29 700 300
67 700 300

Grieķija Dievu zeme

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

10. - 21. septembris
12 dienas | Grieķija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu/krievu
VRK Travel
no 399 € Rezervēt
Ceļojuma cena 399 €

Ceļojuma programma

CEĻOJUMA APRAKSTS
Grieķija - Dievu zeme!

Par piedāvājumu

Ceļojums uz Grieķiju garantē atpūtu un izklaides, ne velti jau daudzus gadus Grieķija atzīta par atpūtas un tūrisma valsti. Tā ir viena no senākajām valstīm uz zemes, antīkās civilizācijas šūpulis. Grieķijā harmoniski savijas Austrumu un Rietumu kultūras. Šeit meklējami mākslas pirmsākumi, šeit radušās Olimpiskās spēles. Ceļojumā pa Grieķiju atklāsiet, cik mūsdienu Grieķija sevī rūpīgi glabā iepriekšējo paaudžu kultūru un tradīcijas, un ļauj ikvienam ielūkoties savā vēsturē.

1. DIENA.

6:00 izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Lietuvu, Poliju un Slovākiju. Pusdienu pauze polijā. Nakšņošana Žešuvā

2. DIENA.

Brokastis.Šķērsojam Slovākiju. Pietura Ungārijas baroka galavaspilsētā Egerā. Brīvais laiks līdz 17:00 vai ekskursija pa Egeru (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). No varenās bazilikas skaistā ungāru barokā ietērptas ieliņas aizvedīs līdz pat Egeras Zvaigznē apdziedātajam cietoksnim. Šodien tas paceļas pāri centrālajam pilsētas kvartālam, pagātnē izturējis turku armijas aplenkumu un triecienu. Pilsēta slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem.

Brīvajā laikā var nopeldēties termālajos baseinos.

Pēcpusdienā iesakām iepazīties ar ungāru vīniem pagrabiņos Skaisto Sieviešu ielejā (pēvēlēšanās un papildu samaksu).

Nakts viesnīcā Segedā

3. DIENA.

Brokastis. Izbraukšana uz Serbiju. Belgradas apskates ekskursija (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). Belgrada – atrodas viena no lielākājiem pareizticīgo katedrālēm pasaulē - Sv. Savas katedrāle, Belgradas bohēmas sirds - Skadaras iela un ,protams, Belgradas cietoksnis Kalemegdan, kurš sargā svarīgas valsts liktens zīmes. Bijušās “Lielās Dienvidsāvijas” galvaspilsēta glabā sevī gan bijušo varenību, gan ekonomisko sankciju sekas, gan NATO uzlidojumu postījumus.

Brīvais laiks pirkumiem un pusdienām.

Nakts viesnīcā Serbijā.(Niš vai Leskovac reģionā)

4. DIENA.

Brokastis. Izbraukšana uz Maķedoniju. Pastaiga pa galvaspilsētu Skopji vietējā gida pavadībā (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). Ekskursijas laikā redzēsiet gan Justiniāna I laikā celto cietoksni Kale, no kura paveras skats uz (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). ar Tūkstošgades krustu tā virsotnē, gan vairākas mošejas, gan pastaigāsiet vecā tirgus Čaršijas ieliņām, gan, škērsojot Vardaru pa kādu no skaistajiem tiltiņiem, redzēsiet grandiozo Maķedonijas laukumu, tāpat būs iespēja pabūt Mātes Terēzes memoriālajā mājā. Brīvais laiks pusdienām. Turpinam ceļu caur Maķedoniju. Ierašanās Grieķijā, nakts viesnīcā Larisas apkaimē.

5. DIENA.

Brokastis. Turpinām ceļu pa Crieķiju. Apolona svētvietas Delfu apskate. Senajiem grieķiem šis bija netikai pasaules centrs jeb naba, bet arī vieta, kur doties pēc padoma pie nākotnes pareģotājām - pītijām. Tāpat šeit norisinājās vienas no slavenākajām antīkajām spēlēm - Pītiskās spēles. Slavenais Parnasa kalns, kas antīkajā Grieķijā bijis viena no mākslas dieva Apollona un dzejas mūzu iemīļotākajām vietām (no šejienes izteicieni “Parnasas ziedi” – dzeja, “Parnasas māsas” - mūzas). Delfi – gleznains ceļš aizved līdz vietai, kur likteņus noteic Delfu orākula pravietojumi. Tepat blakus arī atgādinājums par Apolona tempļa varenību.

Brīvais laiks suvenīru iegādei un pusdienām.

Izbraukšana uz Loutraku.

Loutraka ir viena no skaistākajām Grieķijas kūrortpilsētiņām, kas atrodas pie Korintas līča. Tā lepojas ar zilu jūru, veselīgu gaisu un atspirdzinošiem termālajiem minerālūdeņiem.

Nakts viesnīcā Loutrakā vai tās apkārtnē. Šeit mēs pavadīsim 4 naktis.

6. DIENA.

Brokastis. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Atēnām (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Pastaiga pa Akropoli vietēja gida pavadībā, Atēnu apskate ar autobusu vietējā gida pavadībā. Panatenaikos stadions, kur notika pirmās mūsdienu olimpiskās spēles, Parlamenta ēka un Sintagmas laukums, Atēnu neoklasicisma ‘trīsvienība’ - Universitāte, Akadēmija un Nacionālā Bibliotēka. Atēnas – gudrības dievietes Atēnas un varoņa Tēseja pilsētā. Tai pāri uz 156 metrus augstas klints iezīmējas Akropoles siluets: Partenons un dievietes Atēnas templis, Akropoles muzejs un Dionīsa teātris. Brīvais laiks pirkumiem un pusdienām. Brīvajā laikā var paklejot pa Atēnu vecākajiem rajoniem. Iesakām apmeklēt Plaku, kas ir senākais pilsētas rajons ar šaurām, līkumotām ieliņām, leijerkastniekiem, vīnogulājiem māju tereasēs, grieķu nacionālo mūziku un Monasteraki, kur atrodas krāmu tirgus, pastaigāt Nacionālajos dārzos, vērot godasardzes maiņu pie parlamenta ēkas, vai apmeklēt kādu no muzejiem.

Nakts viesnīcā Loutrakā vai tās apkārtnē.

7. DIENA.

Brokastis. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Reģions Peleponēsas pussalā Argolidas līča krastā. Taču, lai tur nokļūtu, jāškērso iespadīgais Korintas kanāls, kur uzstaisīsim arī fotopauzi. Korintas kanāls grieķiem savieno Egejas un Jonijas jūras, bet mums tas vieno Eiropu un Āziju.Pirmā pietura būs medicīnas dievas Asklēpija svētvietā pietura - mūsdienu Grieķijas pirmā galavspilsētā - Nafplija, šeit varēsiet peldēt Egejas jūrā, pa pakāpieniem uzkāpt Palamidi cietoksnī, pastaigāties pa venēciešu laikmeta mantojumu Akronafplijā vai vienkārši klīst pa šaurajām, mierīgajām pilsētas ieliņām,vai, pastaigājoties pa promenādi jūras krastā, vērot Brutzi cietoksni. Neaizmirstiet arī baudītgrieķu virtuvi kādā no neskaitāmajiem krodziņiem. Ekskurisju noslēgsim mazliet mistikā vietā - Mikēnas. Mikēnas savos darbos apdziedājis pat Homērs – un kā nu ne – tā ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. Valdnieks Agamemnons iekaroja slaveno Troju, bet savu mieru atradis tieši šajā vietā – vareno pilsētas nocietinājumu drupās. Mikēnas, vietas, kur pirms vairāk kā 3000 gadiem radās viena no pirmajām Eiropas civilizācijām. Vēl šodien ir redzami Lauvu vārti un no milzīgiem bluķiem veidoto ‘ciklopisko’ būvju sienas.

Nakts viesnīcā Loutrakā vai tās apkārtnē.

8. DIENA.

Brokastis. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Olimpiju (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Olimpija – vieta, kur dzimušas olimpiskās spēles. Arī mūsdienās pirms katrām olimpiskajām spēlēm šeit, Hēras tempļa pakājē tiek aizdegta olimpiskā uguns. Šeit katrs var iejusties antīkā olimpieša lomā un senajā stadionā noskriet vienu stadiju, Olimpisko spēļu muzejā varēsiet iepazīties ar spēļu vēsturi, apskatīt senos sporta rīkus un uzzināt arī par sporta spēlēm arī citās antīkās Grieķijas vietās.

Vēlāk iespēja degustēt grieķu vīnus kādā mazā, privātā grieķu vīna darītavā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Ieklausieties: grieķu zemē apklususi ieroču šķinda, un skatītāju tūkstoši gatavi uzgavilēt saviem varoņiem! Nakts viesnīcā Loutrakā vai tas apkārtnē.

9. DIENA.

Brokastis. Dodamies projām no Loutrakiem. Pa ceļam piestāsim teiksmainā vietā, kur debesis satiekas ar zemi - Meteorā. Brīvais laikas vai ekskursija Meteorā un Kalambakā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Šeit klinšu galos gadsimtiem slejas vairāki klosteri. Šeit, gluži kā gigantiskas kolonnas, izslējušies 24 pakalni. To virsotnēs, elpu aizraujošā augstumā, atrodas klosteri. Līdz pat mūsdienām nav zināms, kā virsotnēs uzbūvēti šie klosteri. Mēs apmeklēsim lielāko un senāko no tiem - Lielo Meteoronu. Pusdienu pavadisīm Kalambakā. Meteoras Kalambaka – neliela, skaista pilsētiņa līdzenumā. Pēdējā iespēja nopirkt grieķu suvenīrus, baudīt grieķu virtuvi un dzērienus, tajā skaitā Retsinu - vīns, kuram pievienoti sveķi.

Nakts viesnīcā Katerini apkaimē.

10. DIENA.

Pametam Grieķiju. Pārbrauciens cauri Maķedonijai un Serbijai.Pusdienu pauze Serbijā. Nakts viesnīcā Segedas apkaimes.

11. DIENA.

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks vai Budapeštas apskates ekskursija (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Budapešta – gluži vai simboliski abus Donavas krastus Ungārijas galvaspilsētā savieno Donava, izveidojot arī pilsētas vārdu. Līdzenākajā Donavas krastā atrodas Pešta, no šīs puses rāmajos upes ūdeņos spoguļojas Valsts Parlamenta ēka un atspīd promenādes ugunis. Pretī tām ar krāsaino jumtu lepojas Mātjāša katedrāle un varenās karaļpils siluets.Visa ungāru vēsture Varoņu laukumā. Viena no skaistākajām parlamenta ēkām Eiropā - Ungārijas parlaments. Budas pils...nevelti šo pilsētu salīdzina ar Parīzi. Brīvais laiks pusdienām. Vakarā izbraukšana uz Rīgu. Brauciens caur Ungāriju, Slovākiju un Poliju. Nakts viesnīcā Katovices apkaimē Polijā.

12. DIENA.

Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Vakarā atgriešanās Rīgā.SVARĪGA INFORMĀCIJA

CENĀ IEKĻAUTS:

- Brauciens ērtā tūrisma klases autobusa (visa ceļojuma garumā)
- Grupas vadītāja pakalpojumi (krievu/latv. val.)
- Dzīvošana tranzītviesnīcās 7 naktis ar brokastīm (divvietīga izmitināšana)
- Izmitināšana viesnīcā Loutrakī - 4 naktis ar brokastīm (divvietīga izmitināšana)<>

EKSKURSIJAS:

- Ekskursija pa Egeru
- Belgradas apskates ekskursija
- Ekskursija pa Skopji
- Izbraukuma ekskursija uz Atēnām
- Izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu
- Izbraukuma ekskursija uz Olimpiju
- Ekskursija Meteorā un Kalambakā
- Budapeštas apskates ekskursija<>

Ekskursijas pakete (8 ekskursijas) - 150 €

- Ekskursija pa Egeru
- Belgradas apskates ekskursija
- Ekskursija pa Skopji
- Izbraukuma ekskursija uz Atēnām
- Izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu
- Izbraukuma ekskursija uz Olimpiju
- Ekskursija Meteorā un Kalambakā
- Budapeštas apskates ekskursija

PAPILDUS IZDEVUMI:

- Ungāru vīnu un zupu degustācija - 12 €
- Degustācija mazā, privātā grieķu vīna darītavā - 20 €
- Piemaksa par papildvietu autobusā - 170 €
- Ieejas biļete Delfi + muzejs - 12 €
- Atēnu Akropole - 20 €
- Epidaurā ieeja - 12 €
- Mikēnas muzejs - 12 €
- Ieejas biļete Olimpijā - 12 €
- Meteoras klosteris - 5 €
- 1000 pakāpienus uzkapšana Palamidi cietoksnī - 8 €
- baseinu apmeklēšana - 220 HUF (~7 €)

*Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss ir orientējoši un var mainīties, un tiek apmakšati ceļojuma laikā uz vietas

INFORMĀCIJA:

- Ceļojumā var doties Latvijas pilsoņi un Krievijas pilsoņi,, nepilsoņiem ir nepieciešana vīza Serbijā, kuru jānoformē pašiem
- Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā.
- Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.
- Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 7 dienas pirms ceļojuma sākuma..
- Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam
- Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
- Grupas vadītājs - latviešu un krievu valodā.
- Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.

Ceļojuma cena 399 €
Ungāru vīnu un zupu degustācija 12 €
Ekskursija pa Skopji: 15 €
Belgradas apskates ekskursija: 15 €
Ekskursija pa Egeru: 15 €
Degustācija mazā, privātā grieķu vīna darītavā 20 €
Budapeštas apskates ekskursija: 25 €
Ekskursija Meteorā un Kalambakā: 35 €
Izbraukuma ekskursija uz Atēnām: 35 €
Izbraukuma ekskursija uz Olimpiju: 35 €
Izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu: 35 €
Ekskursijas pakete ,8 ekskursijas: 150 €
Papildus vieta 170 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *