29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv
29 700 300

ZEMES ZIEMEĻU MALA -ARKTISKĀ SVALBĀRA (ŠPICBERGENA)

trip-pic
20. - 25. maijs
6 dienas | Norvēģija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Impro ceļojumi
no 2 095 € Rezervēt
Ceļojuma cena 2 095 €

Ceļojuma programma

piektdiena, 20.05.
Rīga – Oslo – Longyearbyen
 05.45 pulcēšanās Rīgas lidostā (iepretim Air Baltic birojam)
 07.55 – 08.35 lidojums Rīga – Oslo
 09.45 – 12.40 lidojums Oslo – Longjērbīene (Svalbāra)
 īss transfērs uz viesnīcu Longjērbīenes centrā
 pēcpusdienā ekskursija pa Longjērbīeni (kājam grupas vadītāja pavadībā) – pirms vairāk nekā 100 gadiem dibinātā Svalbāras galvaspilsēta, kas iegūlusies Adventfjorda malā, lepojas ar pasaulē vistālak uz ziemeļiem esošas pilsētiņas titulu. Te apmeklēsim Ledus lāča pieminekli; krāsaino namiņu galeriju, pasaulē uz ziemeļiem vistālāko baznīcu un Svalbāras muzeju, kur iepazīsim šo Arktisko salu vēsturi un dzīvnieku valsti.
***+viesnīca Longjērbīenē Svalbard Hotel The Vault

sestdiena, 21.05.
Longyearbyen – Prince Charles Foreland – Longyearbyen
 7 h Valzirgu safari ekskursija – izbrauciens ar nelielām, slēgta tipa ātrlaivām pa otru garāko Svalbāras fjordu Isfjordu (Isfjorden - Ledus fjords) un tālāk uz Špicbergenai piegulošo Prinča Kārļa Zemes salu, kurā mājo 30-50 valzirgu tēviņu kolonija. Pēc skata pasaulē reti sastopamie plēsēji atgādina milzīgu roni ar garām ūsām un lieliem ilkņiem, kas tiem palīdz atgaiņāties no leduslāču nagiem, tomēr to zinātniskais jeb latīniskais nosaukums Odobenus Rosmanus ir maigi izskatoties dīvains - ar zobiem ejošie jūras zirgi. (Ekskursija ir atkarīga no laika apstākļiem - ja izkuģojot no Īsfjorda, jūra būs nemierīga, kapteinim ir tiesības mainīt maršutu un plānotās ekskursijas vietā doties meklēt valzirgus un citus Arktikas dzīvniekus Isfjorda teritorijā)
 pa ceļam pietura pie varenajām Putnu klintīm, ko apdzīvo nedaudz pingvīniem līdzīgās Tievknābju kairu kolonijas, bet apkārtnē bieži vērojami citi alku dzimtas putni - Atlantijas tuklīši
***+viesnīca Longjērbīenē

svētdiena, 22.05.
Longyearbyen – Pyramiden – Longyearbyen
 gleznains, pilnas dienas izbrauciens ar kuģīti pa Billefjorden – skaistāko Centrālās Svalbāras fjordu, kur maija beigās parasti vēl dreifē mazi aisbergi. Kruīza laikā apskatīsim stāvo un izroboto Skansen kalna klinti, kuras pakājē zviedri savulaik izveidoja apmetni, iespaidīgo Nordenskiold ledāju un padomju laiku spoku pilsētu Piramidenu
 25 km garais un 11 km platais Nordenskiold ledājs - viena no lielākajām Špicbergenas ledus mēlēm
 Piramidena – National Geoghraphic šo 1996. gadā pamesto padomju laiku miestu pasludinājis par vienu no interesantākajām spoku pilsētām uz Zemes. Piramidena izskatās kā steigā pamesta vieta, ko apvij īpaša, nedaudz spocīga pasaules malas gaisotne. (Ja piestātne būs brīva no ledus (parasti no maija beigām), tad piestāsim krastā un dosimies ~1,5 h ekskursijā kājām pa Piramidenu.)
 kruīza laikā turam kameras gatavībā, jo noteikti būs iespēja redzēt pāris Svalbāras roņu sugas (Pogainie, Plankumainie, Grenlandes roņi un Jūras zaķi jeb Bārdainie roņi), kā arī visdrīzākais Belugas vaļus un varbūt vēl kādu no Arktikas iemītniekiem. Ja ļoti paveiksies, tad šajā kruīzā ir iespējams ieraudzīt arī Arktikas karali - ledus lāci!
***+viesnīca Longjērbīenē

pirmdiena, 23.05.
Longyearbyen – Barentsburg – Longyearbyen
 pilnas dienas izbrauciens ar kuģīti pa Isfjordu uz seno ogļraču pilsētu Barencburgu un vareno, 18. gs. dāņu ģeologa vārdā nosaukto ledus sienu – Esmark ledāju
 ap simts gadus senā Barencburga 20. gs. nogalē gandrīz pārvērtās par padomju laiku mirušo pilsētu, tomēr tā vēl saglabā dzīvības pazīmes – lielā daļā veco koka namiņu svilpo vējš, pilsētas galvenajā laukumā vēl arvien slejas Ļeņina krūšutēls un piemineklis senču ideoloģijai ar uzrakstu „Наша цель — коммунизм”, mazajā ortodoksālajā baznīciņā joprojām zvana zvani, bet vecā skola joprojām saglabājusi daiļos sienu gleznojumus ar arktiskajiem dzīvniekiem un Kremļa attēlu pašā vidū. Kāpsim krastā un dosimies ~1,5 h ekskursijā pa Barencburgas zīmīgākas vietām.
***+viesnīca Longjērbīenē

otrdiena, 24.05.
Longyearbyen
 brīva diena Longjērbīenā, kuru katrs var pavadīt pēc saviem ieskatiem
 par papildus samaksu iespēja doties izvēles ekskursijās: 1) grūts pārgājiens uz Larsbreen ledāja Ledus alu (~100 EUR), kur kā Alise pa truša alu nolaidīsimies Ledus Brīnumzemē (~2 h pārgājiens augšup uz ledāja un ~1,5 h lejā; obligāti nepieciešami labi pārgājienu apavi ar rievoto zoli; ledus alā vietām ir ļoti šauras ejas!); 2) aktīvs izbrauciens ar suņu pajūgu Foxfonna kalnā (~190 EUR); 3) Gruve No 3 raktuvju tūre (~85 EUR) - aizmirstībā atstātas raktuves, kur var iepazīt skarbo ogļraču dzīvi un iepazīt ogļraču pamesto tehniku.
Ledus alas un suņu pajūgu tūres parasti ir pieejamas līdz maija beigām!
Pieteikšanās tūrēm un plašāka informācija par ekskursiju iespējām grupas sapulcē!
***+viesnīca Longjērbīenē Svalbard Hotel The Vault

trešdiena, 25.05.
Longyearbyen – Oslo – Rīga
 brīvs rīts Longjērbīenē vai ~40 min pastaiga uz pamesto Gruve No 2 raktuvju skatu punktu, kas plašāk pazīstamas kā Santa Klausa raktuves – vietējie bērni tic, ka ziemā tajās mājo Ziemassvētku vecītis, tāpēc blakus esošajā pastkastītē met tam savas vēstulītes
 ~11:15 transfērs uz Longjērbīenes lidostu
 13.25 – 16.20 lidojums Longjērbīene – Oslo
 19.20 – 21.50 lidojums Oslo – Rīga

Piemaksa, ja vēlaties vienvietīgu numuru viesnīcās – EUR 395 (vienvietīgie numuri ļoti ierobežotā skaitā)

Ceļazīmes cenā ietilpst
 lidojums Rīga – Oslo – Longjērbīene – Oslo – Rīga (ekonomiskā klase, 20 kg nododamā bagāžā, nav ēdināšana), lidostu nodokļi
 lidostas-viesnīca transfēri un 3 aprakstā minētas kuģīšu ekskursijas
 ***+ viesnīca Svalbārā (5 naktis), divvietīgos numuros ar WC/dušu;
 5 brokastis; kuģīšu dienās - 2 siltās pusdienas un 1 vieglas pusdienas
 ieejas maksa ceļojuma programmā minētajos apskates objektos
 IMPRO grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi
 veselības apdrošināšana ar Covid-19 risku

Ceļazīmes cenā neietilpst
 personīgie izdevumi; vakariņas (un pusdienas 20.05 un 24.05-25.05); Covid-19 testi ja tādi nepieciešami
 ieejas maksa apskates vietās un apskates objektos, kuri nav iekļauti ceļojuma programmā vai minēti kā papildus
 rekomendējamas dzeramnaudas ~25 EUR apmērā, kas jāmaksā tiešajiem pakalpojumu sniedzējiem Svalbārā

Pieteikšanās ceļojumam
avanss: EUR 500
otrā iemaksa: 20.11. EUR 900
pilna summa: 15.02. atlikusī summa
 ja minētās iemaksas nav izdarītas laikus, IMPRO patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt, iepriekš par to nebrīdinot!

Atteikšanās no ceļojuma
atteikšanās datums: līdz 20.11., zaudētā summa - EUR 250
atteikšanās datums: pēc 20.11., zaudētā summa - EUR 850
atteikšanās datums: pēc 15.02., zaudētā summa - visa summa

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti un vīzas
Svalbāra ir starptautiska teritorija, kas atrodas Norvēģijas pāraudzībā, tāpēc ceļojot uz Svalbāru ir nepieciešama LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007.gada 19.novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
ID karte šim ceļojumam NEDER!
Papildus dokumenti nepilngadīgajiem: ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu- dzimšanas apliecība vai notariāli apstiprināta tās kopija; ja neviens no vecākiem nebrauc līdzi- notariāli apstiprināta viena vecāka atļauja vai notariāli apstiprināta tās kopija.

Grupas sapulce 26. aprīlī plkst. 17:30 Rīgas Latviešu biedrības namā (pulcēšanās vestibilā)

Uzmanību! Grozījumi piedāvātā ceļojuma programmā un/vai ceļojuma cenā ir pieļaujami LR normatīvo aktu ietvaros nodokļu un valūtas kursu izmaiņu gadījumos, ka arī citu apstākļu ietekmē, kas nav atkarīgi no pakalpojumu sniedzēja.

Kuģīšu kapteiņiem sliktos laika apstākļos ir tiesības mainīt maršrutu vai atcelt ekskursiju!
Ceļojuma cena 2 095 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *