29 700 300
67 700 300

Senās Krievzemes šūpulis – Pleskavas apriķņis. Pečoru klosteris, Pleskava - pilsēta aiz pieciem mūriem, Izborksas cietoksnis, izbrauciens ar kuģīti Pleskavas ezerā un zivju maltīte Talabu salās GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

8. - 9. jūnijs
2 dienas | Krievija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 113 € Rezervēt
Pamatcena 113 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 1. diena - 8.jūnijs

 

Plkst. 7:00  izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

Rīta kafijas pauze ceļā.  

 
Kaimiņzemes iepazīšanu sāksim ar Pečoru klosteri. Tas kopš izveidošanas 15. gadsimtā nepārtraukti darbojas līdz pat mūsdienām. Savā 500 gadu ilgajā vēsturē Pečoru kolosteris ne reizi vien kalpojis arī kā cietoksnis, pasargājot Krieviju no neskaitāmiem ienaidniekiem, kas tai uzbruka no ziemeļrietumiem. Šeit 15. gadsimtā vairāki tuksnešainās zemes iedzīvotāji izrakuši alas un, tajās dzīvojot, savu dzīvi pilnībā veltījuši Dievam. Apkaimes iedzīvotāji alas atklājuši pavisam nejauši – izcērtot mežu. Drīz vien šeit uzbūvēts Uspenska klosteris, pirmā un vecākā Pečoru klostera celtne. Šobrīd alas ir klostera svētnīca, mūku lūgšanu vieta un vienlaikus kapenes, kur dus svēto, klostera mūku un arī daļas reģiona ievērojamāko cilvēku (Puškinu, Musorgsku u.c. ģimeņu) pīšļi. Klosteris ir kā pilsēta pilsētā – šeit atrodas 11 dievnami un sava slimnīca.

(Ieejas maksa ~ 150 RUB)

 

Pusdienas Pečoru pilsētā

(~350 RUB).

 

Reiz neliels, bet nozīmīgs cietoksnis, kas aizstāvēja Krievijas ziemeļrietumu robežas – Izborskas cietoksnis. Apdzīvota vieta ir viena no senākajām visā mūsdienu Krievijā – rakstos pirmo reizi minēta jau 862. gadā un šobrīd pretendē uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Cietoksnis atradies ceļā uz Pleskavu un gadsimtu gaitā izturējis neskaitāmus dažādu armiju uzbrukumus. Šobrīd apskatāmais cietoksnis – muzejs zem klajas debess – saglabājies kopš 16. gadsimta. Par pašu cietoksni slavenāki ir Slovenskas avoti, kas ir pat svētceļojumu galamērķis. Kā vēsta leģenda, pat viens malks ledainā avota ūdens piepildot cilvēku ar zemes spēku. Turklāt katram no divpadsmit avotiem piemītot savas, īpašas spējas. Ik dienas uz Slovenskas avotiem plūst cilvēku straume, pēcāk nesot kalnā pilnus ūdens traukus. Dažs drosmīgākais arī metas peldēties ledainajā ezera ūdenī, kur vienkopus satek visi divpadsmit avoti.

(Izborskas cietokšņa apmeklējums  ~100 RUB)

 

Ekskursija Pleskavas Kremlī un pilsētā. Pleskava ir viena no Krievzemes vecākajām pilsētām, iespējams pat valsts sākums – zināmā vēsture šeit iesniedzas 1100 gadu tālā pagātnē, bet arheologi lēš, ka apmetne šeit atradusies jau pirms diviem tūkstošiem gadu. Savā ziņā tā vienmēr bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, līdz 18. gadsimtam pārdzīvojot 130 dažādus karus. Nozīmīgo aizsardzības pozīciju dēļ (starp Pleskavas un Veļikajas upēm) tā dēvēta par pilsētu aiz pieciem mūriem. Pleskava vienmēr ir bijis nozīmīgs kultūras un tirdzniecības centrs, jo atradusies jūras un sauszemes ceļu krustojumā. Šeit uzcelta viena no pirmajām pareizticīgo baznīcām mūsdienu Krievijas teritorijā.

Vietējā gida vadītā ekskursijā iepazīsim Pleskavas nozīmīgākās vietas – Kremli, kas ir viens no nozīmīgākajiem Senās Krievzemes aizsardzības arhitektūras paraugiem, Svēto Trīsvienības katedrāli, Kancelejas palātas, Dovmonta pilsētu, Svētās Trīsvienības katedrāli un tās svētnīcas, Olgas kapelu, Pokrovas torni, senās pilsētas mūrus un iepazīsim arī mūsdienu pilsētu – dodoties ekskursijā gan kājām, gan ar autobusu.

 

Iekārtošanās 4* viesnīcā Pleskavā.

 

2.diena - 9.jūnijs

 

Brokastis viesnīcā.

 

Īsa autobusa brauciena attālumā sasniegsim Tolbas upi, kuras ostā sēdīsimies kuģītī, lai dotos īsā izbraucienā Pleskavas ezerā un sasniegtu Augšējo salu. Šeit atrodas Pētera un Paula baznīca no 18. gadsimta, kā arī 15. gadsimta alu baznīca, apmeklēsim krustu kādreizējā klostera vietā, kā arī dosimies pastaigā caur priežu un egļu mežu uz pelēko gārņu ligzdošanas vietu.

 

Tradicionālas salas pusdienas – ezera zivju zupa, otrais ēdiens ar no rīta ķertu, ceptu zivi un vārītiem kartupeļiem, tēja un pīrāgi

(Pusdienu cena  ~400 RUB)
Iespēja iegādāties vietējo zvejnieku kūpinātas zivis.

 

Pārbrauciens ar kuģīti uz Talabskas salu. Šeit ikdienas dzīvi vada ap 150 pastāvīgo iedzīvotāju un ir tikai viena apdzīvota vieta. Galvenais apskates objekts – Sv. Nikolaja baznīca. Slavu sala ieguvusi pateicoties garīdzniekam Nikolajam Gurjanovam, kurš šo baznīcu vadīja vairāk kā 40 gadus, līdz 2002. gadam un viņa kapavieta kļuvusi par svētceļojumu galamērķi.
(Brauciens ar kuģīti uz abām salām  ~600 RUB).

 

Atgriešanās Pleskavā, brīvs laiks veikala apmeklējumam, mājupceļš caur Igauniju.

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 113 + 70 EUR Krievijas vīza. Šim braucienam netiek piemērotas atlaides!

Cenā (EUR 113)  iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, vietējā gida pakalpojumi 2 dienas Krievijā, nakšņošana viesnīcā, brokastis viesnīcā, ceļojuma apdrošināšana

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas (izņemot brokastis viesnīcā), Krievijas vīza

 

Lūdzam ņemt vērā:

  • Ekskursija Pleskavā un apkaimē notiek vietējā, krievu valodā runājoša gida vadībā.
  • Sievietēm, apmeklējot pareizticīgo dievnamus, jābūt tērptām garajos svārkos un galva jāapsedz ar lakatu!
  • Pašu ērtības labad valūtas maiņu lūdzam veikt jau Latvijā, orientējošs kurss – 100 RUB ~1,30/1,40 EUR, bet līdz brauciena sākumam tas var mainīties. Vēlams ņemt līdzi skaidru naudu, jo ne visur pieejami karšu maksājumi.
  • Pases derīguma termiņam jābūt vismaz 6 mēnešus pēc plānotā atgriešanās datuma (09.06.2019.)
  • Pakalpojumu cenas var mainīties no organizatora neatkarīgu apstākļu dēļ.
  • Vīzas atteikuma gadījumā par to samaksātā nauda netiek atgriezta.
Pamatcena 113 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *