29 700 300
67 700 300

Marokas sajūtu virpulī

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

31. mar. - 8. apr.
9 dienas | Maroka
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jēkaba ceļojumi
no 1 365 € Rezervēt
par vienu vietu divvietīgā numurā 1 365 €

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?
 • Šajā ceļojumā būs vairāki gari pārbraucieni – līdz 8 stundām vienā dienā;
 • Ceļojums notiks kalnos un tuksnesī, braukšana ar džipiem un autobusu; būs arī pa neceļiem;
 • Viena nakts nomadu teltīs tuksnesī ar labierīcībām ārpus telts;
 • Īpašs dreskods, apmeklējot svētvietas (tērps ar piedurknēm un apģērbs pāri celim).

Rīga  Marakeša – Ait Ben Haddou  Ouarzazate – Atlasa kalni – Agdez – Zagora – Sahāras tuksnesis  Mhamid – El Lihouid – Talioune – Taroudant – Agadira – Atlantijas okeāns – Essauouira  Marakeša  Rīga

1. DIENA, sestdiena, 31.03. RĪGA – marakeša

05.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.30 – 07.55 lidojums Rīga – Frankfurte. 10.00 - 13.50 lidojums Frankfurte – Marakeša. Transfērs uz viesnīcu. Ļoti īsa atpūta un dodamies uz pilsētu. Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik vai uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni – tie visi ir svarīgākie iemesli, kāpēc ceļot uz Maroku. Apskatīsim Koutoubia mošeju un minaretu, kas redzams gandrīz no katras vietas pilsētā.  Marakešas galvenajā Djemma El Fna laukumā iejuksim skaļajā vietējo straumē, izstaigāsim krāsainos tirgus, kur acis priecē dažādie roku darbi; pie ielu māksliniekiem ļausimies kādu hennas tetovējumu un sajutīsimies kā noslēpumainas austrumu sievietes. Marakešā skaistākais no skaistākajiem ir Majorelle dārzs. Nakts viesnīcā Marakešā.

2. DIENA, svētdiena, 01.04. marakeša – Ait ben haddou – Quarzazate  Agdez

Pēc brokastīm dosimies pāri sarežģītam Atlasu kalnu rajonam, pāri 2260 m augstajai Tizi-in-Tichka pārejai uz Quarzazati – karavānu pilsētu uz bijušā Zīda un sāls ceļa. Quarzazate ir zināma kā vieta, kur sākas visi piedzīvojumi Sahāras tuksnesī. Pa ceļam piestāsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā sārtā smilšakmens cietokšņpilsētā Kasbah Ait Benhaddou, kas savulaik kalpojusi kā pierturvieta atpūtai karavānu ceļa veicējiem.  Vairākas ainas no filmas Gladiators ir filmētas tieši šeit. Tālāk dosimies uz Agdez, kas atrodas skaistās un Marokas garākās Draa upes ielejā. Vakariņas un nakts viesnīcā Agdez.

3. DIENA, pirmdiena, 02.04.  Agdez – zagora – Mhamid – EL LIHOUDI

Šodienas ceļš būs neceļš – griezīsimies nost no senā karavānu ceļa un turpināsim virzīties starp upi un kalniem. Vairāki ciemati, kam garām brauksim līdz pat Zagorai, ļaus ieskatīties vietējo ļaužu ikdienas dzīvē. Zagora ir ievads Sahāras tuksnesī – ar palmu oāzēm un māla cietokšņiem un piemīlīgiem berberu ciematiem. Tamgroute apmeklēsim Korāna bibliotēku un keramimas izstādājumu darbnīcu. Mhamid ir pēdējā oāze Draa upes ielejā pirms tuksneša. Te savu autobusu nomainīsim uz džipiem un pa pilnīgu bezceļu – sasniegsim Sahāras tuksneša skaistuli -  Erg Lihoudi kāpu rajonu. Tālu prom no civilizācijas, nekurienes vidū rodas ārpusreālā sajūtas. Te nav daudz ceļotāju un var izbaudīt tuksneša klusumu un burvību. Dienas ritējumā, kāpu krāsa mijas viena pēc otras. Saulriets virs tuksneša kāpām. Tuksnesī pavadīsim nakti berberu teltīs - fantastiska iespēja gulēt zem zvaigžņotām Āfrikas debesīm. Labierīcības ārpus telts.

4. DIENA, otrdiena, 03.04. Erg Lihoudi – Taznakhet  taliouine

Šodien turpināsim baudīt tuksneša burvību. Braucam ar džipiem līdz Zagorai. Bezgalīgs plašums ar kāpām un smiltīm. Ir domām, kur ieskrieties. Zagorā mūs sagaida autobuss. Tuksnesis paliek aiz muguras. Dodamies ceļā uz berberu paklāju galvaspilsētu Taznakhet, kur skatīsim berberu paklājus kādā no viņu darbnīcām. Caurbrauksim Taliouine - safrāna audzēšanas reģiona galveno pilsētu. Nakts autentiskā marokāņu naktsmītnē kasbah Taliouine.

5. DIENA, trešdiena, 04.04. taliouine – Taroudant agadira

Mūsu šodienas galamērķis – nokļūt pie Atlantijas okeāna Agadirā. Pa ceļam apmeklēsim Mazo Marekešu – Taroudante, kas skaitās viena no vecākajām Marokas pilsētām ar bagātīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Nakts viesnīcā Agadirā.  

6. DIENA, ceturtdiena, 05.04. agadira  essaouira

Agadira ir populārākā Marokas kūrortpilsēta. No tās šodien pārbrauksim uz Essaouira, arī kūrortu Atlantijas okeāna piekrastē. Brauciens vīsies pa gleznainu ceļu Souss upes ielejā, kur bagātīgi aug argāna audzes. Argāna eļļu, sauktu par šķidro Marokas zeltu, iegūst no argāna koka augļiem. Essaouira ir maza, bet ļoti pievilcīga Atlantijas okeāna piekrastes pilsētiņa ar medinu, kurā atrodas neskaitāmi veikaliņi un kafejnīcas, kur baudīt kafiju un jūras veltes. Pēcpusdienā varat doties baudīt  hammam – turku izcelsmes pirti (papildus samaksa ~ ). Tas gan par papildus maksu (~10 EUR). Nakšņosim riadā. Riads ir marokāņu tradicionālā māja ar iekšpagalmu, uz kuru vērsti arī visi logi. Iekšpagalmā var augt apelsīnu koki, dateļpalmas, vai arī ir iebūvēts baseins. Pati māja kalpojusi kā dzīvojamā māja. Daudzas no tām mūsdienās pārveidotas par dažāda komforta pakāpes viesnīcām. Vienā tādā arī mēs izbaudīsim marokāņu viesmīlību un gūsim iespaidu par vietējo dzīvesveidu. Iejutīsimies, mierīgi ļausimies un pieņemsim to, ko sniedz šis piedzīvojums.  

7. DIENA, piektdiena, 06.04. essaouira

Esam pelnījuši atpūtu. Brīva diena Atlantijas okeāna piekrastē. Essaouira slavena ar mūzikas festivāliem un to, ka šī pilsēta piesaista visus izcilākos dzejniekus, filozofus, māksliniekus un mūziķus ne tikai no Āfrikas kontinenta. Bohēma un kultūras elpa jūtama ikvienā krodziņā. Pilsētas pludmalē atrodas slavenākā kaitborda skola. Izvēlei: iesakām piedalīties kulinārajā meistarklasē un apgūt iemaņas marokāņu ēdienu gatavošanā (par papildus maksu ~ 50 EUR). Nakšņosim riadā Essaouirā.

8. DIENA, sestdiena, 07.04. essaouiraKasablanka

Ceļojums tuvojas noslēgumam. Transfērs uz Kasablankas lidostu. Pa ceļam piestāsim kādā argana eļļas ražotnē. Redzēsim kā apstrādā argana koka augļus un iegūst kosmētisko eļļu.

9. DIENA, svētdiena, 08.04. Kasablanka – Frankfurte  Rīga

01.40 – 06.05 lidojums Kasablanka – Frankfurte. 10.15 – 13.15 lidojums Frankfurte - Rīga.

Ceļojuma cenā ietilpst:
 • lidojuma biļete Rīga – Marakeša, Kasablanka – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi) ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes: 4* viesnīcās divvietīgā numurā un 1 nakts berberu kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
 • 7 brokastis, 7 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās.
Ceļojuma cenā neietilpst:
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda.
Piemaksa:
 • par vienvietīgu numuru – 130 EUR
Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.
Pieteikšanās ceļojumam:
 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma - līdz 20.01.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā  42 dienas pirms ceļojuma - līdz 17.02.             
Ceļojuma anulācijas noteikumi:
 • atsakoties no pieteikšanās dinas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (09.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (10.02 – 23.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (23.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas. 

Grupas sapulce: Tūroperatora birojā 11. novembra krastmalā 29, Rīgā.    

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

par vienu vietu divvietīgā numurā 1 365 €
piemaksa par vienvietigu numuru 130 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!