29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv
29 700 300

KAZJUKA SVĒTKI VIĻŅĀ (Viļņas apskates ekskursija jau iekļauta cenā!)

trip-pic
5. marts
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Mundus Travels
no 30 € Rezervēt
Ceļojuma cena 30 €

Ceļojuma programma

Viļņas apskates ekskursija
Svarīgie Kazjuka svētki (Kaziuko mugė) tiek svinēti pavasara sestdienā
Lietuviešu kārumu iegāde mājiniekiem prāvākā veikalā
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Izbraucam plkst. 07:00 no rīta no stāvvietas Aspazijas bulvārī 5 un 7, Rīgā.
Pa ceļam stājamies tējas, kafijas / WC pauzei.
Dodamies uz Viļņu, seko Viļņas apskates ekskursijas pastaiga. Cauri Auštras jeb Ostrobramskas vārtiem ar mirdzošo Dievmātes ikonu nonākam Rātslaukumā, redzam Prezidenta pili, iespaidīgo Katedrāles laukumu, kam pāri slejas Viļņas cietokšņa Ģedimina tornis – galvenais Lietuvas tornis.
Pēc tam brīvais laiks pilsētā Kazjuka svētku baudīšanai. Grupas vadītājs izstāstīs un parādīs, kas kur redzams un darāms.
Kazjuka svētki (Kaziuko mugė) ir jautri pilsētas svētki un gadatirgi, svinēti Viļņas laukumos un ielās vismaz no 17. gadsimta.
Kad 4. martā godbijīgi nosvinēta senā valdnieka svētā Kazimira diena, jāseko līksmībai! Tā pienāk tuvākajā nedēļas nogalē kā jautri Mazie Kazīši (Kaziuko muge tieši to nozīmē).
Tuvi un tāli amatnieki ielās izliek atvesto, rosība mijas ar mūziku un dziesmām. Ir pārstāvēti lauku gardumi, rudzu maize, medus cepumi, kūpinājumi, alus un kvasi, un dažas lietas ir īpašas.
Tradicionālās ‘’palmas’’ ir sevišķā godā. Košās buķetes Lietuvā saucas verbas jeb ‘’zāles’’. Kazjukā tās nopirks, Palmu jeb Pūpolu svētdienā aiznesīs uz baznīcām iesvētīt. Palmas gatavo no krāsaini tonētām, kaltētām zālēm, lapām un ziediem, labības vārpām, tās var sasniegt iespaidīgus izmērus. Viducī ir vītolu vai kārklu zari, ap tiem rūpīgi veido košas dekorācijas. Lieldienu palmā apvienojas zaļo palmu lapas, ar kurām Jeruzālemes tauta māja, sveicot Jēzu, un lilija, Kazimira zieds. Kopš 14. gs. zināmā katoliskā tradīcija ir īpaši stipra Polijā un Lietuvā. Iesvētītā ‘’palma’’ glabājas aiz svētbildes, palīdzot pret zagļiem un bērnu stūrgalvību. Vēlāk to izmantos kā kvēpināmo zemnieka sētas svarīgās norisēs, kad tuvojas draudīgs negaiss vai lopus pirmoreiz dzen ganos, vai biteniekam pirmā stropu apgaita.
Citi īpašie produkti ir ‘’muginuki’’, sirds formas medus cepumi ar košiem cukura ornamentiem un bieži arī puišu vai meiteņu vārdiem. Pie mums tie vienkāršotā veidā zināmi kā ‘’tirgus pēperkoki’’, bet šoreiz būsim pie pirmavota. Tos pērk mīļajiem, un noteikti – ģimenes loceklim, kurš palicis mājās.
Atceļā piestājam kādā no lielveikaliem kārtīgām pusdienām un lietuviešu gardumu iegādei.
Atgriešanās sākumpunktā vēlu vakarā.


Ekskursijas cenā iekļauts:

  • Komfortabls transportlīdzeklis
  • Ceļu nodokļi
  • Visas ekskursijas / aktivitātes, kā norādīts programmā
  • Profesionāla ceļojuma vadītāja pakalpojumi
  • Izdales materiāli - sarunvalodas lapas (lietuviešu valoda)

Ekskursijas cenā nav iekļauts (papildus izdevumi):

  • Personīgie izdevumi, maltītes, iepirkšanās
Ceļojuma cena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *