29 700 300
67 700 300

Lielā Balkānu tūre

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

25. sep. - 6. okt.
12 dienas | Bosnija un Hercegovina
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Travel RSP Plus
no 399 € Rezervēt
Vecā cena 584 €
Jaunā cena 399 €

Ceļojuma programma

LIELĀ BALKĀNU TŪRE

DODAMIES IEPAZĪT BALKĀNUS! VIENA CEĻOJUMA IETVAROS APMEKLĒSIM HORVĀTIJU, MELNKALNI, ALBĀNIJU, MAĶEDONIJU UN SERBIJU! REDZĒSIM ELPU AIZRAUJOŠAS KALNU AINAVAS, BRAUKSIM PA GALVU REIBINOŠIEM SERPENTĪNA CEĻIEM, IEPAZĪSIM SENAS PILSĒTAS UN ATPŪTĪSIMIES ADRIJAS JŪRAS PLUDMALĒS. TAS VISS IR PIEDZĪVOJAMS ŠAJĀ 12 DIENU BRAUCIENĀ PA BLAKUS ESOŠAJĀM, BET TIK ATŠĶIRĪGAJĀM BALKĀNU VALSTĪM!

25.09.2019. – 06.10.2019.

12 dienas

Ceļojuma cena: € 399.00

1. diena

Agri no rīta izbraucam no Rīgas. Brauciens caur Lietuvu un Poliju. Naktsmītne viesnīcā Polijas/ Čehijas pierobežā.

2. diena

Brokastis viesnīcā. Izbraucam uz Horvātiju - Adrijas jūras piekrasti Dalmācijā. Brauciens caur Austriju un Slovēniju. Vakarā iekārtojamies naktsmītnēs – apartamentosTrogiras rivjērā.

3. diena

Atpūta pie jūras. Piedāvājam braucienu uzKrkas Nacionālo parku – kanjoni, ūdenskritumi. Pēc parka apskates braucam uz romiešu Dalmācijas provinces galvaspilsētu Splitu, iespēja apskatīt Romas imperatora Diokletiāna pili (UNESCO).* Vakarā piedāvājam doties izbaudīt mielastu horvātu ciemā ar dziesmām un dejām (dzīvā mūzika), gardiem horvātu nacionālajiem ēdieniem un vietējo vīnu!** Naktsmītne – apartamenti Trogiras rivjērā.

* Brauciens par papildsamaksu./ ** brauciens ar pasākumu par papildsamaksu.

4. diena

Izbraucam uz Melnkalni. Dubrovniku apskate. Vakarā iekārtojamies viesnīcā Melnkalnē – Budvā, kas ir viena no lielākajām kūrortpilsētām piekrastē.

Naktsmītne – viesnīca Budvā.

5. diena

Atpūta pie jūras. Piedāvājam dotiespapildus braucienā uz Cetiņu, Ņeguši un Kotoru.*Cetiņa – karaļu pilsēta un bijusī Melnkalnes galvaspilsēta.Ņeguši ciems ir slavens ar savu vītināto gaļu pršut. Šeit būs iespēja to nogaršot kopā ar medus vīnu. Brauciens uz Kotoru (viduslaiku pilsētiņa) pa serpentīna ceļu, no kura paveras fantastiski skati uz Kotoras līci, kas ir lielākais fjords Dienvideiropā.

Naktsmītne – viesnīca Budvā.

* Brauciens par papildsamaksu.

6. diena

Izbraucam uz Albāniju. Škodera, viena no senākajam pilsētām Eiropas dienvidos, muzejs zem atklātām debesīm. Kolorītā pilsētiņa Kruja – albāņu nacionālā varoņa Skanderbega pilsēta. Skanderbega cietoksnī tagad ierīkots muzejs. Varēsiet iepirkties tirdziņā, kurā pārdod albāņu tradicionālās preces, izbaudīt albāņu unikālo virtuvi, kā arī apmeklēt Krujas cietoksni. Albānijas galvaspilsētaTirāna, pilsētas apskate. Ceļš uz piejūras pilsētuDurresu, kur varēsiet baudīt jūru. Pilsētā atrodas lielākais antīkais amfiteātris Balkānos.

Naktsmītne – viesnīca Durresā.

7. diena

Atpūta pie jūras. Piedāvājam braucienu uzBeratu, vienu no Albānijas skaistākajām un vecākajām pilsētām, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.* Jau III gs. p.m.ē. šeit atradās ilīriešu cietoksnis – Antipatria. Unikālās osmaņu – albāņu arhitektūras dēļ Berata ir zināma kā “1001 logu pilsēta”. Kala cietoksnī vēl arvien dzīvo cilvēki. Šeit apmeklēsim arī Onufrija muzeju, kurā var apskatīt unikālu ikonu kolekciju un Sv. Nikolaja katedrāli.

Naktsmītne – viesnīca Durresā.

* Brauciens par papildsamaksu.

8. diena

Ceļš ved uz Maķedoniju gar gleznainoOhrida ezeru. Neliela atpūta pie ezera. Vakarā iebraucam Skopjē, Maķedonijas galvaspilsētā, kurai cauri plūst valsts visgarākā upe – Vardara (388 km). Pilsētu divās daļās sadala Vardaras upe, kas ir kā simboliska robeža starp maķedoniešiem un albāņiem – otru lielāko etnisko grupu Maķedonijā. Albāņiem gan ir tikusi Skopjes skaistākā daļa – Turku čaršija jeb vecpilsēta, kas ir īpaši piemērota romantiskām pastaigām. Naktsmītne - viesnīca Skopjē.

9. diena

Šodien dosimies uz Serbijas galvaspilsētuBelgradu. Pilsēta atrodas Serbijas ziemeļos pie Savas upes ietekas Donavā. Belgrada ir aizraujoša un viesmīlīga pilsēta ar vairāku tūkstošu gadu senu vēsturi, plašu kultūras dzīvi, dažādu arhitektūru, parkiem un zaļajām zonām, kas Belgradu padara par vienu no zaļākajām pilsētām Eiropā. Belgradu būs iespējams iepazīt vietējā gida pavadībā krievu valodā.*

Naktsmītne – viesnīca Belgradā.

*Ekskursija par papildsamaksu.

10. diena

Brokastis viesnīcā. Uzsākam mājupceļu. Vakarā iekārtojamies viesnīcā Miškolcā – Tapoļcā.

11. diena

Brokastis viesnīcā. Atpūta Miškolcas - Tapoļcas termālos baseinos ar piecām zālēm klinšu alā, kas ir unikāls dabas veidojums. Pēcpusdienā piedāvājam vīna degustāciju un pusdienas ungāru gaumē.*
Vakarā izbraucam uz Latviju. Nakts ceļā.

* Aktivitāte par papildsamaksu.

12. diena

Vakarā atgriešanās Rīgā.

 

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:
 • Latvijas pilsoņi var doties ceļojumā bez vīzas. Ceļojuma dokuments: pase, kuras derīguma termiņš ir vismaz 3 mēneši.

 • Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza uz Maķedoniju un Serbiju.

 • Ceļojuma apdrošināšana nav obligāta, bet ir ieteicama.

 

VIETU APRAKSTI:

Horvātija

Valsts Eiropā, Balkānu reģionā, galvaspilsēta – Zagreba. Horvātija ir bagāta ar sešiem Pasaules kultūras mantojuma objektiem un astoņiem nacionālajiem parkiem. Lielākā Horvātijas dabas bagātība ir tās 1778 km garā Adrijas jūras piekraste un 1185 salas. Tādas salas kā Korčula, Hvara un Brača kļūst par ikviena paradīzi.

Trogira

Dalmācijas pērle, kurā līdzīgi kā Šibenikā, saglabājušās Venēcijas republikas laika celtnes. Trogiras vecpilsēta iekļauta UNESCO arhitektūras mantojuma sarakstā, galvenokārt, pateicoties Trogiras katedrālei. Ceļvežos Trogiru dēvē par pilsētu-muzeju.

Krkas Nacionālais parks

Krkas Nacionālais parks ir dibināts 1985. gadā un tāteritorija aizņem 109 km 2. Parksapskauj Krkas upes abus krastus pavadot to gandrīz līdz pašai Adrijas jūrai. Uz upes atrodas vairāki ūdenskritumi ar kopējo kritumu 242 m. Krkas NP esošais Skradinski buk ir visaugstākais no tiem, un tā fotogrāfijas bieži vien tiek izmantots, lai reklamētu Horvātijas dabas bagātības. Nacionālais parks ir vieta, kur nesteidzīgi var baudīt Vidusjūras klimatiskajai zonai atbilstošu floru un faunu.

Dubrovniki

Dubrovniki ir briljants Dalmācijas kronī. Tikai nedaudzas pilsētas pasaulē var teikt, ka tās ir ideālas, un Dubrovniki ir viena no tām. Tā ir apjozta ar bieziem akmens mūriem. Pilsētā ir brīnišķīga viduslaiku arhitektūra ar ēku skulpturāliem rotājumiem, baznīcām un pilīm, kā arī plata ar balto marmoru klāta iela. Tajā ir strūklaka, kurai ūdens tiek ņemts no 12 km attālās akas un daudz, daudz, kas cits.

Melnkalne

Melnkalne ir valsts Balkānu reģionā, Eiropā. Tā robežojas ar Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu, Albāniju un Serbiju. Melnkalnes krastus apskalo Adrijas jūra. Melnkalnes galvaspilsēta – Podgorica.

Budva

Pilsēta jūs sagaidīs ar dzidru jūras ūdeni, saulainām pludmalēm, kas stiepjas desmitiem kilometru garumā, kūsājošu naktsdzīvi un senu arhitektūru.

Kotora

Nocietinājumu sienas ieskautā pilsēta ir kā Dubrovniku jaunākā māsa.

Cetiņe

Bijusī galvaspilsēta, kas atrodas 800 metrus virs jūras līmeņa un glabā pagājušo gadsimtu liecības.

Albānija

Albānija atrodas Eiropas dienvidos, Balkānu pussalas rietumos. Tā robežojas ar Melnkalni ziemeļos, Kosovu ziemeļrietumos, austrumos ar Maķedonijas Republiku, dienvidos ar Grieķiju, ar Adrijas jūru rietumos un dienvidrietumos ar Jonijas jūru. Valsts valoda ir albāņu valoda, kurai ir divi dialekti – gegu Albānijas ziemeļos un tosku Albānijas dienvidos. 70% Albānijas teritorijas ir kalnaina, 1/3 tās teritorijas atrodas augstāk par 1000 m virs jūras līmeņa. Albānijā ir kontinentālais klimats, kas atnes aukstas ziemas un karstas vasaras. Gandrīz visi nokrišņi, kas nokrīt Albānijas teritorijā, nokļūst valsts upēs, no kurām lielākā ir Drin. Valstī dzīvo ~ 3.6 miljoni iedzīvotāju, no tiem 70% - musulmaņi, 20% - pareizticīgie, bet 10% - katoļi.

Durresa

Durresa (Durrës, Durrësi) ir pilsēta Albānijā, Adrijas jūras krastā, tā ir otra lielākā pilsēta valstī. Durresā ir galvenās jūras ostas, tūrisma centri.

Tirāna

Pilsēta Albānijas centrālajā daļā pie Išmas upes. Albānijas lielākā pilsēta un valsts galvaspilsēta, kas par tādu kļuva 1920. gadā. Skanderbeg laukums - nekur nav jūtams tik daudz 20. gadsimta Albānijas vēstures elpas, kā šajā plašajā Tirānas skvērā.

Kruja

Kruja (Krujë) – viduslaiku pilsēta, atrodas ~32 km uz ziemeļiem no valsts galvaspilsētas Tirānas. Pilsētas nosaukums Kruja cēlies no vārda “ krua”, kas nozīmē “avota ūdens”. Kruja pazīstama ar savu pili, kas uzcelta 5.-6. gs. un popularitāti ceļotāju vidū ieguvusi ar eliptisko formu. Krujā ir skaists viduslaiku tirgus jeb bazārs ar tradicionālajiem amatniecības darinājumiem.

Berata

Berata ir skaistākā Albānijas viduslaiku pilsēta, kur tās senais centrs jeb citadele ir celta 13. gadsimtā un sevī ieskauj vairākas baznīcas un citas ievērojamas ēkas. Lielākā un skaistākā šī centra celtne ir Svētās Marijas bazilika, kas par godu talantīgajam ikonu gleznotājam Onufri tagad ir pārvērsta par muzeju. Vēl aplūkojamas Svētās Trīsvienības baznīca un Svētā Nikolaja katedrāle.

Maķedonija

Maķedonijas Republika jeb Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonija Republika ir pavisam neliela valsts Balkānu kalnu pašā sirdī ar bagātu, senu kultūru un vēsturi. Valsts atrodas Eiropas dienvidos, Balkānu pussalas vidū. Valsti šķērso Balkānu kalni un to atzari – Rodopi un Pindi. Ziemeļos Maķedonija robežojas ar Serbiju un Kosovu, rietumos ar Albāniju, dienvidos ar Grieķiju, bet austrumos ar Bulgāriju. Maķedonijas galvenā valoda – maķedoniešu, bet izmanto arī albāņu valodu. Naudas vienība - Maķedonijas dinārs (MKD).

Skopje

Maķedonijas galvaspilsēta ir Skopje, kurā dzīvo apmēram puse valsts iedzīvotāju. Skopji divās daļās sadala Vardaras upe, kas kalpo gan par fizisku, gan simbolisku robežu starp maķedoniešiem un albāņiem.

Serbija

Serbija ir valsts Balkānu reģionā, Eiropā. Ziemeļos tā robežojas ar Ungāriju, austrumos tā robežojas ar Rumāniju un Bulgāriju, dienvidos ar Maķedonijas republiku, Kosovu un Albāniju, bet rietumos ar Melnkalni, Horvātiju un Bosniju & Hercegovinu.

Belgrada

Belgrada ir Serbijas galvaspilsēta. Pilsēta atrodas ziemeļos pie Savas ietekas Donavā. Belgrada ir valsts galvenais politiskais, ekonomiskais un kultūras centrs. 2007. gadā tajā dzīvoja 1 756 534 iedzīvotāji. Belgrada ir ceturtā lielākā pilsēta Dienvidaustrumeiropā.

Miškoļca-Tapoļca

Termālie baseini (Miskolcitapolc) ir izveidoti kalnā, bet atpūtas komplekss ar baseiniem ir iebūvēts, izmantojot kalnu dabiskās reljefa alas. Alu baseinos ir minerāliem bagāts ūdens, kurš ārstniecībā tiek izmantots jau kopš 16. gs. Minerālu daudzums un augstais mitruma līmenis ir ļoti efektīvs dažādu slimību ārstēšanā, piemēram, pret elpceļu saslimšanām, reimatismu.

Cenā ietilpst:
 • autotransporta (kondicionieris, WC) pakalpojumi;

 • grupas vadītāja pakalpojumi;

 • 1 nakts 2 zvaigžņu viesnīcā Polijas/ Čehihijas pierobežā, 2-vietīgi numuri ar brokastīm;

 • 2 naktis apartamentos Horvātijā, kūrortpilsētā Okrug Gornji Trogiras rivjērā (4-vietīgi un 6-vietīgi apartamenti ar virtuvi, dušu, tualeti un 2-vietīgām guļamistabām, bez brokastīm);

 • 2 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Budvā, 2-vietīgi numuri, bez brokastīm;

 • 1 nakts 2-3 zvaigžņu viesnīcā Skopjē, 2-vietīgi numuri ar brokastīm;

 • 1 nakts 2-3 zvaigžņu viesnīcā Belgradā, 2 vietīgi numuri ar brokastīm;

 • 1 nakts 2-3 zvaigžņu viesnīcā Miškolcolcā-Tapoļcā, 2 vietīgi numuri ar brokastīm.

Cenā neietilpst:
 • vietējais tūrisma nodoklis: 1.5 EUR personai par nakti Horvātijā, 1 EUR personai par nakti Melnkalnē, 1.5 EUR personai par nakti Albānijā un 1.5 EUR Ungārijā (jāmaksā uz vietas);

 • ieejas maksa apskates vietās un izklaides pasākumos;

 • pārtikai nepieciešamā nauda;

 • veselības apdrošināšana (piedāvājam BTA apdrošināšanu);

 • papildus ekskursijas.

Iespējamās piemaksas:
 • piemaksa par brokastīm Budvā EUR 5 (no personas par katrām brokastīm);

 • piemaksa par iespēju izvēlēties sēdvietu autobusā EUR 20;

 • piemaksa par papildvietu autobusā EUR 180;

 • piemaksa par 1-vietīgu izmitināšanu EUR 120.

Ja vēlaties 3-vietīgu izmitināšanu, lūdzu, sazinieties ar mums!

Iespējamo papildus braucienu cenas:*

Brauciens

Brauciena cena ceļojuma laikā (EUR)

Brauciena cena, iegādājoties to pirms ceļojuma (EUR)

Braucienu paketes cena, iegādājoties to pirms ceļojuma (EUR)

Pieaugu-šie

Līdz 12 g.

Pieaugu-šie

Līdz 12 g.

Pieaugu-šie

Līdz 12 g.

Krkas NP un Splita

30

20

25

15

 

80

 

40

Kotora, Cetiņa, Ņeguši - ar ekskursiju krievu valodā

45

35

40

30

Berata

40

30

35

25

Ekskursija Belgradā

15

10

10

5

!!! Ieejas biļetes ir par papildmaksu un braucienu paketes cenā neietilpst!!!
* Braucieni notiek, ja minimālais dalībnieku skaits ir 15 cilvēki!

Iespējamās papildizmaksas:

VALSTS

OBJEKTS VAI PASĀKUMS

PIEAUGUŠIE

BĒRNI

Polija

Pusdienas

no 15 PLN

 

WC apmeklējums

1.50 PLN

Horvātija

Ieejas biļete Krkas Nacionālajā parkā

180 HRK

110 HRK (7-18 g.)

 

Nacionālais vakars**

30 EUR

25 EUR (līdz 16 g.)

Albānija

Pusdienas Krujā

20 EUR

 

Ieejas biļete Krujā Skanderbega cietoksnī Albānijā

200 ALL

 

Ieejas biļete amfiteātrī Durresā Albānijā

200 ALL

 

Ieejas biļete Onufrija muzejā Beratā Albānijā

200 ALL

 

Ieejas biļete cietoksnī Beratā Albānijā

200 ALL

Ungārija

Termālie baseini Miškolcā - Tapoļcā

3100 HUF

 

Vīnu degustācija un pusdienas Miškolcā - Tapoļcā

14 EUR

12 EUR

** Pasākums notiek, ja dalībnieku skaits ir vismaz 20 cilvēki! Iespējamo papildizmaksu cenas norādītas orientējoši un var mainīties!

Valūtas kurss:
1 PLN (Polijas zlots) ~ 0.24 EUR
100 HUF (Ungārijas forinti) ~ 0.33 EUR
100 ALL (Albānijas leki) ~ 0.71 EUR

Valūtas maiņas punkta “Tavex” atlaižu kupons iegūstams šeit.

Ceļojuma pamatvaloda - latviešu.

Personai ar ierobežotām pārvietošanās spējām lūgums sazināties ar tūroperatoru individuālo vajadzību precizēšanai.

Standarta informācijas veidlapa kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumiem saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 26.06.2018. noteikumiem Nr. 380

Vecā cena 584 €
Jaunā cena 399 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *