29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv
29 700 300

JAUNZĒLANDES LIELAIS CEĻOJUMS (kalni, ledāji, fjordi, okeāns, lietusmeži - teiksmaini skati!)

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

6. - 24. janvāris
19 dienas | Jaunzēlande
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Mundus Travels
no 3 600 € Rezervēt
Ceļojuma cena 3 600 €

Ceļojuma programma

''Gredzenu pavēlnieka'' filmu neticamās ainavas ir īstas!
Kur angliski runājoša tauta sevi sauc par Kiwi? Tur. Kur dzīvo tetovētie maoru karotāji no piedzīvojumu stāstiem? Tur
Ceļojums nelielā grupā - šajā izrādē ir tikai vislabākās vietas!
Pirms 50 gadiem teica, Jaunzēlande, tā ir Dieva paša zeme! Janvāris ir vislabākais gadalaiks, lai to piedzīvotu!
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

NB! Var notikt izmaiņas datumos par vienu dienu!

1. / 2. diena
6. janvārī tiekamies ar grupas vadītāju Rīgas lidostā plkst. 11:50. Lidojums no 13:45, pārsēšanās lidojumi caur Helsinkiem un Dohu.

3. diena
8. janvārī agrā rītā 04:50  ielidojam Oklendā (Auckland), iekārtojamies vietās autobusā. Neliela grupa - tādēļ visas vietas ir vislabākās!
Dodamies ceļā pāri Bombay kalniem uz Rotorua, cauri Jaunzēlandes Waikato upes ielejas lauksaimnieciski bagātīgajiem rajoniem, garām Ngaruawahia, maoru karaļa dzimtenei. Tuvojoties vulkāniski aktīvajai Rotorua, gaisā jūt specifisku sēra smaržu. Vakarpusē relaksācijai pēc pārlidojuma paredzēts Polinēziešu SPA apmeklējums Rotoruā ar termālajiem baseiniem, karstajiem avotiem, masāžām un fantastisku skatu uz dārziem un ezeru.
Nakts motelī pie Rotorua (šeit un turpmākajās naktsmītnēs divvietu istabas ar ērtībām).

4. diena
Dienu vadām Rotorua apkaimē, kas ar burbuļojošiem dubļu un sēra baseiniem, geizeriem un kūpošiem siltiem avotiem ir ģeotermāls dabas fenomens.
Agrodome fermeru šovā iepazīstam 19 dažādas aitu sugas, tiek demonstrēti aitu cirpšanas paņēmieni, varam pabarot jaundzimušos jēriņus, vērot citus tradicionālos Jaunzēlandes fermas ikdienas darbus.
Seko Rainbow Springs Nature Park, dabas parka apmeklējums, tad iepazīstam Jaunzēlandes pirmiedzīvotājus maorus, to vēsturi un joprojām dzīvās kultūras parašas  Te Puia Rotorua - maoru mākslas un amatniecības institūtā.
Nakts motelī pie Rotorua.

5. diena
Pa ceļam uz Taupo piestāsim Wai-O-Tapu Thermal Wonderland, Karsto avotu brīnumzemes parkā, kas ne velti tiek tā dēvēts - te sastopami dažādi dabiski krāsaini ūdens baseini, geizeri, karstu dubļu ezeriņi, minerālu terases un vulkāniskas izcelsmes ezeri, ko klāj ūdens garaiņu mākonīši. Varēsiet klātienē vērot geizera izvirdumu!
Ceļš vīsies caur Kaingaroa mežiem, kas klāj vairāk nekā 150 000 hektārus ziemeļu-austrumu virzienā no Taupo un ir Jaunzēlandes kokapstrādes un papīra ražotāju balsts. Pa ceļam apstāsimies pie slavenā Huka ūdenskrituma, kas atrodas tikai 8 km no Wairakei upes iztekas no Taupo ezera.
Nakts motelī pie Taupo.

6. diena
Dienu sākam ar skaistu un garu pārbraucienu. Ceļš ved gar Taupo ezeru līdz Turangi pilsētiņai ezera dienvidu krastā, gar Tongariro Nacionālā Parka vulkāniem Tongariro, Ngauruhoe un Ruapehu. Pēc tam dosimies caur Rangitikei upes ieleju un Manawatu stepes plašumiem, kas slaveni ar lielo aitu populāciju.
Pēcpusdienā ekskursija pa Velingtonu - Viktorijas kalns, Parlamenta ēka un Te Papa muzejs, kur varēsiet uz savas ādas izbaudīt, kā šūpojas ēka zemestrīces laikā, baudīt mākslu un citas interesantas ekspozīcijas.
Nakts motelī Velingtonā vai pie tās.

7. diena
No rīta agri kāpjam uz prāmja klāja un dodamies 3 stundu ilgā, 92 km garā jūras ceļā pāri Kuka šaurumam uz dienvidu salu.
Baudot vienu no skaistākajiem prāmja pārbraucieniem pasaulē, tuvojamies Piktonai, kuģis slīd starp skaistajiem Malborough Sounds nacionālā parka fjordiem. Te paveras pasakaini skati uz skaisto dienvidu salas reljefu.
Izbaudām Marlborough vīna garšu vīna darītavās, tad gar okeāna krastu dodamies vērot roņu koloniju un vaļus (vaļi parasti ir tuvumā) Kaikorua.
Nakts motelī Kaikorua.

8. diena
Pastaiga pa Kaikoruas skatu vietām, dodamies gar okeāna krastu uz Kristčērču (Christchurch), kur, paredzams, tiksimies ar latviešiem, tad apskatīsim pašu pilsētu, katedrāle, atjaunotais tramvajs, Hagley parks, lašu zvejas osta u.c.
Nakts motelī Kristčērčā.

9. diena
Christchurch apkārtne, ar unikālo dabu apveltīta pussala, te ir pingvīnu un roņu kolonijas, vecās franču un maoru apmetnes un koloniālais muzejs (ja būs vēlme).
Nakts motelī Kristčērčā.

10. diena
Atvadāmies no Christchurch un dodamies pārbraucienā uz Queenstown. Skatām Jaunzēlandes augstāko virsotni Kuka kalnu un Tekapo ezeru, kas ir slavens ar košo tirkīzzilo krāsu.
Piestāsim ezera dienvidu krastā, lai apmeklētu slaveno nelielo Labā gana, Good Shepherd baznīciņu - tās altāris atrodas pie loga, no kura paveras pasakains skats uz ezeru un kalnu virsotnēm. Šī ir viena no visvairāk fotografētajām vietām Jaunzēlandē un, kad to ieraudzīsiet, Jums taps skaidrs, kāpēc.
Blakus redzams aitu ganu suņa piemineklis, uzsverot šī cilvēka drauga nozīmi salas fermeru dzīvē.
Pāri kalniem un lauksaimniecības zemēm sasniedzam Queenstown, kur nakšņojam.

11. diena
Agri no rīta dosimies ceļā, kas vijas gar kalnu grēdām un skaistiem ezeriem, cauri mežiem, gar ūdenskritumiem un ziedošu pļavu plašumiem.
Piestāsim pie Mirror Lakes (Spoguļezeriem), kas ir slaveni ar to, ka skaidrās dienās iespējams redzēt fantastiskus apkārtējās ainavas atspulgus, šeit ūdens ir tik dzidrs, ka redzēsiet katru zemūdens augu vai zivtiņu.
Milford Sound ir viens no skaistākajiem fjordiem pasaulē - klinšainie kalni strauji slejas augšup, to sienām cieši piekļaujas bagātīgi lietusmeži, krīt lejup simtiem metru augsti ūdenskritumi. Visu šo skaistumu vērojam, dodoties pēcpusdienas kruīzā, piebraucot ūdenskritumu piekājēm, dodoties līdz pat Tasmānijas jūrai!
Pēc kruīza ceļš atpakaļ un nakšņošana Kvīnstaunā.

12. diena
Brauciens no Queenstown, baudot fantastiskas kalnu, ledāju, upju ieleju un ezeru ainavas. Brauksim cauri gleznainajai Wanaka pilsētiņai, kas atrodas kalnu ielenkumā Wanaka ezera krastos, no kura ceļš ved gar vēsturisko Cardrona Hotel un ziemas slēpošanas kūrortiem pāri kalnu grēdām ar pasakainiem skatiem uz Remarkables kalniem uz Wakatipu.
Redzam Jaunzēlandes zeltraču ciematu Arrowtown, pavisam mazu pilsētiņu ar vienu ielu, kas pārtapis par stilīgu kūrortu ar labiem restorāniem un suvenīru veikaliņiem.
Nakts Greumouth.

13. diena
Pa ceļam uz Piktonu dosimies cauri Blenheimas vīnu dārziem un kalnu ielejām, piestāsim pie Punakaiki Pankūku klintīm - vēl vienu pasaules brīnumu, vēju un lietus pārveidotas neparastas formas kaļķakmens klintis.
Nakts motelī Piktonā.

14. diena
No rīta agri kāpjam uz prāmja klāja un dodamies atpakaļ, tāpat 3 stundu ilgā un 92 km garā ceļā pāri Kuka šaurumam uz Ziemeļu salu.
Baudot vienu no skaistākajiem prāmja pārbraucieniem pasaulē, dodamies caur oriģinālām pilsētiņām un neskaitāmajām pludmalēm uz Hawera.
Nakts viesnīcā Haverā.

15. diena
Unikālais Egmonta nacionālais parks ar Egmonta raga bāku, Egmonta kalnu.
Iekārtojamies viesnīcā Auckland, Oklendā.

16. diena
No rīta dodamies uz unikālo Waipua meža parku, kur aug slaveni gigantiski kauri koki, pa ceļam piestājam Kauri muzejā.
Nakts Oklendā.

17. diena
Kia Ora- laipni lūgti atkal Auckland! Visa diena pilsētā. Jaunzēlandē ir 4 milj. iedzīvotāju, no tiem 1,2 miljoni dzīvo Oklendā. Agrāk tā bijusi Jaunzēlandes galvaspilsēta. Oklenda ir izkārtota 75 km garā zemes strēlē starp divām ostām, tāpēc to mīļi dēvē par Buru pilsētu. Te notiek arī Amerikas kausa izcīņa burāšanā.
Oklenda izveidojusies uz 35 bijušiem vulkāniem, jaunākais Rangi Toto ir ap 800 gadu vecs. Ielas pilsētā ved kalnā augšā, kalnā lejā. Edenas kalna virsotnē ir vulkāna krāteris. Te ir arī ir zīme - nulles punkts, no kura tiek veikti visi mērījumi Oklendā. Vulkāna nogāzes ir grūti pļaujamas, tāpēc te ganās govis, bet kādreiz bijušas arī aitas. Plaša pilsētas panorāma paveras no Bastiona kalna, kur atradušies maoru nocietinājumi.
Oklendas simbols ir 328 m augstais Sky Tower, kura pamati ir 15 m dziļumā. Tornis testēts zemestrīcēm un spēj izturēt pat 8 balles stipru zemestrīci. Tornis piedāvā asas izjūtas, tā skatu laukumā pārsteidz bieza stikla grīda, caur kuru paveras galvu reibinošs skats uz leju. No torņa laukuma 192 m augstumā tiek piedāvāts nolēkt brīvā kritienā no pilsētas augstākās celtnes... un palikt dzīvam.
Nakts Oklendā.

18. diena
Lidostā ierodamies 23. janvārī 14:15, izlidojam 16:15.

19. diena
Pārlidojumi, līdz 24. janvārī 17:35 atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Aviobiļetes un bagāža
 • Komfortabls transportlīdzeklis visā maršrutā (viena vieta), degvielas un stāvvietu izdevumi
 • Nakts kvalitatīvos 3* moteļos 2-vietu istabās
 • Brokastis atbilstoši programmai
 • Ekskursiju un aktivitāšu pakete, kā norādīts programmā
 • Ieejas biļetes 4 svarīgākajos objektos (2 termālie parki, delfīnu vērošana, dzīvnieku šovs)
 • Prāmja brauciens no Ziemeļu salas uz Dienvidu salu un atpakaļ
 • Latviski runājoša profesionāla ceļojuma vadītāja darbs
 • Izdales materiālu pakete - maoru sarunvaloda, pilsētu plāni
Cenā nav iekļauts (papildu izmaksas):
 • Ēdienreizes, izņemot brokastis, kur norādīts programmā
 • Dažādi personīgie izdevumi, iepirkšanās un dāvanas
 • Iebraucēja reģistrācijas maksa (~45 NZ$)
Ceļojuma cena 3 600 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *