sigulda – Cēsis – Alūksne – Gulbene – Rēzekne – Ludza – Daugavpils – Jelgava – Saldus – Liepāja – Ventspils

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas ~07:00 (precīzu laiku lūgums skatīties mūsu mājaslapas sadaļā „Klientiem. Izbraukšanas grafiks” 2 dienas pirms ceļojuma).

Pirmo dienu veltīsim Vidzemei, kas ir ļoti skaista un krāšņa tieši rudenī.

Došanās uz Siguldu.

Sākumā dosimies uz Siguldas bobsleja trasi, kas tika uzbūvēta 1986. gadā un paredzēta gan bobslejam, gan kamanām. Trases kopējais garums ir 1420 m. Mums būs iespēja uzkāpt paša augšā, lai apskatītu Siguldu no putnu lidojuma augstuma. Tālāk dosimies uz Velnalu, kas atrodas 15 m garās klints piekājē, tūrisma zonas Sigulda-Krimulda-Turaida dienvidu daļā. Tā atrodas aptuveni 3 km attālumā no Siguldas tilta, labajā Gaujas pusē. Alas garums ir 35 m, bet platums – vairāk nekā 7 m, augstums sasniedz aptuveni 5 m. Velnala ir valsts nozīmes vēstures piemineklis.

Paradīzes (Gleznotāju) kalns ir viena no gleznainākajām vietām Siguldā. No šejienes paveras lielisks skats uz Gaujas ieleju, apskates tālums ir ap 12 km. Gleznotāju kalna apskates laukumu gleznu rādīšanai izmantoja slavenie mākslinieki.

Turklāt, varēsim pabarot gulbjus un pīles slavenā Siguldas dīķī, bet atpakaļceļā pieturēsim pie Krimuldas baznīcas, blakus kurai atrodas ļoti interesants labirints.

Pēc Siguldas dosimies uz Cēsīm.

Cēsis tiek uzskatītas par vissenāko pilsētu Latvijā. Tās atrodas gleznainā vietā, nacionālā parka teritorijā, Gaujas krastā, skujkoku ielokā. Tūristi mīl Cēsis tāpēc, ka tur ir pieejama mierīga atpūta, senlaicīga arhitektūra, romantiskas pastaigas pa senlaicīgām bruģētām ieliņām un skaista daba.

Apmeklēsim vispopulārāko vietu pilsētā — viduslaiku pils drupas, kuru 1206. gadā uzcēla vācu bruņinieki.

Tālāk dosimies uz Alūksni.

Alūksne – neliela un mājīga pilsētiņa Latvijas ziemeļos. Redzēsim Alūksnes Jauno un Veco pili, Alūksnes luterāņu baznīcu un daudz ko citu.

Došanās uz Gulbeni.

Iekārtošanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā.2. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Ekskursijas laikā Gulbenē redzēsim luterāņu baznīcu, katoļu baznīcu, parku, kā arī apmeklēsim visslavenāko apskates objektu: darbojošos šaursliežu dzelzceļu maršrutā Gulbene - Alūksne , jeb kā tautā to dēvē - Bānīti.

Došanās uz Latgali.

Pirmā pilsēta, kuru apmeklēsim Latgalē, būs Rēzekne.

Gājēju ekskursija pilsētā. Kaut gan Otrā Pasaules kara laikā tika izjaukts daudz nozīmīgu ēku, tomēr pilsētai ir izdevies saglabāt savu šarmu. Rēzeknes simbols – piemineklis “Vienoti Latvijai”, kuru tautā dēvē par Latgales Māru, uzskatot to par vienu no iespaidīgākajiem monumentālo ēku paraugiem Latvijā. Apmeklēsim Rēzeknes pilskalnu, 13.gs. vācu akmens pils drupas u.c. Rēzeknes objektus.

Tad apmeklēsim vēl vienu Latgales pilsētu - Ludzu.

Ekskursija Ludzā – senākajā pilsētā Latvijā. Pilsētai ir interesants vēsturiskais centrs, kur ielu plānojums ir izveidojies apkārt pilskalnam, kā arī koka apbūve ar interesantu dizainu.

Redzēsim arī Ludzas viduslaiku pils drupas. Pakalns ar pils drupām ir viena no iecienītākajām pastaigas vietām iedzīvotāju vidū, no kura paveras lielisks skats uz pilsētu.

Došanās uz Daugavpili.

Ekskursija Daugavpilī.

Daugavpils ir otrā lielākā Latvijas pilsēta, kā arī Latgales galvaspilsēta, kas visā tās pastāvēšanas laikā tika pārdēvēta četras reizes. Pilsētas vēsture aizsākusies no Dinaburgas cietokšņa, kas ir piederējis Livonijas ordenim. Vēstures, kultūru un likteņu saplūšana ir izveidojusi īpašu atmosfēru un burvību šajā mūsdienīgajā Latgales reģiona pilsētā.

Iekārtošanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā.3. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Došanās uz Zemgali.

Jelgavas apmeklējums.

Jelgava – studentu, prezidentu un hercogu pilsēta. Šī ir bijusī Kurzemes hercogistes galvaspilsēta, kuru dažādos laikos ir apmeklējušās virkne slavenu personību: grāfs Kaliostro, Kazanova, Pēteris I, Aleksandrs I. Diemžēl, pēc kara pilsēta ir gandrīz pilnībā zaudējusi savu kādreizējo skaistumu.

Tad dosimies uz Saldu.

Ekskursija Saldū. Saldus ir neliela, bet diezgan slavena pilsēta, kas atrodas Latvijas dienvidrietumos, kas atrodas Cieceres upes krastā.

Saldus, pirmkārt, ir slavena, pateicoties šeit ražotiem saldumiem, piemēram, saldējumam, jo šeit to gatavo no īstā piena. Vēl viens populārs saldums — slavenā konfekte „Gotiņa”, kuru ražo, izmantojot senās tehnoloģijas. Firmas veikalā var nogaršot 11 „Gotiņas” veidus.

Nozīmīgi tas, ka tieši Saldū ir dzimis slavenais latviešu mākslinieks Jānis Rozentāls. Tāpēc pilsētā ir muzejs, kas ir nosaukts viņa vārdā, kā arī ir J.Rozentāļa piemineklis. Vēl pilsētas viesiem ļoti patīk piemineklis ar neparastu nosaukumu „Medus piliens”.

Došanās uz Kurzemi.

Brauciens uz Liepāju.

Iekārtošanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā.4. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Ekskursija Liepājā.

Liepāja – ostas pilsēta Baltijas jūras rietumu piekrastē, vienīgā pilsēta Latvijā, izņemot Rīgu, kas nodrošina sauszemes, gaisa un jūras satiksmes pakalpojumus. Liepājai ir ne tikai savs ģerbonis, bet arī himna, kas ir veltīta vējam, jūrai un brīvībai.

Pastaigas laikā vecpilsētā redzēsiet: Sv. Trīsvienības katedrāli, kurā var ieraudzīt milzīgas mehāniskās ērģeles, Sv. Annas baznīcu, Piejūras parku, kur atrodas koncerta skatuve, bijusī pirts, kā arī „Spoku koks” – piemineklis slavenajai Latvijas rokgrupai „Līvi”.

Brauciens uz citu Kurzemes pilsētu – Ventspili.

Ostas pilsēta Ventspils ir sapņu un mūžīgās jaunības pilsēta, kas atrodas Ventas upes ietekā, Baltijas jūras krastā. Kādreiz pilsētai bija nozīmīga loma Hanzas savienības tirdzniecībā, bet kuģi no šejienes devās visās pasaules malās, ieskaitot Āfriku un Ameriku. Šeit ir saglabājusies senlaicīga ordeņu pils un vēsturiskie kvartāli, ir iekārtota promenāde ar skatiem uz ostu un govju skulptūrām, kas šeit ir visur un tām ir interesanti nosaukumi, piemēram, iebraucot pilsētā, viesus sagaida milzīga „Ziedu govs”, bet pilsētā var sastapt „Ceļojošo govi”. Tas viss ir pateicoties tam, ka 2002. un 2012. gadā pilsētā ir notikusi „Govju parāde” – publisks mākslas pasākums, kas atkārtoti notiks 2022. gadā. Pilsētā ir augstskola, izklaides parks, etnogrāfiskais muzejs un planetārijs.

Atgriešanās mājās vakarpusē.CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:
Brauciens komfortablā autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi
3 naktis viesnīcā (1 nakts Gulbenes, 1 nakts Daugavpils, 1 nakts Liepājas viesnīcā)
Ekskursija Siguldā
Ekskursija Сēsīs
Ekskursija Alūksnē
Ekskursija Gulbenē
Ekskursija Rēzeknē
Ekskursija Ludzā
Ekskursija Daugavpilī
Ekskursija Jelgavā
Ekskursija Saldū
Ekskursija Liepājā
Ekskursija Ventspilī
PĒC PIEPRASĪJUMA:
Fiksētas vietas autobusāPAPILDUS TIEK APMAKSĀTS:
Bobsleja trase – pieaugušiem: 1.00 €, bērniem - 0.50 €
Dzīvošana vienvietīgajā numuriņāAPMAKSA UZ VIETAS:
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietāsSVARĪGA INFORMĀCIJA:
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Ekskursijas var notikt gida pavadībā latviešu, krievu vau angļu valodā (atkarībā no tā, kādā valodā to pieprasīs 60% grupas dalībnieku)
Tūrisma pakalpojumu sniegšanas līguma paraugs
Pamata + Ekskursiju pakete 108 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *