29 700 300
67 700 300

Hipokrāts Efesā

trip-pic
1. - 8. augusts
8 dienas | Turcija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - krievu
Itaka
no 689 € Rezervēt
pamatcena 689 €

Ceļojuma programma

Efesa • Selčuka • Širindže • Pamukkale • Hieropole • Bodruma - Kosa – Zija • Kefala • Kalimnosa – Plati - Pserimosa – Nisirosa

Teicama iespēja apmeklēt Turciju un Grieķiju viena ceļojuma laikā. Efesas apmeklējums sniegs iespēju sajusties kā senās pasaules pilsonim, Pamukkale – unikāls dabas brīnums, ar ūdeni piepildītās kaļķakmens terases, kā arī ievērojamā kūrortpilsēta Bodruma. Uzturēšanās laikā Grieķijas Kosas salā, neapšaubāmi ir vērts apmeklēt ekskursijas kruīzu veidā: 3 salas – Kalimnosa, Plati, Pserimosa, kā arī Nisirosa – nelielā Santorini, tostarp piedāvājot brīnišķīgu iespēju atpūsties pie Egejas jūras. Maršruts: aptuveni 680 km.

CEĻOJUMA PROGRAMMA:
1. DIENA.
Ceļotāju pulcēšanās lidostā. Tiešais reiss Rīga - Bodruma. Transfērs uz viesnīcu, iemitināšanās, vakariņas un naktsmiers.

2. DIENA. EFESA – SELČUKA – ŠIRINDŽE (maršruts: aptuveni 380 km)
Brokastis. Izvākšanās no viesnīcas. Brauciens uz EFESU – vienu no lielākajām un labi saglabājušajām senajām pilsētām. Pilsētas drupu apskate, tostarp Arkādijas ceļš, Celsa bibliotēka, teātris, pirtis, daudzie tempļi un publiskās ēkas. Brauciens uz SELČUKU. Svētā Jāņa bazilikas drupu apmeklējums, kā arī Svētās Jaunavas Marijas mājokļa apmeklējums, kur saskaņā ar ticējumiem, viņa tika pavadījusi dzīves nogali. Brauciens uz ŠIRINDŽES ciematu, kurš atrodas gleznainā vietā starp vīnogulāju un augļu audzēm. Vīnu degustācija kādā vīna darītavā. Transfērs uz Pamukkali. Izmitināšana, vakariņas un naktsmiers.

3. DIENA. PAMUKKALE - HIEROPOLE – BODRUMA (maršruts: aptuveni 250 km)
Brokastis. Izvākšanās no viesnīcas. PAMUKKALES apmeklējums, kas tiek dēvēta par „kokvilnas cietoksni”, viens no diženākajiem dabas brīnumiem. Pastaiga pa baltajām kaļķakmens terasēm, kas ir iekļautas UNESCO sarakstā. HIEROPOLES drupu apmeklējums, pilsēta, ko II gadsimtā pirms mūsu ēras dibināja Pergamas valdnieks – Eumeness II, kur līdz pat mūsdienām ļoti labā stāvoklī ir saglabājies teātris. Brauciens uz Bodrumu. Mindosa vārtu un teātra apmeklējums, kurš tostarp arī kalpo par lielisku skata laukumu. Turku tirgus apmeklējums. Brauciens uz Bodrumu. Iemitināšanās, vakariņas un naktsmītnes.

4. DIENA. KOSA – ZIJA – KEFALA
Brokastis. Izvākšanās no viesnīcas. Pārcelšanās ar prāmi uz KOSAS salu. Brauciens uz Asklepionu – KOSAS salas ievērojamākā vieta. Tas ir milzīgs arheoloģiskais komplekss, kas ietver senā tempļa un pirmās medicīnas skolas drupas, kur mācījās un vēlākā gaitā strādāja pats Hipokrāts. Brauciens uz ZIJAS ciematu, kurš atrodas Dikeosa kalnā, no kura paveras gleznains skats uz apkārtni. Šeit ir daudz olīvkoku audžu, no kā tiek iegūta olīveļļa. Brauciens apmeklējot Lagoudi, Pili un Amānijas ciematus, īsa pauze Pili pilsētiņā, pie kalnu ūdens avota. Brauciens uz KEFALU caur Antimahijas ciematu. Foto pauze. Pēc tam Kamari līcis, brīvais laiks peldei jūrā un pusdienām (par pusdienām jāmaksā atsevišķi). Medus pārstrādes rūpnīcas apmeklējums, degustācija. Transfērs uz viesnīcu. Iemitināšanās, vakariņas un naktsmiers.

5. DIENA. KALIMNOSA – PLATI - PSERIMOSA
Brokastis. Brīvais laiks vai arī pēc brīvas izvēles (par atsevišķu samaksu uz vietas): kruīzs uz KALIMNOSAS, PLATI un PSERIMOSAS salām, tostarp piedāvājot iespēju nopeldēties, un nodarboties ar daivingu. Kruīza turpinājums noritēs mazajā Pserimosas salā, kur ir skaista smilšu pludmale. Atgriešanās Kosā. Transfērs uz viesnīcu, vakariņas un naktsmiers.

6. DIENA. NISIROSA
Brokastis. Brīvais laiks vai arī pēc brīvas izvēles (par atsevišķu samaksu uz vietas): kruīzs uz NISIROSU. Pastaiga pa šaurām ieliņām, ko ieskauj sniegbaltas, kaskāžu tipa ēkas. Tieši pateicoties visur esošajām baltajām mājiņām, zilas krāsas logu slēģiem un durvīm, šo salu reizēm dēvē par „mazo Santorini”. Brauciens gar aktīva vulkāna krāteri. Iespēja ieiet Stefanosa krāterī, kur atrodas daudzi fumaroli, kuri izverd karstus vulkāniskos tvaikus – sēra dioksīdu un ūdens tvaikus. Atgriešanās Kosas salā, transfērs uz viesnīcu, vakariņas un naktsmiers.

7. DIENA. BODRUMA 
Brokastis. Izvākšanās no viesnīcas. Brīvais laiks. Pārcelšanās ar prāmi uz Bodrumu. Iemitināšanās viesnīcā. Brīvais laiks, vakariņas un naktsmiers.

8. DIENA. 
Brokastis. Izvākšanās no viesnīcas un transfērs līdz Bodrumas lidostai. Tiešais reiss uz Latviju.

IEKĻAUTS TŪRES MAKSĀ:

•  7 naktis *** viesnīcās pilsētā vai pilsētu tuvumā: 3 Bodrumā, 3 Kosas salā, 1 Pamukkales tuvumā
•  divvietīgi numuri (pastāv iespēja novietot 1 papildu gultu), ar vannas istabu un kondicionieri
• ēdināšana: 7 brokastis, 7 vakariņas 
• lidojums 
• transfērs un brauciens mikroautobusā vai autobusā (atkarībā no cilvēku skaita) saskaņā ar programmu
• gida pakalpojumi

PIEZĪME:
1. Obligātie maksājumi, kas tiek maksāti uz vietas: ieejas biļetes un vietējie gidi, pārcelšanās ar prāmi, degustācija: aptuveni 145 EUR/no personas, tējas nauda: aptuveni 3 EUR/ no personas/ dienā.
2. Vīzas: Latvijas pilsoņiem – nav vajadzīgas (līdz 90 dienam 180 dienu periodā, vienas uzturēšanās reize nedrīkst pārsniegt 30 dienas); nepilsoņiem – vajadzīgas; tūrisma vīzu var saņemt ar sistēmas е-visa: https://www.evisa.gov.tr/en/ starpniecību; cena – 20 USD/ no personas. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no atgriešanās datuma Latvijā. Latvijas pilsoņa pase, kura ir izsniegta līdz 2002. gada 1. jūlijam, nav derīga ceļošanai. Pilsoņu un nepilsoņu pases, kuras ir izsniegtas termiņā uz 50 gadiem, nav derīgas ceļojumiem ārpus Šengenas zonas ietvariem.
3. Papildu maksājumi par ekskursijām: kruīzs, apskatot Kalimnosas, Plati un Pserimosas salu: aptuveni 45 EUR; kruīzs uz Nisirosas salu: aptuveni 58 EUR.
4. Turcijā Kurban – Bairm svētku laikā daži muzeju objekti un mošejas apmeklētājiem ir slēgti.
pamatcena 689 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *