Tallinas iela 30, Rīga
cb@cb.lv

PORTUGĀLE AR AZORU SALU APMEKLĒJUMU

trip-pic
11. - 21. oktobris
11 dienas | Portugāle
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - krievu
Interlux Travel
no 1 098 €
1298 €
Rezervēt
Pasteidzies! -200€
1 098 €
Standarta cena 1 298 €
Akcijas cena 1 098 €

Ceļojuma programma

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS
Nododamā bagāža līdz 23 kg (Rīga – Lisabona – Rīga)
Rokas bagāža līdz 8 kg (Rīga – Lisabona – Rīga)
Pasažieru nodevas
Transporta pakalpojumi
Lidojums Rīga – Lisabona – Rīga (Airbaltic)
Lidojums Lisabona - Ponta Delgada - Lisabona (Ryanair) *(Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu)
1 maza soma (40 cm x 20 cm x 25 cm) Lisabona - Ponta Delgada - Lisabona
7 naktis viesnīcā 3 * ar brokastīm (divvietīga izvietošana)
3 naktis 3 * ar 2 brokastīm Ponta Delgadā (divvietīga izvietošana)
Kompānijas pārstāvja pakalpojumi visa ceļojuma laikā
Ekskursija “Koimbra,Busako – noslēpumains mežs”
Ekskursija “Tomara, Bataļja, grotas, Fatima”
Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša”
Ekskursija Lisabonā
Ekskursiju brauciens pa Sanmigela salu
Ekskursiju brauciens uz Furnašu

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu laiku skatieties mūsu mājas lapā 2 dienas pirms lidojuma sadaļā „Izbraukšanas grafiks”). Lidojums Rīga-Lisabona.

Brauciens uz 3* viesnīcu. Iekārtošanās, atpūta.

2. DIENA

Brokastis.

Ekskursijas brauciens “Tomara, Batalja, grotas, Fatima”.
Tomaru ieskauj tamplieru noslēpumi. Šeit atradās portugāļu tamplieru galvenā mītne, kas savu varu Portugālē ir saglabājuši arī pēc ordeņa iznīcināšanas citās Eiropas valstīs. Klosterī ir saglabājusies unikāla apaļa baznīca – “šarola”. Cietokšņa un klostera apskate (ieejas biļete 6 €/ no cilvēka).

Tālāk dosimies uz Bataljas pilsētiņu. Bataljas klosteris ir portugāļu gotikas pērle – Portugāles uzvaras pie Alžubarotas un neatkarības simbols. Klosteris ir portugāļu monarhu ģimenes kapliča. Šeit ir apglabāts cilvēks, kas iedvesmoja ģeogrāfiskos atklājumus – princis Dons Enrike, kas vēsturē pazīstams kā Enrike Jūrasbraucējs.
Katedrāles apskate, brīvs laiks suvenīru iegādei.
Tālāk dosimies uz grotām. Starp dažādiem Portugāles brīnumiem, ir arī gana neparastas lietas – dabas veidotās. Gruta da Moeda kalnu sistēmas grotas, kur savām acīm var redzēt stalaktītus un stalagmītus, pazemes ūdenskritumus un Vēlmju ezeru (ieejas biļete 7 €/ cilvēka).
Pēc pieturvietas pusdienu ieturēšanai atgriezīsimies Fatimā, kas ir starptautiskais svētceļojumu centrs valstī. 1917. gadā mazajā provinces pilsētiņā Fatimā notika brīnums – Jaunavas Marijas parādīšanās. Šo svēto vietu katru gadu apmeklē miljoni svētceļotāju un to var salīdzināt ar Lurdu Francijā.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

3. DIENA

Brokastis.

Ekskursija Lisabonā.

Lisabona ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. To dibināja vēl senie feniķieši. Gadu gaitā tā ir mainījusies līdz nepazīšanai, jo tā ir saglabājusi visu traģēdiju rētas, kas plosījušās Portugālē, it īpaši 1755. gada zemestrīce. Tikai neliels Belenas rajons atgādina par kādreizējo Portugāles galvaspilsētas diženumu. Mēs redzēsim Žeronīma klosteri un Belenas torni, pieminekļus, kas ir uzskaitīti UNESCO sarakstā. Žeronīma klosteris un Belenas tornis – spilgts neparastā manuelino stila paraugs, kuru var sastapt tikai Portugālē. Tajā ir apglabāts Vasko de Gama, kā arī daudzi karaļi. Blakus atrodas Prezidenta pils, Kariešu muzejs, lieliskais Impērijas laukums un piemineklis pirmatklājējiem. Blakus atrodas vissenākā fabrika, kas ražo slavenos pasteis de belem – saldās kūciņas, kas obligāti jānogaršo.

Ekskursijas turpinājumā brauksim pa Težu upes krastmalu līdz galvenajam pilsētas laukumam – Komercijas laukumam, redzēsim pieminekli karalim Žoze pirmajam un lielisko Triumfa arku. Ekskursijas laikā apmeklēsim Baiša un Alta rajonus, Eduardo 7. parka skatu laukumu, Marķīza Pombala laukumu, galveno pilsētas prospektu – Neatkarības prospektu, apmeklēsim galveno Komercijas laukumu un senos Alfamas kvartālus, katedrāli un apmeklēsim lielisku Rossio laukumu un staciju, pastaigāsimies pa senāko Augusto ieliņu, redzēsim Santa Žustas liftu – ieklausīsimies pilsētas elpā un mēģināsim sajust tās garu.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis.

Ceļš uz seno Portugāles galvaspilsētu - Koimbru.

Koimbra ir sena studentu pilsēta, kas tiek uzskatīta par nacionālo kultūras galvaspilsētu un izglītības šūpuli; tieši šeit atrodas pirmā valsts universitāte, kas tika dibināta 1290. gadā. Redzēsim veco cietoksni, kas pašlaik ir universitāte, seno katedrāli un pa šaurām arābu ieliņām nokāpsim Mondego upes krastā. Brīvs laiks, iespēja ieturēt pusdienas.

Tālāk mēs dosimies uz noslēpumaino Busako mežu, kur kadreiz dzīvoja druidi. No 19 gs. karalis Ferdinands II izveidoja šeit medību teritoriju, bet karalis Karlos I uzcēla šeit savu pili.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis.

Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Porto (piemaksa 49 €).

Clerigos torņa apskate. Tas ir pilsētas simbols un pārsteidz ar savu augstumu un skaistumu. Apmeklēsiet Brīvības laukumu, kas ir vēsturiskā centra sirds, kā arī Sv. Benedikta dzelzceļa staciju, kas ir iekļauta 14 pasaules skaistāko dzelzceļa staciju sarakstā. Tai ļoti tuvu atrodas 11. gs. celtā Katedrāle – reliģijas varenības simbols. Apskatīsiet baroka laikmeta skaistākas baznīcas, apmeklēsiet vecus pirātu kvartālus. Tāpat arī būs iespēja aplūkot unikālo pilsētas panorāmu. Pēc iepazīšanās ar pilsētu apmeklēsiet vīna pagrabus, kur tiek izturēts un “noveco” slavenākais portugāļu vīns – portvīns. Pēc iepazīšanās ar šī vīna ražošanas vēsturi un tradīcijām, tiks piedāvāta dažādu portvīnu degustācija. Vīna pagrabā iemācīsieties atšķirt portvīna šķirnes. Būs iespēja izbaudīt šī vīna dažādās kategoriju garšas. Attīstīsiet savas degustācijas prasmes un iespējams pa īstam iemīlēsiet portvīnu. Būs iespēja arī iegādāties šos gardos vīnus. Jūs iemācīsieties pareizi degustēt portvīnu un uzzināsiet par tā galvenajām īpašībām. Pēc vēlmes varēsiet arī iegādāties šo dzērienu. Portvīna degustācijas cena ~ 14 € (degustācija pēc vēlēšanās). Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

6. DIENA

Brokastis.
Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša”.

Dosimies uz karalisko ciematiņu - Obidušu, kuram viduslaikos iedeva nosaukumu “līgavu pilsēta”. Ciematiņš ir pilnībā paslēpies aiz pilsētas sienām, kur valda viduslaiku gars, bet vietējie iedzīvotāji pasniedz neparastu dzērienu “jinja” šokolādes glāzītēs. Uzzināsim, kā ir radusies portugāļu šokolāde, kāpēc kāpostlapa ir tik populāra un redzēsim unikālos darbus, kuri pieder Portugālē vienīgajai 17.gs. māksliniecei, kas savu arodu ir izkopusi pašmācības ceļā – Žozefai de Obidušai. Brīvs laiks.
Tālāk dosimies uz Nazare zvejnieku ciematiņu, kur ir noticis brīnums ar Donu Rupinjo un uzzināsim, kāpēc vietējās zvejnieces valkā 7 svārkus vienlaicīgi, kā arī nogaršosim zivju ēdienus (piemaksa).
Brīvs laiks pusdienām un suvenīru iegādei, pludmalē iespējams nopeldēties, ja nebūs viļņu.

Tālāk apmeklēsim Alkobasas pilsētiņu ar tās milzīgo cisterciešu klostera un katedrāles kompleksu, kā arī uzzināsim Pedro un Inešas stāstu, kurus dēvē par portugāļu Romeo un Džuljetu.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis.

Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens “Sintra un Roka rags” (piemaksa 39 €).

“Sintra ir zeme, kur katrs var atrast savas dzimtenes daļiņu”. Regaleira muižas apmeklējums ieinteresēs ar filozofiju un paradīzes dārzu, pastāstīs masonu vēsturi un atklās saimnieka noslēpumus, (piemaksa par ieejas biļetēm Regaleira muižā - pieaugušie - 10 €, 6 -16 gadi un pēc 65 gadiem ~ 6 €, līdz 5 gadiem - bezmaksas). Jūs sagaidīs daudz interesantu mīklu, bet atbildes pārsteigs pat viskaislīgāko mistificētāju. Sintra un tās senās šaurās ieliņas, vairākas kafejnīcas un restorāni, mazi veikali, kur varēsiet novērtēt vietējo meistaru profesionalitāti, kā arī nopirkt suvenīrus, lai atcerētos pilsētu. Un tikai šeit jebkurā kafejnīcā varēsiet nogaršot tradicionālo vietējo cepumu “keižadaš”.

Pēc Sintras dosimies uz Roka ragu - „vietu, kur beidzas zeme un sākas jūra.” (Luiss Kamoens). Pa ceļam redzēsim neparastu ainavu maiņas kontrastu – no priežu un eikaliptu mežiem līdz smilšu kāpām.

Brīvs laiks Kaškaiša piekrastē, iespēja ieturēt pusdienas (50 m attālumā no pludmales). Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, iespējams nopeldēties.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

8. DIENA

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana.

Lidojums Lisabona - Ponta Delgada 

Ierašanās Sanmigela salā, pils.Ponta Delgada

Brauciens uz viesnīcu 3 *. Iekārtošanās, atpūta.

9. DIENA

Brokastis.

Ekskursijas brauciens pa ,,Svētā Miķeļa,, (São Miguel) salu.

Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim salas rietumu un Centrālo daļu.

Ananāsu plantācijas apmeklējums. Viens no mūsu pieturas punktiem - Karvao skatu laukums (Pico Do Carvao), no kura varēsim aplūkot skaisto salas panorāmu. Tālāk dosimies augšup pa kalnu ceļu pie slavenā Karaliskā skata (Višta du Rejs), no kura paveras brīnišķīgs skats uz vienu no septiņiem oficiāli atzītiem Portugāles dabas brīnumiem - Zilo un Zaļo ezeru. Mūsu ekskursijas laikā apmeklēsim Sidades ieleju (Sete Cidades), kur apstāsimies uz kafijas pauzi.

Pusdienas vienā no vietējiem restorāniem.

Ekskursijas brauciena turpinājumā dosimies uz salas centrālās daļas augstkalni pie ainaviskā Uguns ezera (Lagoa do Fogo). No 900 m augstuma virs jūras līmeņa jūsu acīm pavērsies fantastiska ainava uz dienvidu un ziemeļu piekrasti. Ezera nogāzes ir klātas ar endēmiskajiem mežiem, kurus ir iecienījuši jūras putni savām ligzdošanas vietām. Lagoa do Fogo ir dabas rezervāts, tāpēc šeit ir aizliegta jebkāda cilvēka darbība.

Atgriešanās viesnīcā.

10. DIENA

Brokastis.

Ekskursiju brauciens uz Furnasu

Sao Miguel – obligāts apskates objekts katram salas viesim.

Mēs apmeklēsim Santa Irija skatu laukumu, no kura paveras lieliska, salas ziemeļu krasta panorāma. Paciemosimies Gorreana tējas fabrikā, kur ražo melno un zaļo tēju. Šī vieta ir unikāla ar to, ka ir vienīgā vieta Rietumeiropā, kur tiek audzēta tēja. Šeit jūs redzēsiet visu tējas ražošanas procesu, uzzināsiet fabrikas vēsturi. Ja laika apstākļi mums būs labvēlīgi – uzkāpsim arī uz Pico do Ferro skatu laukuma.

Furnasa - neliels ciemats vulkānu ielejā, kur līdz šim rit vulkāniskā darbība un pret debesīm savas strūklas šauj geizeri. Neparasta ainava ar tvaiku mākoņiem, ļoti mitra un silta zeme ir radījusi īpašu mikroklimatu tropiskajiem un subtropu augiem, kuri tika iestādīti šeit 18. -19. gs., kā rezultātā ir izveidojies neatkārtojamais Terra Nostra parka tēls.

Pusdienlaikā – dosimies uz Kaldeirašu, kur Furnavas ezera krastā, tiek gatavots slavenais Kuzidu (gaļas un dārzeņu sautējums, kas tiek sautēts 6 stundas vulkāniskās zemes krāsnīs). Vakariņas vietējā restorānā (piemaksa 35 €)

Terra Nostra - idiliskā parka apmeklējums, šeit Jums būs unikāla iespēja vienuviet ieraudzīt tropu eksotisko augu un mērenā klimata faunas miksējumu. Tiem, kas vēlēsies būs iespēja nopeldēties baseinā ar ūdeni, kas bagāts ar dzelzi, bet komfortablo ūdens temperatūru nodrošina siltums, kas nāk no zemes dzīlēm. Tālāk mēs dosimies uz minerālūdeņu ieleju, kura ir viena no bagātākajām Eiropas hidroloģiskajām zonām (vairāk nekā 20 dažādi avoti, kuri atšķirās pēc minerālūdeņu ķīmiskā sastāva). (ieteicams ņemt līdzi melnās krāsas vai brūnās/sarkanās krāsas peldkostīmus un dvieļus.

Atgriešanās viesnīcā.

11. DIENA

Agrā numuru atbrīvošana.

Transfērs uz lidostu.

Lidojums Ponta Delgada - Lisabona

Pārsēšanās Lisabonas lidostā

Lidojums Lisabona-Rīga.

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Ekskursijas brauciens uz Porto 49.00€
Ekskursijas brauciens “Sindija un ragas rags” 39.00€
Piemaksa par izlidošanu no Tallinas no 80.00€
Nododamā bagāža līdz 20 kg Lisabona - Ponta Delgada 50.00€
Nododamā bagāža līdz 20 kg Ponta Delgada - Lisabona 50.00€
Nododamā bagāža līdz 10 kg Ponta Delgada - Lisabona 35.00€
Nododamā bagāža līdz 10 kg Lisabona - Ponta Delgada 35.00€
Priority līdz 10 kg (55 x 40 x 20 cm) Lisabona - Ponta Delgada 25.00€
Priority līdz 10 kg (55 x 40 x 20 cm) Ponta Delgada - Lisabona 25.00€
Pusdienas vietējā restorānā ar Kuzidu 35.00€
Piemaksa par vienvietīgu izvietošanu viesnīcā 300.00€
Pasteidzies! -200€
1 098 €
Standarta cena 1 298 €
Akcijas cena 1 098 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *