29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Gruzija uz 9 dienām tradīciju kolorīta kalnu un ezeru skaistuma valsts

trip-pic
1. - 9. maijs
9 dienas | Gruzija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu/krievu
VRK Travel
no 734 € Rezervēt
Pamatcena + ekskursiju pakete 734 €

Ceļojuma programma

CEĻOJUMA APRAKSTS

Gruzija 9 dienas

Ievērojamākās Tbilisi vietas, senlaicīgas pilis un klinšu klosteri. Viesmīlīgā Gruzija vilina tūristus ar šašliku un "Kindzmarauli” ar aizraujošiem tostiem, ielūdz atpūsties Batumi pludmalē un ārstēties Boržomī. Ievērojamākās Tbilisi vietas, senlaicīgas pilis un klinšu klosteri.

1.DIENA

Satikšanās vieta - Rīgas lidostā.

*Precīzu izbraukšanas laiku un satikšanās vietu skataties sadaļā ''Izbraukšanas grafiks'' 1-2 dienas pirms brauciena.

Avio lidojums uz Gruziju.

2.DIENA

Ielidošana Tbilisī.

Izmitināšanas viesnīcā.

Apskates ekskursija Tbilisī (iekļauts ekskursiju paketē). Sakums ap plkst 12:00 Tbilisi – lieliska Kaukāza pilsēta. Pilsētai nacās piedzīvot daudz savas pastavēšanas laikā, kas ilgst jau 1500 gadus, tās ir gan uzvaras, gan sakāves. Vēsturiskais Tbilisi centrs, kurš atrodas Mtacminda kalna pakajē. Pamatā cilvēki dzīvo divstāvu un trīsstāvu mājās, no kieģeļiem un akmeņiem. Sakumā iepazīsimies ar lielāku Gruzijas klosteri – Svētās Trīsvienības katedrāle (Sameba). Tas ir Gruzijas valsts vienotības simbols. Vahtanga Gorgasali pieminekļa teritorijas apskate – karalis, kurš panāca Gruzijas pareiztīcīgo baznīcas autokefaliju (5 gs.), mūsdienu Gruzijas galvaspilsētas dibinātājs.Ar gondolam piebrauksim (~1€/cilv.) pie Narikala cietokšņa, kurš dibināts ap IV gs., tas ir vienā vecumā ar pilsētu, bet iespējams arī vecāks par to. No šejienes Jūs varesiet baudīt skatus uz senlaicigo Tbilisī. Pacelsiemies pie Mātes Gruzijas pieminekļa. Nolaišanās uz vecu pilsētu ar kajām. Seru vannu teritorija – ieverojams objekts, kurš kļuvis par Gruzijas galvaspilsētas pamatu. Kajamgajēju ekskursija pa vecpilsētas ieliņām. Sargo Paradžanova piemineklis – Antonio Mikelandželo rakstīja, ka visu laiku atradās Paradžanova gleznu estetikas gūstā, it īpaši „Granatābola krāsas”. Daudzi vareni pēdējās desmitgades režisori, kuri pielika lielas pūles, lai Meistars iegūst brīvību, un saskaroties ar viņa mākslas darbiem, izjūta tas pašas emocijas. Pasaules tilts – ir viens no 13 neparastākiem arhitektūras meistardarbiem pasaulē. Skaists pulkstenis pie Rezo Gabriadze leļļu teātra! Atgriešanas viesnīcā. Atpūta. Brīvais laiks.

Vakarā Jūs sagaida nacoinālais šovs ar vakariņam gruzīnu restorānā, kur Jums būs iespēja pagaršot gruzīnu ēdienus, iedzert tradicionālu vīnu un izbaudīt programmu! Gruzijas tautas dziesmas un dejas ir tik par daudzveidīgas kā Gruzijas daba un Gruzījas iedzīvotāju ikdienas dzīve. Daudzbalsīga gruzīnu dziesma un temperamentīgas gruzīnu dejas mākslinieciski un reālistiski atspoguļo tautas domas un jūtas. Nakts viesnīcā Tbilisī.

3.DIENA

Brokastis.

Ekskursijas brauciens uz Kahetiju, Bodbe un Signagi (pēc vēlēšanas par papildmaksu). Pirmais ko mēs apmeklēsim Kahetijā – tas ir Cinandali muzejs! Muiža izbrīno visus ar savu „brīnumainu dārzu”, pili un lieliskiem skatiem, kas veras uz Azalijas ieleju. Šeit ciemojas A. Puškins, M. Ļermontovs, bet A. Griboedovs bija šīs ģimenes znots un tieši šeit pirmoreiz izlasīja „Gudra cilvēka nelaime”. Cinandales muižu saņēma mantojumā gruzīnu romantisma pamatlicējs, sabiedriskais cilvēks Aleksandrs Čavčavadze (1786-1846). Viņs izaudzis Sanktpēterburgā karaļa muižā. Viņš bija Ekaterinas II un Aleksandra I krusttēvs. Šeit mēs degustēsim 4 vīna veidus, apskatīsim muzeju un parku. Tālāk Bodbe – slavens klosteris Gruzijā. Pusdienas klosterī (pēc vēlēšanās par papildus maksa - €15), ienākumi no kura tiek ieguldīti jauna klostera būvniecībai svētās Nino godā. Pēc pusdienām Jūms būs iespēja paklanīties sv. Nino kapam un iedomāties vēlēšanos. Brauciens uz Signagi – skaistu mīlestības pilsētu, šeit dzīvo tikai 2000 cilvēki. Mīlestības pilsēta, šeit strādā dzimsarakstu nodaļa, kur var noformēt savas attiecības jebkurā laikā, aizdomajieties! Ekskursija pilsētā.

Nakts viesnīcā Tbilisiī.

4.DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana. Došanās uz Mchetu (iekļauts ekskursiju paketē)

Mcheta – pirmā Gruzijasgalvaspilsēta – dibināta senātnē, pirmās tūkstoš gades otrajā pusē. Svetichoveli tempļa apmeklējums – šeit ir apglabāts Kristus hitons. Templis ir slavens ar savām leģendām par kurām mēs noteikti Jums izstastīsim! Tālāk Džavari tempļa apmeklējums.Džavaristā vpieaugstas klints malas un lieliski iekļaujas kopējā ainavā arskārbu, bet ļoti māksliniecisku apkartējo dabu. No lejas atnāk Kuras un Aragvi šalkoņas – divas populārākās Gruzijas upes. Pretī paveras Mchetas panorama. Vējainas Džvari nogāzēs aug Vēlmju koks, uz kura svētceļotāji liek lientītes un iedomājas vēlēšanas. Pusdienas vina namā (pēc vēlēšanos pa 25€/cilv.). Pārbrauciens uz Gori. Alu pilsētas Upliscihes apmeklēšana (~5€ cilv.) Upliscihe (Uplistsikhe) - 3600 gadu veca zīda ceļa alu pilsēta, kas bija lielākais kaukāziešu pagānu reliģijas reģionālais centrs. Brīnumainā pilsēta, dibināta otrā gadu tūkstoša beigās p.m.ē. Šis senlaiku cietoksnis ir grandiozs darbs, jo pilsēta ir celta no akmeņiem. Ceļš uz Boržomi. Neparasta daba un lieliski skati neatstās Jūs vienaldzīgu. Boržomi avotu un Harauguļas nacionāla parka apmeklējums (iespēja iedzert ūdeni no avota) (~2$ ieeja parkā). Īsts boržomi tieši šeit! Boržomi – kūrortpilsēta Samche-Džavaheti reģionā, Gruzijas dienvidrietumos. Pilsēta ir slavena ar minerālūdeni Boržomi, kura ieņem pirmo vietu eksporta produktu sarakstā Gruzijā. Boržomi ir zemo kalnu kūrorts un apkārt tam ir kalnu masīvi, kuri pārklāti ar skūjkoku un lapu koku mežiem. Klimats atšķiras ar mērēnu temperatūru gan vasaras, gan ziemas periodā. Boržomi kanjonā ir vairāk nekā 200 vēsturisku pieminekļu: pilis, baznīcas, klosteri. Īpašu vietu vēsturisku objektu vidū ieņem krievu karaļu Romanovu pils, kura uzbūvēta XVIII gadsimtā.

Ierašanās Boržomī. Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā Boržomi.

5.DIENA

Brokastis.

Došanās Ahalcīhē. Rabati cietokšņa apmeklējums .Nepielā kalnā pie paša, klusas ūpes Pochovi krasta, stāv galvenais apskates objekts Ahalcīhe pilsētiņā – sens akmens cietoksnis Rabati. Tā nosaukums radās no arābu valodas un nozīmē „nocietināta vieta”. Tas ir izvietots rietumu nomalē un ir redzams praktiski no jebkuras pilsētas malas. Uzbūvēta XIII gs., šī militārā ēka ir redzējusi daudz savas pastavēšanas laikā. Cietoksnis daudzas reizes tika iznīcināts, bieži atradās aplenkumā,un rezultātā atspoguļo dažādas kultūras un reliģijas. 2012. gadā šeit notika plaša rekonstrukcija, pēc kuras Rabati cietoksnis Alcīhā kļuva par pilsētu pilsētā. Pie tam, tas kļuva ne tikai par vēsturisku pieminekli, bet arī par īstu pilsētas kultūras centru. Cietokšņa sienās atrodas baznīca, mošeja, sinagoga, neliels parks, vēstures muzejs, dažādi veikali un pat dzimtsarakstu nodaļa.

Brauciens uz dienvidu Gruziju.

Pārbrauciens uz Kutaisi. Nakts viesnīcā Kutaisi.

6.DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana.Apskates ekskursija Kutaisī (iekļauts ekskursiju paketē) Kutaisi – otra pēc lieluma un svarīguma pilsēta, kura atrodas Imeretā, Rietumu Gruzijā. Pirmie pieminējumi vēstures dokumentos VI-III gadsimtā. Šī pilsēta lepojas ar to, ka pusotra gadsimta laikā, sākot no 978. gada bija Gruzijas galvaspilsēta. Neskatoties uz galvaspilsētas statūsu zaudēšanu, Kutaisi palika par svarīgu valsts kultūras, biznesa un tūrisma centru.

Mocameta kompleksa apmeklējums (iekļauts ekskursiju paketē) (~3-4 $ cilv.). Mocameta - ciems 6 km attalumā no Kutaisi, ir slavens ar savu klosteri, kurš uzcelts gruzijas karaļu Davīda un Konstantina Mheidze nāves vietā, kuri kļūva par gūsteķņiem pēc sakaves cīņā pret musulmaņu armiju. Viņus nogalināja, jo atteicās pieņemt musulmaņu reliģiju un vēlāk tiem piešķira svēto statusu. Klosteris ir mazs, bet ļoti skaits.Mocameta ir Gruzijas arhitektūras piemineklis.

Pārbrauciens uz Batumi.

Ekskursijas city tūre Batumī (iekļauts ekskursiju paketē). Batumi - Gruzijas pilsēta (no 1878. gada), Adžarijas galvaspilsēta, osta Melnajā jūrā. Nosaukums celies no grieķu Batis – kas ir „dziļš līcis”. Batumi bija populāra arī Senājā Romā, ka liela ostas pilsēta. Mūsdienās Batumi ir vienā no ātri augošām pilsētām Melnas jūras piekrastē. Attīstīta infrastuktūra, liels daudzums ievērojamu objektu, izklaides vietas un restorānu nevienu neatstās vienaldzīgu. Azartspēļu cienītajiem būs interesanti apmeklēt vietējos kazino.

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Batumī.

7.DIENA

Brokastis.

Brīvais laiks vai Ekskursijas brauciens uz Kalnu Adžariju. Botāniska dārza apmeklēšana, kuru 1880. gadā dibināja A. Krasnovs, un kurš atrodas vienā no skaistakām Adžarijas malām – Zaļājā ragā, kura klinšainās nogāzes visu gadu ir zaļas. Par Botāniska dārza arhitektūras pamatu bija leģendārie Seramīdas dārzi. Augu kolekcija pārsniedz 5000 sugas un ir savākta no visām pasaules malām. Mahunceti ūdenskrituma apmeklējums, Jūs ieraudzīsiet ar kastiltu, kurš uzbūvets karalienes Tamaras laikā XIIgs. un saglabājies līdz mūsdienam Gonio-Apasaros cietoksnis. Tikai 15 km attālumā no Batumi atrodas ļoti vērtīgs atradums vēstures pieminekļu cienītājiem. Tās vēsture sniedzas tūkstošiem gadu senā pagātnē. Senākie arheologu atsegtie slāņi cietokšņa teritorijā datējas ar XV-XVII gs.p.m.ē. Pastāv leģenda, ka nosaukums Apasaros cēlies no sengrieķu mīta par argonautiem. Cietokšņa teritorijā atrodas kapenes, kas līdz šai dienai tiek uzskatītas par Svētā Mateja atdusas vietu – vienu no Jēzus Kristus apustuļiem. Mūsdienās Gonio-Apasaros cietoksnis tiek uzskatīts par Adžārijas vēstures romiešu perioda pieminekļiem. Tiem, kuri nebrauca uz ekskursiju izbraukšana no viesnīcas pusdienās laikā, bet brīvais laiks Batumī līdz vakaram. Vakarā pārbrauciens Tbilisi Izmitināšana viesnīcā. Atpūta. Nakts viesnīcā.

8.DIENA

Brokastis.

Brīva diena Tbilisī. Viesnīcas numurs visu dienu paliek jūsu rīcībā.

Vēlu vakarā numuru atbrīvošana un transfērs uz lidostu.

9.DIENA

Avio lidojums Tbilisi - Rīga.

Ielidošana Rīgā.SVARĪGA INFORMĀCIJA

CENĀ IEKĻAUTS:

- Avio lidojums Rīga - Tbilisi - Rīga (airBaltic)
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55*40*20 сm)
- Nododāma bagāža 1 soma (max svars 20 kg)
- Brauciens tūrista klases autobusā visā ceļojumā garumā
- Izmitināšana 3* viesnīcās, 7 naktis ar brokastīm, 2-vietīga izmitināšana

(4 naktis Tbilisī, 1 naktis Boržomī, 1 naktis Batumī, 1 naktis Kutaisiī)<>

Izmitināšana:

Tbilisi: Maria Luis hotel 3* vai Hotel Biblioteka 4* vai līdzvērtīgs

Boržomi: Alma-Ata Hotel 3* vai Old Borjomi 4* vai līdzvērtīgs

Kutaisi: Hotel Ponte 3* vai līdzvērtīgs

Batumi: Piazza Inn 3* vai Hotel London 4* vai līdzvērtīgs

Lidojuma laiki:

Izbraukšana no Rīgas 22:55 | Ierašanās Tbilisi 03:25

Izbraukšana no Tbilisi 04:10 | Ierašanās Rīgā 06:45

*Lidojuma laiki var mainīties

EKSKURSIJU PAKETE (8 ekskursijas):

- Apskates ekskursija Tbilisī pilsēta
- Ekskursija Mchetā
- Apskates ekskursija Batumī
- Apskates ekskursija Kutaisī
- Ekskursija Mocametā
- Ekskursija Ahalcīhē
- Iepazīšana ar Boržomi avotiem
- Harauguļas nacionāla parka apmeklējums

* Ekskursijas notiek krievu valodā, ja nav norādīts citādi

EKSKURSIJAS:

- Ekskursija uz Kalnu Adžariju
- Ekskursija Kahetija, Bodve, Signagi

* Ekskursijas notiek krievu valodā, ja nav norādīts citādi

PAPILDUS PAKALPOJUMI:

- Pusdienas vina namā
- Pusdienas klosterī
- Nacionāla šovu programma ar vakariņam restorānā
- Medicīniskā apdrošināšana

PAPILDUS IZMAKSAS:

- Ieejas maksa muzejos un apskates objektos, kuras nav iekļautas ekskursiju cenā
- Sabiedriskā transporta izmaksas, personīgie izdevumi

IZMITINĀŠANA:

- Ja Jūs ceļojat viens (vai viens ar bērnu), izmitināšana ir SGL numurā
- Bērniem atlaide ir spēkā, ja viens bērns tiek izmitināts numurā ar diviem pieaugušajiem
- Lai noskaidrotu informāciju par lielāku viesnīcu klāsta izvēli, lūdzu, sazinieties ar mūsu menedžeriem

VĪZA:

- Latvijas nepilsoņi: var uzturēties Gruzijā bez vīzas līdz 1 gadam.
- Latvijas pilsoņi: var uzturēties Gruzijā bez vīzas līdz 1 gadam.

*Vīzas dokumentu nepieciešamība un kārtība ir informatīva un var mainīties

NODERĪGA INFORMĀCIJA:

- Valūta Gruzijā ir Gruzijas lari. Visi maksājumi valstī tiek veikti nacionālajā valūtā.
- Paši gruzīni savu valsti sauc par Sakartvelo
- Gruzijas augstākais punkts ir Šahras kalns (5193 m), 400 m virs Monblāna.
- Pēc tam, kad esat apmeklējis Svaneti, iegādājieties suvenīrus Svan torņu un cepuru formā vai, atrodoties Adžārijā, iegūstiet atslēgu piekariņu ar delfīnu vai plaukstu
- Gruzijā “Viesis ir Dieva dāvana” noteikti apmeklējiet Gruzijas nacionālās vakariņas

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

- Personas datu mainīšana apstiprinātā rezervācijā ir iespējama ne vēlāk kā 14 dienas pirms ceļojuma sākuma
- Viesnīcas var pieprasīt depozītu, kas tiek atgriezts pēc izmitināšanas termiņa beigām. Klients ir atbildīgs par visiem nodarītiem zaudējumiem viņa dēļ viesnīcā, autobusā, muzejos un citos objektos tūres laikā
- Tūre notiek bez pavadošās personas
- Tūres laikā klienti var saņem informatīvu atbalstu krievu un latviešu valodās visu diennakti pa tālruņa numuru, kas norādīts izdotajos ceļojuma dokumentos
- Grupas vadītāja vai vadītājs dod visu informāciju par tūres programmu krievu un latviešu valodā
- Grupas vadītājs patur tiesības mainīt programmas secību, kā arī mainīt plānoto ekskursiju un brīvo laiku, neietekmējot pakalpojuma apjomu.
- Klients patstāvīgi maksā tūristu nodokli izmitināšanas viesnīcās, ja tas nav norādīts ekskursijas programmas sadaļā “Cenā iekļauts”
- Ekskursijas, kas norādītas tūres programmā, notiek krievu valodā, ja vien nav norādīts citādi
- Tūroperators patur tiesības mainīt programmas secību vai objektu maiņu uz līdzvērtīgu, neietekmējot pakalpojuma apjomu
- Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties
- Dodoties ceļojumā Jūms jāņem līdzi derīgo pasi un/vai ID-karte, kā arī iepriekš sazinieties ar konkrētas valsts vēstniecību, lai uzzinātu nepieciešamo pases derīguma termiņu, lai iebrauktu valstī.
- Latvijas pilsoņa pase, kas izsniegta no 1992. gada 1. jūlija līdz 2002. gada 30. jūnijam, nav derīga ceļošanai uz ārzemēm
- Latvijas pilsoņa un nepilsona pase, kas izsniegta uz 50 gadiem, nav derīga ceļojumiem uz valstīm ārpus Šengenas zonas
- Klients ir pilnībā atbildīgs par nepilngadīgu bērnu, ar kuru viņš dodas ceļojumā. Tajā skaitā visu nepieciešamo dokumentu esamību un noteikumu ievērošanu par LR robežas un citu valstu robežu šķērsošanu tūres laikā. Bērnu ceļošanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu" no 03.08.2010 https://likumi.lv/ta/id/214902-kartiba...sts-robezu
- Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros
- Lūdzu, pārbaudiet izbraukšanas informāciju 1-2 dienas pirms ceļojuma sākuma, sadaļā "Izbraukšana" un ceļojuma dokumentos, kas saņemti no tūroperatora

Pamatcena + ekskursiju pakete 734 €
Pusdienas klosterī: 15 €
Pusdienas vina namā: 25 €
Nacionāla šovu programma ar vakariņam restorānā: 25 €
Ekskursija uz Kalnu Adžariju: 30 €
Ekskursija Kahetija, Bodve, Signagi: 35 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *