29 700 300
67 700 300

Jāņu nakts Istrijas pussalā (ar Flymeaway)

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

22. - 25. jūnijs
4 dienas | Horvātija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jēkaba ceļojumi
no 369 € Rezervēt
Lidojums 369 €
Lidojums + 3* viesnīca 669 €

Ceļojuma programma

22.06.2019: Rīga - Pula 05:45 - 07:05

25.06.2019: Pula - Rīga 21:25 - 00.45

Lidojums - 369 EUR

Lidojums + 3*viesnīca - 669 EUR

Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 70 EUR

1. DIENA, SESTDIENA, 22.06., Porečas pilsētas ekskursija

10:00 no viesnīcas. Pa Porečas pilsētas centru gida pavadībā dosimies kājām. Apskatīsim vecpilsētu, kurā ir daudz interesantu ēku un senatnīgu piļu, kas piederēja bagātajām ģimenēm. Dosimies pa Porečas galveno ielu, kur pievērsīsim uzmanību 15.gs. būvētajai Cukato pilij, kurā tagad izvietojusies mākslas darbu galerija, 13.gs. uzceltajai Romāņu mājai, Marafora laukumam, kur senāk atradās forums, bet tagad norisinās visaktīvākā Porečas naktsdzīve. Apskatīsim arī antīko Lielā tempļa un Neptūna tempļa fragmentus, kas saglabājušie līdz mūsdienām, Istrijas Padomes ēku, kas 13. gadsimtā bija Franciskāņu baznīca, kā arī 1997. gadā UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļauto Eufrazijas bazilikas kompleksu. Ekskursijas noslēgumā tiks dots brīvs laiks pilsētas centrā.

14:00 Transfērs no Porečas uz viesnīcu

Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas

Cena: 30 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Porečas bazilikā

2. DIENA, SVĒTDIENA, 23.06., Ekskursija ar kuģīti uz Rovinju un Vrsaru

09:00 no viesnīcas. No viesnīcas dosimies uz Porečas ostu, kur uzkāpsim uz tūristu kuģīša klāja. Tas aizvedīs mūs relaksējošā braucienā gar Istrijas pussalas krastiem. Pa ceļam varēsim vērot burvīgus līcīšus un neskarto dabu piekrastē. Kuģītis piestās Rovinjas pilsētā, kuru varēs apskatīt gida pavadībā. Atgriežoties uz kuģīša klāja, tiks pasniegtas bufetes tipa pusdienas, kamēr pats kuģītis dosies uz t.s. Limas fjordu jeb kanālu, kas ir daļa no 35 km garās Limas ielejas. Limas kanāls ir 10 km garš, 30 m dziļš un apm 600 m plats. Kanālu iekļauj diezgan augstas klintis, kas vietums sasniedz 100 m. Pateicoties sālsūdenim, kanālā nodarbojas ar zivju un vēžveidīgo audzēšanu. Atceļā uz Porečas ostu piestāsim Vrsaras pilsētā, kur tiks dots brīvs laiks nopeldēties vai uzkāpt Kazaonas skatu laukumā.

Ekskursijas ilgums ~ 8-9 stundas

Cena: 0 EUR, rezervējot ceļojuma komplektu līdz 10.02.2019.! Standarta cena 50 EUR.

Cenā iekļauts: transfērs uz/no Porečas ostas, kuģīša biļetes, krieviski runājoša gida pakalpojumi, bufetes pusdienas uz kuģīša ( dzērieni iekļauti)

Vietējais angliski runājošais gids paredzēts tikai Gammelstades pilsētas apskatei, pārējā laikā grupu pavadīs FlyMeAway grupas vadītājs! Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 15 personas!

3. DIENA, PIRMDIENA, 24.06., Ekskursija uz Brijuni Nacionālo parku

08:50 no viesnīcas. No viesnīcas dosimies uz Fažanu - mazpilsētu no kuras ostas atiet kuģītis uz Brijuni Nacionālo parku. 10:00 Kuģītis uz Brijuni Veļi Ekskursijas pirmajā daļā dosimies gida vadītā ekskursijā, kuras laikā apskatīsim Veļi Briuni salas endēmiskos augus, Vidusjūras makijas krūmus, pļavas, kurās brīvi ganās brieži un mufloni. Nozīmīgākos arheoloģiskos atradumus, kuri atrodas ārpus salas centra, - piem. 1. gs. romiešu ciemata izrakumus var apskatīt aizbraucot līdz tiem ar tūristu vilcieniņu. Interesants ir arī safari parks ar zebrām, Somālijas aitām, kamieļiem, lamām un ziloni. Salā atrodami vairāki dinozauru pēdu nospiedumi. Ekskursijā iekļauti arī arheoloģiskā muzeja apmeklējums, kas izvietots 16. gs. Venēciešu pilī , nelielā 15. gs. Sv. Hermaņa gotiskā baznīca, kura ir mājvieta fresku reprodukcijām un kirilicas jeb glagolīta rakstu pieminekļiem, dabaszinātņu kolekcijas un izstādes „Tito Brijuni salās” apskate. Pēc pusdienām vietējā restorānā tiks dots brīvs laiks.

17:30 Izbraukšana ar kuģīti uz Fažanu, ~18:30 Atgriešanās viesnīcā

Ekskursijas ilgums ~10,5 stundas

Cena: 90 EUR

Cenā iekļauts: transfērs, kuģīša biļetes pārbraucienam no Fažanas uz Brijuni un atpakaļ (ieejas maksa), krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (viens dzēriens iekļauts)

4. DIENA, otrDIENA, 25.06., Motovuna un Pula

10:00 no viesnīcas. Ekskursijas pirmajā daļā ar autobusu dosimies Istrijas pussalas vidienē, kur atrodas Motovuna – 12./13. gs. uzbūvētā pilsēta – cietoksnis, kas atrodas augsta kalna virsotnē. Lielāko daļu Motovunas centru veido ēkas, kas būvētas vairākus gadsimtus atpakaļ, kad pussalu apdzīvojošie illirieši, barbaru uzbrukumu dēļ, bija spiesti pamest piekrasti un doties dziļāk sauszemē. Motovunas apkārtnē plešas lauksaimniecībā izmantojamās zemes un vīna dārzi. Netālu atrodas Motovunas mežs, kurā ievāc bagātīgu melno un Istrijas balto trifeļu ražu – tām oktobrī veltīts īpašs Trifeļu festivāls. Motovunā apskatīsim ievērības cienīgākās vietas un tiks dots arī brīvs laiks.

Pēc Motovunas dosimies uz Pulu, kur vispirms pusdienosim restorānā, bet pēc tam paredzēta pilsētas ievērojamāko vietu apskate, ieskatot slaveno Pulas Arēnu jeb Romiešu amfiteātri. Ekskursijas noslēgumā tiks dots brīvs laiks.

Ekskursijas ilgums ~9 stundas

19:00 izbraukšana no Pulas uz lidostu

Cena: 70 EUR

Cenā iekļauts: autobuss, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Motovunā un Pulas amfiteātrī, pusdienas (glāze vīna iekļauts)

VIESNĪCA

Plašā un modernāMaterada Plava Laguna ar brokastīm un vakariņām 3*** atrodas 100 m attālumā no lieliskas Adrijas jūras pludmales, kas lepojas ar Zilo karogu. Tā ir tikai 2.2 km attālumā no Porečas pilsētas, kur var nonākt gan ar kājām, ejot pa promenādi gar jūras malu, gan braucot ar autobusu, kas piestāj tieši pretī viesnīcai. Viesnīcu iekļauj priežu mežs un kopti apstādījumi. Starp vienīcu un jūru atrodas plašs laukums ar baseinu, kurā daļa domāta bērniem, un vietu, kur izvietotas sauļošanās gultas. Katrā viesnīcas numurā ir gaisa kondicionieris un apkure, satelīt TV, fēns, seifs un bezmaksas WI-FI. Katrai istabai ir arī savs, privāts balkons. Istabas ar skatu uz jūru var rezervēt par papildus piemaksu. Viesnīcas restorānā piedāvā brokastu un vakariņu bufeti ( ar dzērieniem). Tās abas ir iekļautas rezervācijas cenā. Dzērienus var nobaudīt Kokteiļbārā vai arī bārā pie baseina. Viesnīcā ir arī skaistumkopšanas salons un valūtas maiņas birojs. Noīrēto automašīnu var atstāt viesnīcas bezmaksas autostāvvietā.

PAR CEĻOJUMU:

Videjā gaisa temperatūra: ap 25C dienā, ap 15C naktī

Ūdens temperatūra: ap 20C

Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 30% , saule apmēram 8 stundas katru dienu

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: Horvātijas kuna ( 1€ = 7.4HRK)

Atļautais bagāžas apjoms: 8 kg rokas bagāža + 17 kg reģistrētā bagāža

PAR GALAMĒŖKI

Jau no senseniem laikiem pussalu krustām šķērsām caurvijušas takas kājāmgājējiem, tām pievienojušies arī riteņbraucēju maršruti. Pludmaļu atpūtas cienītājiem patīk gleznainā un vietums klinšainā Adrijas jūras piekraste ar klusiem, lēzeniem līcīšiem un siltu ūdeni līdz pat novembrim.

Istrijā nobaudāma pati tīrākā olīveļa, vīni, kas nereti kvalitātes ziņā pārspēj kaimiņu itāliešu produkciju, pasaules dārgākās sēnes – trifeles, kuru plašākie „medību lauki ” atrodas tieši te, savvaļas sparģeļi un brīvībā dzīvojušo mājdzīvnieku gaļa. Adrijas piekrastes virtuve savukārt piedāvā jūras veltes, tikko noķertas zivis un rītausmā salasītās austeres.

Istrijas reģiona kultūru bagātinājusi gadsimtiem ilgusī itāliešu, horvātu un slovēņu tautu saskarsme. Nelielās pilsētiņas, kas izvietojušās Adrijas jūras piekrastē, joprojām saglabājušas savu „itālisko” šarmu, bet ciemati, kas atrodas pussalas vidienē, šķiet, tādi paši kā pirms simts gadiem.

400 gadu reģions piederēja Venēcijas republikai, pēc tam – Austroungārijas impērijai, 2. pasaules kara gados – Vācijai, tad Dienvidslāvijai, bet pēc tam – neatkarīgajai Horvātijas republikai. Tomēr pirmie te apmetās ilīrieši un grieķi, bet pēc tam senie romieši, kuri jūras piekrastē uzbūvēja villas, bet pussalas ielejās iekārtoja saimniecības. Romiešu kultūra atstājusi dziļas pēdas piejūras pilsētās un tādēļ tās apmeklē arī pasaules vēstures interesenti.

Ko apskatīt: Pula

Pula ir pati lielākā un senākā Istrijas pussalas pilsēta, kas izvietojusies Adrijas jūras krastā un tā ir arī viena no lielākajām Horvātijas ostām.

Pirmo reizi Pula pieminēta Homēra episkajā poēmā „Odiseja” – to dibināja argonauti ceļojuma pēc zelta aunādas laikā. Pilsētas ievērojamākais apskates objekts ir lieliski saglabājies romiešu amfiteātris, kam ir ap 2000 gadu.

Pilsēta ir kompakta un to viegli izstaigāt kājām vai arī izbraukāt ar velosipēdu, ko var noīrēt kādā no daudzajiem īres punktiem. Lielāko daļa no Pulas centra aizņem itāļu jeb seno romiešu stilā būvētās mājas. Tas saistīts ar faktu, ka no senseniem laikiem Adrijas jūras iekrastes pilsētas apdzīvoja itāliešu tautības iedzīvotāji, kuri daudzus gadsimtus baudīja īpašas privilēģijas – līdz pat 2. Pasaules karam oficiālā valoda šajā teritorijā bija itāliešu un trūcīgajiem horvātiem bija liegts piedalīties vēlēšanās. Tikai iekļaujoties Dienvidslāvijas federācijā, itālieši tika no piekrastes pilsētām izspiesti un to vietā nāca horvāti, serbi, bosnieši un albāņi.

Pulas Adrijas jūras piekraste apbūvēta galvenokārt ar modernām viesnīcām, kas tūrisma sezonas laikā tiek piepildītas ar, lielākoties, Eiropas valstu tūristiem, kuri te bauda labas kvalitātes pakalpojumus par pieejamāku cenu nekā pazīstamajos Vakareiropas kūrortos.

Pulas pludmales ir akmeņainas vai arī klātas ar lieliem oļiem. Tāpēc zinātāji līdzi ņem apavus, ar kuriem tikt līdz ūdenim. Toties ūdens te ir neparasti dzidrs un visas pludmales ir klasificējušās Zilā karoga saņemšanai.

Istrijas pussalas Adrijas piekrasti ir iemīļojuši arī niršanas cienītāji. Tieši Pulas apkārtnē sastopama ne tikai daudzveidīga zemūdens flora un fauna, bet arī gleznaini rifi, alas un nogrimuši kuģi.

Pulas virtuve savukārt neliks vilties nevienam gardēdim. Te dominē itāliešu ēdieni, bet ar horvātu tradīciju piesitienu. Jūras velšu cienītāji izvēlēsies tikko noķertus omārus vai austeres, piedzerot vieglu mājas baltvīnu un maltīti nobeidzot ar tasīti lieliskas kafijas un mazītiņu glāzīti „Sļivovicas”.

Poreč

Ja vasarā Poreča ir pārpilna ar atpūsties gribošiem ceļotājiem, tad ziemā tā kļūst par mierīgu un klusu provinces pilsētu ar zvejas ostu. Lielie tūristu kompleksi atrodas nedaudz ārpus no pašas Porečas pilsētas un līdz centram var nonākt pa promenādi, kas stiepjas pa Adrijas jūras pašu krastu.

Pilsētas centram raksturīgas akmens ēkas un ieliņu labirints. Pats ievērojamākamais Porečas apskates objekts ir romāņu stilā būvētā Eufrazijeva bazilika, kas uzcelta VI gadsimtā un atrodas vesela sakrālo celtņu kompleksa centrā. Bazilika slavena ar apsīdu, ko klāj XIII gadsimtā radīts baldahīns un aiz tās izvietoto bizantiski grezno , ar dārgakmeņiem un perlamutru rotāto mozaīku.

Uzmanības vērti ir arī 1448. gadā uzbūvētais Venēciešu tornis, kuru tagad izmanto kā izstāžu zāli, Marafora laukums, kurā līdz šim saglabājušās Marsam un Neptūnam veltīto tempļu drupas, neliels Akvārijs un muzejs, kurā ekponēti Porečā un tās apkārtnē iegūtie arheoloģiskie atradumi.

Poreča ir viens no svarīgākajiem pussalas transporta mezgliem, no kurienes ar autobusu var aizbraukt uz visām nozīmīgākajām Istrijas piekrastes pilsētām vai arī ar katamarānu doties uz dažām no tuvīnajām salām kā arī uz Venēciju un Triestu.

Rovinj

Otrā lielākā Istrijas pussalas pilsēta atrodas pašā augstākajā tās vietā. Tās veidols atgādina tipiskas Itālijas piejūras pilsētas ar balti mirdzošām jahtām līcī, kas viļņos šūpojas līdzās zvejnieku laivām, akmens bruģi klātām ieliņām, kas mijas ar elegantiem laukumiem, ko ielenkušas venēciešu stilā būvētas ēkas. No visām Istrijas pilsētām Itālijas klātbūtne te jūtama visspēcīgāk. Vecpilsēta izvietojusies uz pussalas, bet jaunie rajoni stiepjas pa Adrijas jūras piekrasti uz ziemeļiem un dienvidiem. Pilsētu veido arhipelāgs, kas satāv no 22 salām un kuras savstarpēji savieno t.s. upju tramvajs. Vecpilsētā stundām var staigāt pa metru platajām ieliņām, kurām pāri stiepjas uz auklām izkārtā veļa un katra māja lepojas ar citādas krāsas logu slēģiem. Pilsētas centrā atrodas Svētās Eifīmijas baznīca ar 57 m augstu torni, no kura paveras brīnišķīga apkārtējā ainava un kas , savukārt, redzams tuvojoties pilsētai no jūras. Vēl jāapskata Svētās Trīsvienības septiņstūrainā kapela, pilsētas rātsnams un Kalifi pils, kurā tagad izvietojies pilsētas muzejs. Visu apkopojot var teikt - Rovinj ir pilsēta māksliniekiem, romantiķiem un mīlētājiem.

Vrsar

Pilsēta –muzejs, kas atrodas Istrijas pussalas rietumu daļā starp Poreču un Rovinji. To kā nelielas krellītes ielenc 18 Adrijas jūras saliņas, bet blakus atrodas slavenais Limas fjords, kas iestiepjas tālu Horvātijas teritorijā. No senāk Vrsaru apjozošās aizsargsienas pāri ir palikuši tikai ar dzelzi apkaltie pilsētas vārti ar Venēcijas republikas ģērboni virs tiem. Pilsētā, kurā dzīvo tikai ap 2000 iedzīvotāju, apskatīt var arī virkni baznīcu, bīskapa Porčes pili un virkni dzīvojamo ēku, kas saglabājušās no Viduslaikiem. Vrsaras ostā, kura 19. gadsimtā piedzīvoja plašus rekonstrukcijas darbus, var apskatīt ne tikai mūsdienīgas ēkas, bet arī seno romiešu villu un tā laika tirdzniecības noliktavas paliekas

Brijuni nacionālais parks

No Pulas uz ziemeļiem Adrijas jūrā ir izvietojušās 14 nelielu salu arhipelāgs, kas 1983. gadā kluva par Horvātijas Nacionālo parku. Apmeklētāji var doties uz divām no tām – Veļi Brijuni un Mali Brijuni. Savas valdīšanas gados salas bija iemīļojis Dienvidslāvijas prezidents Tito, kuram šeit atradās vasaras rezidence. Veļi Brijuni salā atrodas safari parks, kurā prezidents lika izmitināt viņam dāvātos esksotiskos dzīvniekus. Vēl šet izvietotas dažas nesamērīgi dārgas viesnīcas, kuru mērķis ir uzturēt salas ekskluzivitāti, pāris greznu villu, golfa laukumi, lieliski celiņi riteņbraucējiem un interesants Dienvidslāvijas prezidentam veltīts muzejs. Augšminētais atrodas pasakainas dabas vidū, kas atgādina nelielu Vidusjūras paradīzi. Uz Brijuni Nacionālo parku vislabāk var doties no Fažanas – sena zvejnieku ciematiņa, kas laika gaitā ieguvis Adrijas jūras piekrastes pilsētu itāliskos ”vaibstus” un vasarās ir īsta tūristu paradīze un kura nomalēs plešās vīnogulāji un olīvkoku audzes.

Istrijas pussalas vidienē atrodas vēl viens ievērības cienīgs apskates punkts - Hum - pati mazākā pilsēta pasaulē, kas ar saviem 17 iedzīvotājiem ir ierakstīta Ginesa rekordu grāmatā.

 

Lidojums 369 €
Lidojums + 3* viesnīca 669 €
Porečas pilsētas ekskursija 30 €
Motovuna un Pula 70 €
Piemaksa par vienvietīgu numuru 70 €
Ekskursija uz Brijuni Nacionālo parku 90 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *