Tallinas iela 30, Rīga
cb@cb.lv

PORTUGĀLE AR MADEIRAS SALAS APMEKLĒJUMU

trip-pic
27. sep. - 7. okt.
11 dienas | Portugāle
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - krievu
Interlux Travel
no 998 €
1198 €
Rezervēt
Pasteidzies! -200€
998 €
Standarta cena 1 198 €
Akcijas cena 998 €

Ceļojuma programma

PORTUGĀLE AR MADEIRAS SALU APMEKLĒJUMU
CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

Lidojums Rīga – Lisabona – Rīga (Airbaltic)
Rokas bagāža līdz 8 kg (Rīga – Lisabona – Rīga)
Nododamā bagāža līdz 23 kg (Rīga – Lisabona – Rīga)
Lidojums Lisabona - Funšala - Lisabona
1 maza soma ( 40 х 20 х 25 cm) Lisabona - Funšala – Lisabona
Pasažieru nodevas
Transporta pakalpojumi
10 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Kompānijas pārstāvja pakalpojumi visa ceļojuma laikā
Ekskursija “Koimbra,Busako – noslēpumains mežs”
Ekskursija Lisabonā
Ekskursija “Tomara, Bataļja, grotas, Fatima”
Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša”
Ekskursija pa Funšala pilsētu
Ekskursijas brauciens pa salas ziemeļrietumu daļu
Ekskursijas brauciens pa salas austrumu daļu


1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu laiku skatieties mūsu mājas lapā 2 dienas pirms lidojuma sadaļā „Izbraukšanas grafiks”).  Lidojums Rīga-Lisabona. 

Brauciens uz 3* viesnīcu. Iekārtošanās, atpūta.

2. DIENA

Brokastis.

Ekskursijas brauciens “Tomara, Batalja, grotas, Fatima”.
Tomaru ieskauj tamplieru noslēpumi. Šeit atradās portugāļu tamplieru galvenā mītne, kas savu varu Portugālē ir saglabājuši arī pēc ordeņa iznīcināšanas citās Eiropas valstīs. Klosterī ir saglabājusies unikāla apaļa baznīca – “šarola”. Cietokšņa un klostera apskate (ieejas biļete 6 €/ no cilvēka).

Tālāk dosimies uz Bataljas pilsētiņu. Bataljas klosteris ir portugāļu gotikas pērle – Portugāles uzvaras pie Alžubarotas un neatkarības simbols. Klosteris ir portugāļu monarhu ģimenes kapliča. Šeit ir apglabāts cilvēks, kas iedvesmoja ģeogrāfiskos atklājumus – princis Dons Enrike, kas vēsturē pazīstams kā Enrike Jūrasbraucējs.
Katedrāles apskate, brīvs laiks suvenīru iegādei.
Tālāk dosimies uz grotām. Starp dažādiem Portugāles brīnumiem, ir arī gana neparastas lietas – dabas veidotās. Gruta da Moeda kalnu sistēmas grotas, kur savām acīm var redzēt stalaktītus un stalagmītus, pazemes ūdenskritumus un Vēlmju ezeru (ieejas biļete 7 €/ cilvēka). 
Pēc pieturvietas pusdienu ieturēšanai atgriezīsimies Fatimā, kas ir starptautiskais svētceļojumu centrs valstī. 1917. gadā mazajā provinces pilsētiņā Fatimā notika brīnums – Jaunavas Marijas parādīšanās. Šo svēto vietu katru gadu apmeklē miljoni svētceļotāju un to var salīdzināt ar Lurdu Francijā.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

3. DIENA

Brokastis.

Ekskursija Lisabonā.

Lisabona ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. To dibināja vēl senie feniķieši. Gadu gaitā tā ir mainījusies līdz nepazīšanai, jo tā ir saglabājusi visu traģēdiju rētas, kas plosījušās Portugālē, it īpaši 1755. gada zemestrīce. Tikai neliels Belenas rajons atgādina par kādreizējo Portugāles galvaspilsētas diženumu.  Mēs redzēsim Žeronīma klosteri un Belenas torni, pieminekļus, kas ir uzskaitīti UNESCO sarakstā. Žeronīma klosteris un Belenas tornis – spilgts neparastā manuelino stila paraugs, kuru var sastapt tikai Portugālē. Tajā ir apglabāts Vasko de Gama, kā arī daudzi karaļi. Blakus atrodas Prezidenta pils, Kariešu muzejs, lieliskais Impērijas laukums un piemineklis pirmatklājējiem. Blakus atrodas vissenākā fabrika, kas ražo slavenos pasteis de belem – saldās kūciņas, kas obligāti jānogaršo.

Ekskursijas turpinājumā brauksim pa Težu upes krastmalu līdz galvenajam pilsētas laukumam – Komercijas laukumam, redzēsim pieminekli karalim Žoze pirmajam un lielisko Triumfa arku. Ekskursijas laikā apmeklēsim Baiša un Alta rajonus, Eduardo 7. parka skatu laukumu, Marķīza Pombala laukumu, galveno pilsētas prospektu – Neatkarības prospektu, apmeklēsim galveno Komercijas laukumu un senos Alfamas kvartālus, katedrāli un apmeklēsim lielisku Rossio laukumu un staciju, pastaigāsimies pa senāko Augusto ieliņu, redzēsim Santa Žustas liftu – ieklausīsimies pilsētas elpā un mēģināsim sajust tās garu.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis.

Ceļš uz seno Portugāles galvaspilsētu - Koimbru.

Koimbra ir sena studentu pilsēta, kas tiek uzskatīta par nacionālo kultūras galvaspilsētu un izglītības šūpuli; tieši šeit atrodas pirmā valsts universitāte, kas tika dibināta 1290. gadā. Redzēsim veco cietoksni, kas pašlaik ir universitāte, seno katedrāli un pa šaurām arābu ieliņām nokāpsim Mondego upes krastā. Brīvs laiks, iespēja ieturēt pusdienas.

Tālāk mēs dosimies uz noslēpumaino Busako mežu, kur kadreiz dzīvoja druidi. No 19 gs. karalis Ferdinands II izveidoja šeit medību teritoriju, bet karalis Karlos I uzcēla šeit savu pili.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis. 

Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Porto (piemaksa 49 €).

Clerigos torņa apskate. Tas ir pilsētas simbols un pārsteidz ar savu augstumu un skaistumu. Apmeklēsiet Brīvības laukumu, kas ir vēsturiskā centra sirds, kā arī Sv. Benedikta dzelzceļa staciju, kas ir iekļauta 14 pasaules skaistāko dzelzceļa staciju sarakstā. Tai ļoti tuvu atrodas 11. gs. celtā Katedrāle – reliģijas varenības simbols. Apskatīsiet baroka laikmeta skaistākas baznīcas, apmeklēsiet vecus pirātu kvartālus. Tāpat arī būs iespēja aplūkot unikālo pilsētas panorāmu. Pēc iepazīšanās ar pilsētu apmeklēsiet vīna pagrabus, kur tiek izturēts un “noveco” slavenākais portugāļu vīns – portvīns. Pēc iepazīšanās ar šī vīna ražošanas vēsturi un tradīcijām, tiks piedāvāta dažādu portvīnu degustācija. Vīna pagrabā iemācīsieties atšķirt portvīna šķirnes. Būs iespēja izbaudīt šī vīna dažādās kategoriju garšas. Attīstīsiet savas degustācijas prasmes un iespējams pa īstam iemīlēsiet portvīnu. Būs iespēja arī iegādāties šos gardos vīnus. Jūs iemācīsieties pareizi degustēt portvīnu un uzzināsiet par tā galvenajām īpašībām. Pēc vēlmes varēsiet arī iegādāties šo dzērienu. Portvīna degustācijas cena ~ 14 € (degustācija pēc vēlēšanās). Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

6. DIENA

Brokastis. 
Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša”.

Dosimies uz karalisko ciematiņu - Obidušu, kuram viduslaikos iedeva nosaukumu “līgavu pilsēta”. Ciematiņš ir pilnībā paslēpies aiz pilsētas sienām, kur valda viduslaiku gars, bet vietējie iedzīvotāji pasniedz neparastu dzērienu “jinja” šokolādes glāzītēs. Uzzināsim, kā ir radusies portugāļu šokolāde, kāpēc kāpostlapa ir tik populāra un redzēsim unikālos darbus, kuri pieder Portugālē vienīgajai 17.gs. māksliniecei, kas savu arodu ir izkopusi pašmācības ceļā – Žozefai de Obidušai. Brīvs laiks.
Tālāk dosimies uz Nazare zvejnieku ciematiņu, kur ir noticis brīnums ar Donu Rupinjo un uzzināsim, kāpēc vietējās zvejnieces valkā 7 svārkus vienlaicīgi, kā arī nogaršosim zivju ēdienus (piemaksa). 
Brīvs laiks pusdienām un suvenīru iegādei, pludmalē iespējams nopeldēties, ja nebūs viļņu.

Tālāk apmeklēsim Alkobasas pilsētiņu ar tās milzīgo cisterciešu klostera un katedrāles kompleksu, kā arī uzzināsim Pedro un Inešas stāstu, kurus dēvē par portugāļu Romeo un Džuljetu.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis. 

Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens “Sintra un Roka rags” (piemaksa 39 €). 

“Sintra ir zeme, kur katrs var atrast savas dzimtenes daļiņu”. Regaleira muižas apmeklējums ieinteresēs ar filozofiju un paradīzes dārzu, pastāstīs masonu vēsturi un atklās saimnieka noslēpumus, (piemaksa par ieejas biļetēm Regaleira muižā - pieaugušie - 10 €, 6 -16 gadi un pēc 65 gadiem ~ 6 €, līdz 5 gadiem - bezmaksas). Jūs sagaidīs daudz interesantu mīklu, bet atbildes pārsteigs pat viskaislīgāko mistificētāju. Sintra un tās senās šaurās ieliņas, vairākas kafejnīcas un restorāni, mazi veikali, kur varēsiet novērtēt vietējo meistaru profesionalitāti, kā arī nopirkt suvenīrus, lai atcerētos pilsētu. Un tikai šeit jebkurā kafejnīcā varēsiet nogaršot tradicionālo vietējo cepumu “keižadaš”.

Pēc Sintras dosimies uz Roka ragu - „vietu, kur beidzas zeme un sākas jūra.” (Luiss Kamoens). Pa ceļam redzēsim neparastu ainavu maiņas kontrastu – no priežu un eikaliptu mežiem līdz smilšu kāpām.

Brīvs laiks Kaškaiša piekrastē, iespēja ieturēt pusdienas (50 m attālumā no pludmales). Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, iespējams nopeldēties.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

8. DIENA

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana.

Transfērs uz lidostu. Lidojums Lisabona - Funšala 

Ekskursija pa pilsētu.
Gājēju ekskursijas laikā mēs iepazīsimies ar tādiem objektiem kā dzeltenais cietoksnis – Santjago forts, pateicoties kuram salu tika sargāta no pirātiem. Apmeklēsim īstu fermeru tirgu, kur redzēsim visdažādāko marakuju un citu eksotisku augļu veidus. Meistaru ieliņu, kur varēsim jūsmot par vietējo meistaru rokdarbiem kā arī tos iegādāties. Apskatīsim Se katedrāli un skaisto krastmalas panorāmu ar ostā pietauvotām jahtām.

Transfers uz viesnīcu 3 *.Izmitināšana viesnīcā.
Nakts viesnīcā.

9. DIENA

Brokastis
Ekskursijas brauciens pa salas ziemeļrietumu daļu. Pa senu, gleznainu ceļu gar okeāna piekrasti mēs dosimies uz Kamara de Lobos pilsētiņu. Šo vietu ceļvežos bieži dēvē par zvejnieku ciematu. Un tiešām, jau kopš seniem laikiem šeit dzīvoja zvejnieki, un līdz mūsdienām šeit ir saglabājies daudz vēsturisku liecību, kuras stāsta par šo seno arodu - krastā izvilktie vecie zvejnieku barkasi, visur izkārtās,,bakaļau,, - vītinātās mencas, kuras izmanto tradicionālajā portugāļu virtuvē, ostas kapela - viena no senākajām salas baznīcām. Uz klints bluķa virs līča ir atrodama vieta, no kuras Čērčils esot Madeirā, iedevesmojās gleznot jūras ainavas. Tik tiešām no tās paveras brīnišķīgs skats uz līci ar zvejnieku laivām, kas šūpojas rīta saules apstarotajos ūdeņos, un pasakaina ainava uz košo dārzu un banānu plantāciju ieskauto pilsētu.Vietējās kafejnīcās var nobaudīt neparastu, ļoti garšīgu kokteili “Ņikita”, kura pamatā ir saldējums, alus un baltvīns, tas lieliski atsvaidzina karstajā laikā.
Tālāk mūs ceļš vedīs cauri skaistai aizai, gar upi Ribeira Brava, kura sadala salu austrumu un rietumu daļā. Dodoties pa šo ainavisko maršutu, periodiski apstājoties apskates laukumos, lai izbaudītu pasakainos panorāmas skatus, mēs nokļūsim salas ziemeļu piekrastē nelielā pilsētiņā Sao Vicente. Šeit, skaistā līča krastā, atrodas vairākas kafejnīcas, kurās, būs iespēja, malkojot aromātisko kafiju, atpūsties un izbaudīt Antantijas okeāna maģiju.
Tālāk, mēs dosimies uz vienu no skaistākajiem Madeiras ūdenskritumiem ar romantisku nosaukumu “Līgavas plīvurs” , apmeklēsim netāli esošo Seišalas pilsētiņu, un ja būs piemēroti laika apstākļi, tie kas vēlēsies varēs doties nopeldēties uz pludmali ar melnām vulkāniskām smiltīm.
Netālu no Seišalas pilsētiņas, ainaviskā vietā ar nosaukumu Ribeira da Žanela mēs aplūkosim skaistāko salas klinti, kura atrodas okeānā. Vietējie iedzīvotāji to dēvē par vēlmju klinti, kā arī uzzināsim daudz interesanta par vietējo hidroelektrostaciju.
Salas ziemeļrietumu pilsēta Moniša maza pilsētiņa ar unikālo dabas ainavu. Tās galvenā atšķirīgā īpatnība no citām salas pilsētām ir vulkāniskās lavas savdabīgie rifu veidojumi, kuri pirms miljoniem gadu sastinguši piekrastē un ir izveidojuši dabīgos baseinus ar okeāna ūdeni. Šeit mums būs nedaudz laika, lai pastaigātos gar krastmalu un izbaudītu ainavu -kā Atlantijas okeāna viļņi ar baltām putu cepurēm saplūst ar melnajiem lavas rifiem. Ja būs labvēlīgi laika apstākļi, tie kas vēlēsies varēs izbaudīt peldi vulkāniskajos baseinos.
Atpakaļceļā uz viesnīcu, mēs apmeklēsim Kabo Žirau raga skatu laukumu . Tas ir visaugstākais Eiropas rags un otrs augstākais zemesrags pasaulē. Šeit, 580 metru augstumā virs jūras līmeņa , pēc restaurācijas ir ierīkots skatu laukums ar stikla grīdu. No šī laukuma paveras pasakaina, elpu aizraujoša panorāma. Šeit Jūs izbaudīsiet Madeiras dabas patieso skaistumu un diženumu. Mirkļi, ko pavadīsiet skatu laukumā paliks Jūsu atmiņā uz mūžiem.
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

10. DIENA

Brokastis.
Ekskursijas brauciens pa salas austrumu daļu.
Mūsu ceļojums sāksies pa ainavisku kalnu ceļu, kur piekrastes tropisko augu biezokņus pakāpeniski nomainīs eikaliptu, jaukto koku un skuju koku meži. Šeit mūs iepazīstinās ar unikāliem, reliktiem augiem, kurus nekur citur pasaulē nevar sastapt. Bet dodoties vēl augstāk, mēs redzēsim, kā daba mainās uz tundrai raksturīgo punduru veģetāciju. Mēs pacelsamies līdz Arieiro kalna virsotnei — vienai no augstākajām kalnu virsotnēm, 1818 m virs jūras līmeņa. Šeit no skatu laukuma paveras fantastiska ainava uz kalnu virsotnēm un bezgalīgajiem Atlanijas okeāna plašumiem.Vērojot šo panorāmu Jūs ieslīgsiet relaksējoša miera atmosfērā. Tālāk mūsu ceļš vīsies caur skaistu meža līdz mēs nonāksiem vietā ar nosaukumu Ribeiro Frio. Mēs dosimies uz gleznainu aizu, kur atrodas viena no foreļu fermām, kā arī var redzēt dažas unikālu reliktu augu sugas, kuras auga uz salas vēl pirms leduslaikmeta. Pēc vēlēšanās, varēs veikt nelielu pastaigu pa gleznaino “ Balcois” levadi, Šiet Jūs uzzināsiet, kas ir levada, un kāpēc pastaigas gar šiem kanāliem ir kļuvusi par pasaules mēroga izklaidi. Pēc tam pa skaisto kalnu ceļu mēs dodamies uz salas ziemeļaustrumu piekrasti,vietu, ko sauc par Porto da Cruz. Šeit vienā no skaistākajiem Ziemeļu piekrastes līčiem saglabājusies neliela ruma ražotne, kura tika dibināta 15.gs. Rūpnīcas telpās var redzēt senas preses, kas tika darbinātas ar tvaika mašīnām, bet degustācijas zālē nogaršot Madeiras vietējo rumu un vīnu no vietējām vīnogu šķirnēm. Tālāk dosimies uz salas austrumu daļu - São Lourenço zemesragu, kura uzskata par vienu no skaistākajām Madeiras vietām. Kontrasts starp dabas košumu salas centrālajā daļā, un Sao Lourenco vienmuļo vienveidību ir pārsteidzošs. Skatu laukums ar brīnišķīgu panorāmu uz nemierīgo okeānu, ko ieskauj dažādas krāsas vulkāniskās klintis, un labā laikā labi saredzamo tālumā Porto Santo, nevienu neatstās vienaldzīgu. Tālāk pa ceļu gar okeānu dosimies uz Garažau pilsētiņu, salas dienvidu daļā. Šeit 1927. gadā tika uzstādīta Jēzus statuja (statuja tika uzstādīta daudz agrāk par savu slaveno analogu Rio da Žaneiro). Arī šeit no skatu laukuma paveras brīnišķīgs skats uz Funšala līci un pilsētu.
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

11. DIENA

Brokastis.
Agrā numuru atbrīvošana.
Transfērs uz lidostu.
Lidojums Funšala - Lisabona 
Pārsēšanās Lisabonas lidostā
Lidojums Lisbona-Rīga 


PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos 300.00€
Ekskursijas brauciens uz Porto 49.00€
Ekskursijas brauciens “Sintra un Roka rags” 39.00€
Nododamā bagāža līdz 20 kg Lisbona – Funšala 50.00€
Nododamā bagāža līdz 10 kg Lisbona – Funšala 35.00€
Nododamā bagāža līdz 20 kg Funšala – Lisabona 50.00€
Nododamā bagāža līdz 10 kg Funšala – Lisabona 35.00€
Pasteidzies! -200€
998 €
Standarta cena 1 198 €
Akcijas cena 998 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *