29 700 300
67 700 300

Pēc spēka un atpūtas Igaunijā – dabas maģija Kirnas muižas parkā, Olustveres muižas komplekss, ārstniecības augi Enerģijas saimniecībā un mistiskā Tori Elles ala

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

17. augusts
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 

  • Plkst. 7:00  izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

  • Kafijas pauze pa ceļam.

 

  • 18. gadsimta otrajā pusē klajā vietā tika uzcelta Kirnas muiža. Tiek uzskatīts, ka kaļkakmens gabalus no lauztuvēm apmēram kilometra attālumā uz celtniecības vietu padeva cilvēku ķēde no rokām nākamajās rokās. Tomēr lielāku ievērību, kā pati muiža, pelna tās parks, kas tiek dēvēts pat par magnētiski anomālu zonu – te, pateicoties ģeoloģiskiem lūzumiem, izveidojušās dažādas zonas, no kurām katrai piemīt kāds īpašs, dziedējošs efekts. Īpaši jutīgie cilvēki spēj šīs dažādās zonas noteikt nekļūdīgi un to pozitīvo iedarbību izmantot savā labā kā fizisku kaišu ārstēšanā, tā sirdsmiera iegūšanai. 

(Ieeja – ziedojums)

 

 

  • Olustveres muiža ir viens no Igaunijas vislabāk saglabātajiem muižu kompleksiem. Te uzmanību piesaista ne vien izteiksmīga kungu māja, bet arī pārvaldnieka māja, govju kūts, vārti, spirta brūzis un šķūnis, kā arī angļu tipa ainavu parks ar alejām. Parkā sākas kļavu, liepu, ozolu un apšu alejas, kuras no parka aizstiepjas dažādos virzienos un kopā veido ap 10km garumu. Bet parka slavenākais koks noteikti ir divu galotņu ozols, dēvēts arī par Mīlestības ozolu. Ēkās izvietotas putnu izbāžņu, koka zirdziņu, antīku mēbeļu kolekcijas, kā arī radošās darbnīcas. 

(Vietējā gida vadīta ekskursija muižā krievu valodā – 5 EUR)

 

  • Pusdienas 

 

  • Navesti upes līčos pirms dažām desmitgadēm izveidota Enerģijas sēta – saimniecība, kas nodarbojas ar ogranisku ārstniecības augu audzēšanu, par apliecinājumu uzskatot, ka stirnas un zaķi ir itin bieži viesi dārzos. Šeit augi tiek izaudzēti, žāvēti un iepakoti nogādāšanai zāļu tēju cienītājiem. Enerģijas sētā aug piparmētras, mārsili, baldriāni, kliņģerītes, pienenes un daudz dažādi citi augi, saņemot visu nepieciešamo – sauli, vēju, ūdeni un tīru gaisu. Tējas namiņa mēbeles gatavotas no apses, uzskatot, ka apse ir koks, kas uzņem sevī visu negatīvo un nepatīkamo, atstājot cilvēku tīru, laimīgu un dzīvespriecīgu! Upes gleznainos līkumus iespējams apskatit no 13m augsta skatu torņa. 

(Saimniecības apskate, zāļu tējas degustācija un mājas kūka noslēgumā – 10 EUR)

 

  • Pērnavas upes smilšakmens stāvkrastā Tori ciemā apskatīsim Elles alu – leģendas vēsta par šeit apslēptiem dārgumiem un eju, kas no Tori ved uz Vīlandi. Ala savulaik bijusi 32 metrus gara, bet tās zāle iegruvusi 20. gadsimta sākumā un 6 metrus augstā ieeja – 1974. gadā. Šobrīd apskatāmas alas reiz varenās aprises, Pērnavas upes stāvais krasts un pie ieejas sagaida pats saimnieks.

 

 

  • Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, ēšanas maksas

 

Ceļojumā ņemam līdzi derīgu pasi vai ID karti!

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *